Facebook, sizi reklamcılara vermeye hazır

CHIP Online
13-06-2014, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook, büyük kavga çıkartması muhtemel yeni uygulamasını hayata geçirmek üzere...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fac ... ye-hazir_47702.html

Resimlerle: Temiz Facebook için en iyi araçlar!

Facebook, önümüzdeki haftalarda yapacağı bir değişiklikle web sitelerinde dolaşma ve uygulama kullanım bilgilerinizi reklamcılarla paylaşmaya başlayacak. Paylaşımda bulunmak istemeyen kullanıcılar, işlevin dışında kalmayı tercih edebilecekler.


Devreye girecek işlevle birlikte reklam sağlayıcıları, gösterecekleri Facebook reklamlarını daha isabetli hale getirmek için gerekli bilgilere sahip olacaklar. Bu, aslında internette sıkça yaşanan bir durum, ancak Facebook elindeki verileri daha önce bu yolla hiç kullanmamıştı. İşlevin kullanıma açılmasıyla beraber, örneğin bir web sitesinde kitaplara baktıysanız, haber kaynağınızda size kitap reklamları gösterilebilecek.


Bunun yanında gösterilen reklamlar üzerindeki denetiminiz de artacak. Reklamların yanında bulunan açılır menüden belirli bir markanın reklamlarını görmemeyi tercih edebileceksiniz. Facebook'un yaptığı açıklamaya göre bilgilerinizin reklam verenlerle paylaşılmasını istemiyorsanız, Digital Advertising Allience'ın sayfasından işlevi kapatmanız gerekecek.

Tüm Konu: Facebook, sizi reklamcılara vermeye hazır

Resimlerle: Temiz Facebook için en iyi araçlar!

Kaynak: www.chip.com.tr