Facebook, kendi kendini mi güncelliyor?

CHIP Online
17-03-2013, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook'un Android'de "rahatlığınız" için yaptığı bu değişiklik, çok da hoşunuza gitmeyebilir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fac ... celliyor_39218.html

Resimlerle: A'dan Z'ye 26 Android uygulaması!

Ortaya çıkan ekran görüntülerine göre Facebook uygulaması, Google Play'in güncelleme işlevini atlayarak kendi güncelleme işlevini sunmaya başlamış olabilir.


Henüz resmi bir duyuru olmasa da bir Facebook ürün müdürünün sosyal ağın yardım forumlarında verdiği cevap, işlevi doğrular nitelikte. Ragavan Srinivasan, forumda şunları söylüyor: "Facebook for Android'i hızla geliştirmek için çalışıyoruz ve herkesin uygulamamızın en iyi sürümünü kullanmasını istiyoruz. Bu güncellemeleri Wi-Fi'a bağlı iken alacaksınız, dolayısıyla veri planınızı etkilemeyecek."


Facebook'un neden güncelleme uyarısına tıkladığımızda bizi Google Play'e yönlendirmek yerine, güncelleme işini kendisinin üstlendiğini bilmiyoruz. Bunun yanında Facebook'un Google Play'i aşıp kendini güncelleyebilme olanağı, Android'in güvenliğini de töhmet altında bırakıyor.


Google'ın hizmet ve kullanım şartları, uygulamaların Google Play dışındaki kaynaklardan uygulama indirip yüklemelerine izin vermiyor. Ancak Google'ın Facebook'un bu yöntemi konusunda ne düşündüğünü şimdilik bilmiyoruz.

Tüm Konu: Facebook, kendi kendini mi güncelliyor?

Resimlerle: A'dan Z'ye 26 Android uygulaması!

Kaynak: www.chip.com.tr