Facebook'taki saflar

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
mcafee23 ayrılmıştır
10-12-2010, 16:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

Bir hayranı Zeynep Karacan'ın facebook grubunu açmış resimlerini koymuş.
Bir facebook safı da bakın nasıl yorum yapıp nasıl yalvarıyor.
Bunun kişisel bir sayfa olmadığını anla bari be çocuk
Bu saflık olduktan sonra bu insanlara herşey yaptırılır
[url=http://img827.imageshack.us/img827/1391/ekranalntsim.jpg][/url]

Birde dünyaca ünlü amerikalı emo Katie Skadoske'nin resimlerini Hande ismi ile kullanan birisine açık olan ve bize facebook'tan ettiği muhabbetleri anlatan birini tanıyorum çok gülünç ve kötü bir durum :)

Anneler Babalar Facebook'un hiçbir faydası yoktur;kullanmayın çocuklarınıza da kullandırtmayın
Bu şekilde ya toplumun saf bir üyesi oluyoruz ya da bu saflarla uğraşan zamanı bol asalaklar

Tartışıyoruz: Facebook ve diğer sosyal ağlarda kandırılıp istismar edilmeye hazır insan yüzdesi nedir?

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 10 Aralık 2010 16:06
BOOMFUNKMCS
10-12-2010, 23:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

"Anneler Babalar Facebook'un hiçbir faydası yoktur;kullanmayın çocuklarınıza da kullandırtmayın
Bu şekilde ya toplumun saf bir üyesi oluyoruz ya da bu saflarla uğraşan zamanı bol asalaklar"

efendi hazretleri gibi konuştun, oda televizyon için şunları söyler:
"Aklı başında olan adamın evinde televizyon olmaz."
"Televizyon hiç Mevla’yı hatırlatır mı? Zehir zakkum akıtıyor."
"Televizyon, Romalar, çalgılar, şarkılar, türküler, ilahiler lehvel hadisin (batıl ve boş) lafın ta kendisidir. Peki bunarı niçin alıyor, neye yarıyor? Allah (c.c) yolunda gidenleri şaşırtmaya yarıyor."

efendine de sanada. kim bu salaklar?

Kapalı Hesap (2197)
11-12-2010, 01:22   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
230 mesaj

Kullanan asalaklar denilmişte, bir çok kurumsal şirketin İKA departmanı öncelikle Facebook profillerinden insan çözümlemesi yapıyor az buçuk resimler ve yazdıkları ile. Şimdi bu insanların hepsi aptal mı ? Zamanları bol olduğundan mı bunu yapıyorlar? Hmm. Valla sosyal ağ diyoruz. Ben 18 sene önceki servis şoförümü buldum. Bir çok arkadaşımı ve çocukluk arkadaşımı buldum. Bir çok insan ile gün içerisini bırak yıl içerisinde bile birebir görüşemez iken Facebook da bunu yapma şansı bulabiliyorum. Bence fazla olmadığı sürece asla da zararlı değil. Zararlı olduğu kanısına varıyorsanız da neden modemin fişini çekmeyi denemiyorsunuz ömrünüz boyunca ?

mcafee23 ayrılmıştır
11-12-2010, 01:28   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

söylediklerinizi üzerime almıyorum hiçde öyle şeriatçı ya da tarikatçı değilim düzgün kullananlara lafım yok yukarıda verilen örnekteki insanları tartışıyoruz
Katie Skadoske'yi hande sanıp değişik hayallere dalan 16 yaşında bir çocuğu karanlık emelleri olan bir insanın (erkek) elinden buluşma anında kavga gürültü kurtardık da onun için konuyu açtım.
Saflar bu konuda bu tür şeylere inananlar,asalaklar ise bu tarz kandırmacalar ile insanları işleten veya emellerini uygulamaya çalışanlardır
İKA departmanındaki insanlar çözümlemeyi facebook üzerinden yapıyor çünkü boş insanlar bu ortamda bir cümlesinden anlaşılabiliyor.
Bu siteler sayesinde kimin neye zaafı olduğu da ortaya çıkmıyor mu sizce?

