Facebook rakipleri hakkında ne düşünüyor?

CHIP Online
22-05-2009, 14:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook, en büyük iki rakibi MySpace ve Twitter için ne düşünüyor? İşte samimi açıklamalar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Face ... usunuyor_12908.html

Facebook 200 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile dünyanın en büyük sosyal ağ sitesi. Zuckerberg ve ekibi Facebook'u geliştirmek için yoğun çaba harcıyorlar ama bu sırada rakiplerini de gözden kaçırmak istemiyorlar. Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda Facebook'un patronu Mark Zuckerberg, MySpace ve Twitter ile ilgili görüşlerini açıkladı.

Zuckerberg, Facebook ve MySpace'in farklılıkları için şunları söyledi: "Bana göre MySpace bir medya şirketi ve portalı gibi. Sahibi olan News Corp'un haber yaymak için kullandığı farklı bir yöntem. Facebook her zaman kullanıcıların kişiliklerini geliştirecek konulara, iletişim kurmalarına ve ilişkiler şekillendirmelerine daha çok ağırlıklı veriyor".

Facebook ve Twitter'ın farklılıkları hakkında Zuckerberg'in görüşleri ise şöyle: "Twitter'a saygı duyuyoruz ve harika bir şirket olduğunu düşünüyoruz. Bana göre Twitter'ın yaklaşımı Facebook'tan tamamen farklı. Onlar için kullanıcı kimliği pek de önemli değil. Her geçen gün artan bilgi paylaşımını gerçek zamanlı hale getiriyorlar. Bu bizim de gerçekleştirmeye çalıştığımız şeylerden biri".

Tüm konu: Facebook rakipleri hakkında ne düşünüyor?

İzleyin: Facebook'taki bayan gitarcı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Zuckerberg'in yorumlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

man on the moon
22-05-2009, 14:37   |  #2  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2006

gerçekten samimi bir açıklama olmuş. twitter ile facebook beraber kullanılmaya çok müsait. şahsen ben bizzat kendim twitter uygulaması sayesinde twitter a eklediğim durum mesajını facebook durum mesajı olarak kullanıyorum. arkadaşlarımın %1'i twitter kullanıyor belki ama facebook kullananlar hayli çok. tabi ayarlarsanız twitter mesajlarınız windows live spaces a da ekleniyor. ^ya da diğer sosyal ağlarda durum mesajı olarak kullanılması mümkün.
aslında bütün bu kolaylıklar rssler sayesinde. bundan bir kaç yıl önce ie rss den bihaberken bill gates ayakkabısına kadar rss yazan bir halde sahneye çıkmış ve gelecek rss'de demişti. şimdi bu söz çok daha anlaşılır.