Facebook'un sonu geliyor mu?

CHIP Online
09-06-2012, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Şimdiden uyaralım: 5 yıl sonra ortada Facebook diye bir site olmazsa şaşırmayın...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fac ... liyor-mu_34087.html

Resimlerle: Facebook'a kaydolan ilk 10 kişi!

Ironfire Capital yatırım şirketinin kurucusu Eric Jackson, Facebook'un, 5-8 yıl içinde Yahoo gibi kaybolacağını iddia etti. Jackson "Yahoo halâ para kazanıyor, halâ kârlı, halâ 13.000 çalışanı var ama 2000'lerin zirvesindeki değerinin yüzde 10'una sahip. Yani diğer bir deyişle neredeyse kaybolmuş durumda" dedi.


Jackson ayrıca web şirketlerinin üç nesile ayırıldığını söyledi: İçeriği tek bir noktada toplayan büyük web portalleri, Facebook'un lider olduğu sosyal web ve tamamen mobil platformdan para kazanmayı hedefleyen şirketler.


Şirketlerin başarılarını bir nesilden diğerine aktarmayı beceremediğini ifade eden Jackson, "Google'ın sosyal ağ pazarına girmek için nasıl çırpındığına bakın. Bence Facebook mobil pazara geçmeye çalışırken aynı şekilde zorlanacak. Facebook bir sürü mobil şirket satın alabilir ama bu, onların yüklü bir web sitesi olduğu gerçeğini değiştirmez, bu da mobil uygulamalardan farklı bir alan" dedi.


Halka arzından bu yana Facebook'un hisselerinin yüzde 27 değer kaybettiği düşünüldüğünde, Jackson'un kehaneti doğru çıkabilirmiş gibi görünüyor.


 

Tüm Konu: Facebook'un sonu geliyor mu?

Resimlerle: Facebook'a kaydolan ilk 10 kişi!

Kaynak: www.chip.com.tr