Facebook'un şirketlere katkısı olur mu?

CHIP Online
16-07-2008, 17:44   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal ağ sitelerinden iş dünyası gerektiği gibi faydalanıyor mu?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Face ... i-olur-mu_7789.html

Resimlerle: En iyi 10 Türkçe Facebook uygulaması

Başta Facebook olmak üzere MySpace ve diğer sosyal ağ siteleri gün geçtikçe kendilerine daha fazla kullanıcı çekiyor. Milyonlarca insanı içerisinde barındıran bu siteler, aynı zamanda milyonlarca kişisel bilgiye de ev sahipliği yapıyor.

Uzmanlar ise iş dünyasının bu tür sitelerin sunduğu dev fırsatları hala göremediğini ve değerlendiremediği konusunda hemfikir.

Dünyanın tanınmış bilgi teknoloji araştırma firmalarından biri olan Gartner'da çalışan Jeffrey Mann, bu konuda şunları dile getiriyor: "Firmalar ve büyük çaplı şirketler, çalışanlarından bu siteler aracılığıyla daha fazla verim alabilirken, firmanın karlılığını da artırma şansı var."

Uzmanlara göre sosyal ağ siteleri, hızlı mesajlaşma, e-mail ve dosya paylaşımı gibi aktiviteler internete olan ilgiyi son yıllarda en üst düzeye çıkarmış durumda ve internet ile işi olmayan  ve interneti fazlaca kullanmayan büyük bir kesim, bu gibi aktiviteler sayesinde internette daha fazla zaman geçiriyor.

Gartner şirketi tarafından geçtiğimiz yılın Ekim ve Aralık ayları arasında 18 ayrı ülke ve bölgede gerçekleştirilen bu araştırmanın sonuçlarına göre 4000'den fazla PC ve mobil telefon kullanıcısı MySpace ve Facebook'a PC'ler aracılığı ile bağlanıyor.


Tüm konu: Facebook'un şirketlere katkısı olur mu?

Resimlerle: En iyi 10 Türkçe Facebook uygulaması


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce iş dünyası Facebook'tan gerçekten faydalanabilir mi?