Facebook, Instagram ile ne yapacak?

CHIP Online
11-04-2012, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook, Instagram'ı satın aldı almasına ama bundan sonra neler olacağını kimse bilmiyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/face ... -yapacak_33016.html

Resimlerle: En ilginç 10 Facebook hayran sayfası!

Facebook, dün akşam sosyal fotoğraf düzenleme uygulaması Instagram'ı satın alacağını açıklamış ve hepimizi şaşırtmıştı. Peki Instagram'ın sosyal özelliklerini kaldırmayı düşünmeyen Facebook, onunla ne yapmayı planlıyor?

Ekim 2010'da hizmete açılan Instagram, bugün yaklaşık 30 milyon kullanıyıcıya sahip ve hizmete günde 5 milyonun üzerinde fotoğraf yükleniyor. Instagram için çalışanların sayısı ise sadece 13. Ücretsiz olan mobil Instagram uygulaması, fotoğraflarınızı karşıya yüklemeden önce onlara 17 farklı efekt eklemenize izin veriyor. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, Instagram'daki "diğer sosyal ağalara gönderebilme, dilediğinizde Facebook'a göndermeme, takipçilere sahip olabilme, arkadaşlarınızı Facebook'dan ayrı olarak takip edebilme" gibi özellikeri korumayı planladıklarını söylüyor.

Facebook'un ilk kez bu kadar çok kullanıcısı olan bir ürünü satın aldığını söyleyen Zuckerberg, bunun önemli bir kilometretaşı olduğunu vurguluyor.

Instagram CEO'su Kevin Systrom ise sitesinin blog'unda Instagram'ın değişmeyeceğini, "bilinen ve sevilen aynı Instagram uygulaması olarak kalacağını" açıkladı.

Tüm konu: Facebook, Instagram ile ne yapacak?

İzleyin: İşte Facebook'un yeni "zaman tüneli"!

Resimlerle: En ilginç 10 Facebook hayran sayfası!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Facebook, Instagram ile tam olarak ne yapmayı düşünüyor olabilir?