Facebook eskisi kadar tat vermiyor

CHIP Online
10-06-2012, 20:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Milyonlarca üyesi olan sosyal ağ devi, eminiz bu haberden pek de hoşnut olmayacak...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fac ... vermiyor_34130.html

Resimlerle: Facebook'a kaydolan ilk 10 kişi!

Facebook'ta eskisine nazaran daha az vakit geçiriyorsanız yalnız değilsiniz. Reuters ve Ipsos'un yaptığı ankete göre kullanıcıların yüzde 34'ü, 6 ay öncesine oranla Facebook'a daha az zaman harcıyor.


Öne sürülen sebepler ise sosyal ağ devinin "sıkıcı," "anlamsız" ve "faydasız" olduğu yönünde. Gizlilik konusundaki endişeler de temel sebeplerden biri.


Ankete katılan 1000'in üzerinde Amerikalı kullanıcıdan yalnızca yüzde 20'si daha çok zaman geçirmeye başlamış. Yüzde 50'lik bir kesimse Facebook'ta geçirdiği zamanın değişmediğini söylüyor.


Facebook kullanımı yaş dağılımına göre de farklılık gösteriyor. 18-34 yaş arasındakiler hesaplarını daha etkin kullanırken, 55 yaş ve üstündekiler ise siteyi daha az ziyaret ediyor.


Kullanıcıları en çok çıldırtan şeylerden biri de sitede yayınlanan reklamlar. Bu konuya cevap verenlerden yüzde 80'i, şimdiye dek Facebook'ta gördükleri reklam bağlantısıyla hiçbir ürün almadıklarını belirtiyor.


Halka arz sonrası reklam gelirleri iyice önem kazanan şirket için bu haber pek de iç açıcı olmasa gerek. Dahası, General Motors ve bazı büyük şirketler de Facebook'un reklam konusundaki tutumundan bıkmış durumda. Siteye reklam vermek isteseler de Facebook'un bu konuyla yeterince iyi baş edemediği görüşündeler.


Bunca olumsuzluk karşısında Facebook'un tavrı ve cevabı ise merak konusu...

Tüm Konu: Facebook eskisi kadar tat vermiyor

Resimlerle: Facebook'a kaydolan ilk 10 kişi!

Kaynak: www.chip.com.tr