Facebook kullanımında da lider o!

CHIP Online
20-12-2011, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

iPhone, "beni kolay kolay kimse geçemez" dediği bir alanda daha koltuğu Android'e kaptırdı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/face ... -lider-o_30962.html

Resimlerle: İşte Facebook'un dev veri merkezi!

iPhone ve Android arasındaki rekabet uzun bir süredir devam ediyor. Bu seferki rekabet alanıysa Facebook olarak belirlendi.

Android üzerinden Facebook kullanan ortalama 58.3 milyon günlük kullanıcı bulunuyorken, bu rakam iPhone tarafında 57.4 milyon olarak belirlendi. iPhone'dan tam bir yıl sonra, Eylül 2009'da piyasaya çıkan Android Facebook uygulaması, görünüşe göre Android kullanıcıları tarafından daha fazla kullanılıyor. Tabi Android kullanıcı sayısının iPhone'a göre fazla olduğu gerçeği de unutulmamalı.

Nitekim AppData tarafından yapılan araştırmaların sonucunda ortaya çıkan bu rakamlara bir de günlük veriler eklenince işin boyutu bir hayli değişiyor. Çünkü Android üzerinden Facebook'a yapılan girişlere günlük olarak bakıldığında, Facebook'a giren kullanıcıların yüzde 68.2'sinin Android işletim sistemi kullandığı net bir şekilde ortaya çıktı.

iPhone'nun tamamen lider olduğu Facebook alanında bir anda ikinci sıraya düşmesindeki en büyük sebepse, Google tarafından, her gün ortalama 550.000 Android cihazın kullanıma geçirilmesi olarak dile getirildi.

Tüm konu: Facebook kullanımında da lider o!

Resimlerle: İşte Facebook'un dev veri merkezi!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: iPhone'nun gerçekten Andorid'e karşı iyi yaptığı sizce ne var?

erkan1994
22-12-2011, 01:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj

bence hiçbişeyy yok benim gözümde apple dandik ve şerefsiz in önde gidenin de birşey değildir artık ben niye böyle söylüyorum neden böyle söylüyorum onu da belirtiyim apple beni ürünü nü satmasıyla çok dolandırdı daha doğrusu direk söylüyorum kazıkladı artık ondan nefret etmemek için bir sebep söyleyin bana nefret ediyorum appledan onun gibi hiçbir firma yok şu dünya da dünya genelinde yaşım 15 di aldığımda şimdi 17 18 e geliyor daha ne diyeyim hayatımı çaldı benden dünyanın da beni dinleyip bana uyup bu appleı kurutup bitirmesini temelli ediyorum en azından bana ders oldu diğererinin parası ve canı yanmasın manevi ve madii yani ruhsal psikolojik manevi ve maddi parasal olarak açıklayıcı oldu işlalah bismişahh allah bismişah allaah kahrolsun esad karşıtları yaşasın esad yaşasın suriye yönetimi ve şam kahrolsun amerika kahrolsun amerikan emperyalizmi altındaki apple ve onun yandaşları olan halk hepiniz arap sünni ve türk sünni ler salaklıktan öteye gidemiyorsunuz yine değilmi sonunda kendiniz döndünüz dolaştınız kendi papuçunuzu dama fırlattınız ey piç arapa sünnileri yaktınız yetmedi osmanlıyı şimdi geldi yine yakacaksınız esad gibi amerikan karşıtı bir adamı ama ben bunları neden yazıyorum bilmiyorum bilemiyorum ama yine bu apple dan başka bilgisayarım yok ki ve gene onla yazıyorum son olarak amerikanın başa gelmesini isteyen isteyenler size seleniyorum arap sünnileri siz kendi adamlarınızı getirdiğinizde amerika amerikan sizi götünüzden dah yumuşatayım popo nuzdan siktiğinde daha doğrusu sizin deyiminizle becerdiğinde hiç bizim le başa gelmeyin bizimle muhattap da olamazsınız ogünden sonra ya öyle kalırsınız öyle olursunuz ey piç amerika sen kormuyorsan bizden ben korkutacağım seni o pezevenk dolusu irisi topraklarını da al başına çal ne amerika ne asya **** bırakırım sizi ortada gireçeğim böleceğim sizi o topraklarınızda bak bakın görürsünüz ey milletinizi siktiklerimin dolusu doluları esad inmeyeck indiremesiziz ulan işallah eğer inerse bende gücüm yettiği kadar sizi indireceğim o kadar o halkı afrikan alıp kendi ülkenize kul köle yaptınız yetmedi mi he ulan o insanlar insan değilmiydi he sizin kadar kalleş bir halk ne gördüm ne de duydum kızılderililerin kafasını yüzen de sizdiniz yine yüzdüren de yine afrika güne latin tarafındaki zencilerimizi kaçırıp daha doğğrusu direk güney afrikadan alıp ülkenize köle yapıp giden kimdi soruyorum ey piçler sizi bitirmes isem banada bu cihanda erkan demesinler ulan  hepinizi süpürecğim kendi ülkenizde içinize gireceğim ilk başta ya sen siz bizi bitirirsizniz önce ki şimdiden bölmeye bitirmeye başladınız ki çoktan yarısını aldınız kanımızı emdiniz kuruttunuz ey cihan sana söz veriyorum tek allah a söz veriyorum ki ben bunların hepsini gerçekleştirmeye çalıcağım en azından elbette esad abi sana ve kendime söz veriyorum başkan tayyip yada cukka cı tayyip bey erdoğan bey değil debaşkan gibi tek yürek esad dır o ülkenin başkanı suriyenin yani bu kadar dır.ey dostlar ohhhhhh be içimi döktüm bu ne bea.