Facebook için 10 sihirli ipucu!

CHIP Online
04-10-2010, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook'ta beğenmeme tuşuna nasıl kavuşursunuz? Cevabı ve toplam 10 süper numara...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/face ... li-ipucu_22770.html


Facebook'un tasarımı değişmeyi hiç durdurmuyor. Gerçek zamanlı durum güncellemeleri ise önemini daima koruyor.

10 ipucu sayesinde bu gerçek zamanlı güncelleme özelliğinden sonuna kadar faydalanabilir, çok hoş numaralar yapabilirsiniz. Resmi, özellikler, uygulamalar, gizli özellikler, şakalar ve daha fazlası bu makalemizde sizleri bekliyor.

1. Beğenmeme tuşu yok mu?

Facebook'taki beğen tuşunun yanında neden bir beğenmeme tuşu yok? İşin kötüsü Facebook açıklamalarına göre bu özellik resmi olarak hiçbir zaman gelemeyecek.

Ama çare var, sevmediğiniz şeylere karşı tavrınızı belli etmek için Status Magic Facebook uygulamasını kullanabilirsiniz. Hatta beğenmeme değil, sevme, nefret etme, katılmama ya da çok güldüm gibi tepkiler bile ekleyebilirsiniz.

Tüm konu: Facebook için 10 sihirli ipucu!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: En çok hangisini beğendiniz?

TheNightFox
07-10-2010, 22:31   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2009

Sayın site yöneticileri. Sizlere öncelikle çok teşekkür ederim. Gerek yazılı gerekse sanal ortamda bizi teknoloji haberlerine doyuruyorsunuz. Yayınlarınızı hem yazılı hem de internet üzerinden takip ediyor ve kişisel olarak taktir ediyorum.

Yalnız sürekli bir takipçiniz olarak sizi bir konu ile ilgili olarak uyarma ihtiyacı hissettim. Maalesef üzülerek izliyorumki facebook hakkında abartı derecede çok haber yapıyorsunuz. Ne zaman anasayfanıza baksam en az 2 tane facebook haberi bulunuyor. Tabii ki kendim de bir kullanıcısı olduğum facebook sisteminin insanları birleştirmek ve haberdar etmek konusunda büyük bir eksiği kapattığı doğru. Fakat memleketimiz insanları kullanımını abartarak sürekli zaman kaybı yaşıyor. Çoğu kişi bunun farkındadır veya değildir fakat bu istatistiksel rakamlarla kanıtlanmış bir durum. Tabii ki kullanmak isteyene bir sözüm yok ama bu sitenin kullanımı memleketimiz insanlarının iş gücünün gün içerisinde boşa harcanmasını sağlıyor. Kişilerin birşeyler araştırmak veya bu site gibi, bir gazetenin internet sitesini gezinmek gibi ve benzeri araştırmalar veya bilgilerle kendilerini donatabilecekleri sitelerde zaman geçirmek yerine facebook üzerinde gezinirken tam anlamıyla yerlerinde saymaktadırlar.

Bu sitenin yükselişinin arkasında sizin de içine dahil olduğunuz öncü medya kuruluşları bulunmaktadır. Medya kuruluşları sürekli olarak bu siteyi gündemde tutarak bu ortama zemin hazırlamaktadırlar. Ayrıca bu kadar çok haber yapılan bir konu için ayrı bir kategori açılması da ayrı bir fikir olabilir. Böylece konu ile ilgilenmeden zaman kazanma şansı olan kişilerin de en azından bilinç altına sürekli facebook kelimesi yazılmış olmaz.

Eğer topluma bir sosyal paylaşım sitesinin mecburi olduğunu düşünüyorsanız, bunun için facebook'a ihtiyacımız olmadığını siz daha iyi bilirsiniz. Memleketimizde programcılığı meslek edinmiş kişilere gerekli medya desteğini sağlarsanız, onları haber yaparsanız bir anlamda memleketimize de faydanız dokunmuş olmaz mı... Birilerinin bu kişilerin de sırtını sıvazlaması gerekmiyor mu... Yetmez mi sayın zuckerberg'in sırtını sıvazladığımız...

Kişisel olarak kendimin ve inanıyorum ki benim gibi bir çok takipçinizin düşüncesi bu konu ile ilgili biraz daha hassasiyet gerektiğidir. Lütfen artık... Facebook, yazdığınız gibi bu kadar da hayatımızın merkezi değil... Eskiden insanlar futbol oynardı, basketbol oynardı... Şimdi facebook'ta farmville oynuyorlar. Siz medyasınız... Yönlendirensiniz, gündem belirleyensiniz... Lütfen şu facebook aşkından bari bilinçli olması gereken medyamız vazgeçsin artık...

atakan52
11-10-2010, 21:14   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2010

E o zaman sen bir site açtaki hiç kusuru olmayan bir site olsun.Bir de bunu o kadar uzun anlatmana gerek yoktu.

TheNightFox
12-10-2010, 02:31   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2009

Ben hiçbir sitenin kusurundan bahsetmedimki...