bu arada çok koyu facebook'çu olduğunuz da belli

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 11 Aralık 2010 01:37
Kapalı Hesap (2197)
11-12-2010, 01:38   |  #5  
Kapalı Hesap
230 mesaj
Alıntı: mcafee23  
söylediklerinizi üzerime almıyorum hiçde öyle şeriatçı değilim düzgün kullananlara lafım yok yukarıda verilen örnekteki insanları tartışıyoruz
Katie Skadoske'yi hande sanan 16 yaşında bir çocuğu karanlık emelleri olan bir insanın elinden kurtardık da onun için konuyu açtım.
Saflar bu konuda bu tür şeylere inananlar,asalaklar ise bu tarz kandırmacalar ile insanları işleten veya emellerini uygulamaya çalışanlardır
İKA departmanındaki insanlar çözümlemeyi facebook üzerinden yapıyor çünkü boş insanlar bu ortamda bir cümlesinden anlaşılabiliyor.
Bu siteler sayesinde kimin neye zaafı olduğu da ortaya çıkmıyor mu sizce?

bu arada çok koyu facebook'çu olduğunuz da belli

Facebookçu hmm. Ben facebook felan yapmıyorum. Teknik servisini felanda vermiyorum. Sanırım sosyal ağlar konusunda bir olayı anlatmışsın kendin yaşayarak. Fakat şunu hep unutuyor Türk insanı, "2 olayla genelleme yapmak". Bir çok iş adamının da Facebook hesabı var. Senin TV de reklamlarını izlediğin markalarında, milyonlarca belki yüz milyonlarca kişinin. Şimdi kıyaslayalım, yüzmilyonlarca kişiden sadece 2 si bu tür olay yaşadı diye genelleme yapmak ne kadar mantıklı ? Sosyal ağlar olsa bile, bunu kullanan da, insanları farklı emellere düşürende insan. Yani silah tutan her el katil, hepsi ölsün gibi bir şey ortaya çıkıyor bu açıklamanla. Her silah tutan insan katil değil bunu herkez biliyor. Her Facebook a girende potansiyel suçlu değil. Nasıl ki şu an kullandığın sosyal bir ağ ortamı olan Forum gibi. Yani yazdıklarınla ters düşüyorsun. Tabi bir de şu saf insanlar konusuna değinelim ; Büyük balık her zaman küçük balığı yutar. Demek ki saf olmayacak kadar uyanık olmak lazım. Bu sadece facebook da değil bir çok yerde geçerli. Facebook a neden bağlıyorsun sadece ? 2 olay için mi  ? twitter da var yani. Diyeceğim o ki eğer facebook suçlanacak ise bunu senden daha önce düşünüp bu konuda karar veren çok insan var ki facebook hala online. Yani bir suçlama söz konusu değil. Bence bir kalıpla kendini sınırlama.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (72570) ~ 11 Aralık 2010 01:43
Onuralp Yılmaz
11-12-2010, 10:27   |  #6  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

Hakikaten saflar. Facebook u kullanıyorum, kapatacağım. Ama 332 tane arkadaş var.

Wildchild®
11-12-2010, 10:56   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

Sosyal aglar insanlari yanlis yonlendiriyor bence.Aralarinda en iyisi bana gore Twitter.

Karub
11-12-2010, 14:13   |  #8  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Kullanmasını bilmeyen ve amaçları farklı olan insanlar yapar anca bu tarz davranışları.
Kimsine bakıyorum 1000 küsür arkadaşı var çoğu fake olduğu belli ama ekliyor.
Kullanırken dikkat edin millet cep telefonunu bile yazıyor bu nasıl bir iştir !?

