Facebook'ta yeni skandal!

CHIP Online
10-04-2012, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Adını bile duymadığınız bir Facebook uygulaması, sizinle ilgili her şeyi bakın nasıl ele geçiriyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/facebook-ta-yeni-skandal_32995.html


Resimlerle: Facebook'a kaydolan ilk 10 kişi!

Facebook üzerinde belki de en çok gündeme gelen sorunlardan bir tanesi, kişisel bilgilerimizin firmalar tarafından kullanılıp kullanılmadığı...

Raganwald'ın yaptığı bir araştırma sonucunda gözüne takılan olay, Facebook standartlarına göre bile bir hayli ürpertici duruyor. Şöyle ki; bir uygulama için kayıt yaptırdığımızda, bu uygulamanın yapımcısının sanki arkadaşlarımız da bizlerle bir paylaşımda buluşmuşçasına kendilerinin kişisel bilgilerine ulaşma gücü bulunuyor.

Kısacası arkadaşlarınızla yaptığınız herhangi bir paylaşım, onların güvendikleri herhangi bir uygulama tarafından bir anda yutulabiliyor. Üstelik sizin uygulamayla ilginiz olmasa bile, sırf karşı taraf ona izin verdiği için, sizin bilgileriniz de o uygulamanın yapımcısına olduğu gibi aktarılıyor.

Örneğin resimde gördüğünüz Branchout uygulaması... Bu uygulamaya izin verirken, arkadaşlarınızın kişisel bilgilerine ulaşmalarına da izin vermiş oluyorsunuz. Bir arkadaşınız, bu uygulamadan haberi bile yokken, tüm bilgilerini bu sayede kaptırmış oluyor.

Tüm konu: Facebook'ta yeni skandal!

Resimlerle: Facebook'a kaydolan ilk 10 kişi!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Facebook sizce ne kadar güvenli?