G00GLE
11-12-2010, 15:58   |  #9  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
747 mesaj

Sevgili mcafee23 bırak dağınık kalsın. facebook'cu deyince "facebook imal eden" manası çıkaranlara ne anlatmayı umdun ki? kastettiğinin saflık olduğunu anlayamayacak kadar kafası temiz insanlarımız mevcut aramızda. en ufak kıvılcımda ""facebookcu hımmm"" deyip aslında hırrrr demek isteyip kükreyen temizler var... saf deyince alınırlar. temiz demem o yüzden ;)

Kapalı Hesap (2197)
11-12-2010, 17:59   |  #10  
Kapalı Hesap
230 mesaj
Alıntı: G00GLE  
Sevgili mcafee23 bırak dağınık kalsın. facebook'cu deyince "facebook imal eden" manası çıkaranlara ne anlatmayı umdun ki? kastettiğinin saflık olduğunu anlayamayacak kadar kafası temiz insanlarımız mevcut aramızda. en ufak kıvılcımda ""facebookcu hımmm"" deyip aslında hırrrr demek isteyip kükreyen temizler var... saf deyince alınırlar. temiz demem o yüzden ;)
Sanırım insanoğlunun en büyük özelliğini unutan arkadaşlarımız var. İnsan sosyal bir varlıktır. Sanal bir ortam var ise ve sosyal ağlar var ise sanırım bunu da kullanan doğal olarak insanlar olacaktır. Facebookçu diye bir kelimeyi ilk defa konuyu açan arkadaştan öğrendiğim için bu tür bozuk bir anlamla karşılık verdim. Ne de olsa burası Türkiye. Facebookçu, elmacı, armutçu gibi sözler Türkçe içerisinde bu tarz ifade edildiğinde görüyorsunuz ki komik oluyor. Telaffuz konusunda heleki bir tatışma için dikkatli olmak gerekmiş, sizde öğrenmiş oldunuz benimle. Şimdi çok uzun zaman bilgisayar kullandığınızı varsayarak, heleki nette gün içerisinde uzun bir zaman geçirdiğinizi umarak anlatımıma geçiyorum. Sosyal olan insan önce Mirc ile sohbet odalarında vaktini geçirmeye başladı. Sonrasında MSN ve sonrasında ki diğer mesajlaşma sistemleri ile bu sürdü gitti. Facebook ile de bir nebze farklı da olsa devam ediyor. Bu konuda hemfikir miyiz arkadaşım ? Şimdi ne oldu da o kadar zaman sonra olay sadece Facebook ile sınırlı kaldı ? Son zamanlarda Facebook popüler diye mi bu suçlama ? Ben buna anlam veremiyorum. Evet konuyu açan arkadaşımız bir kaç olay yaşamış. Yaşmadı ya da yaşayamaz diye de bir iddiam yok. Ama unutmayın ki sanal ortam dışında da hatta evinizde, yatmadan önce kapınızı kilitlemezseniz hırsız girme ihtimali ne kadar yüksek bu ülkede ? İşte bu da böyle birşeydir. Eğer ki çocuklarınız ya da tanıdıklarınızla doğru iletişimde olmaz, fikir çatışmasında bulunup doğru kanalla bunları anlatmazsanız, sizlerin sözünü dinlemeyen yeni nesiller bu şekil tehlikelere bir çok insandan daha çok açık olacaklardır. Yani siz bir çocuğa evde yaşamasını söylüyorsunuz, fakat başına gelebilecek tehlikeleri de anlatmıyorsunuz. İnternette sadece bir çocuk değil, bir çok yetişkinde zarar görüyor. Banka hesapları boşaltılan o kadar insan var ki. Facebook dan önce bunları isterseniz bir ele alın. Normal hayatta da, sanal ortamda da her türlü tehlike var. Ama bu interneti tamamıyle keselim ya da Facebook'u kapatalım şeklinde saçma bir yargı ile ancak Somali ya da diğer gelişmemiş ülkelerle aynı bilgi fakirliği içerisinde olmak değil midir ? Biraz mantıklı düşünürsek, heleki sırf muhalefet olmak için sosyal bir ortam olan bu forumda boş yazmaksa amaç emn olun bir çözüm değil ancak oturduğunuz sandalyede kala kalırsınız. 1 arpa boyu dahi yol kat edemezsiniz. Edemeyenlerde yok mu ?