Facebook'un yeni mobil uygulaması: Poke!

CHIP Online
22-12-2012, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook'un cep telefonları için sunduğu yeni uygulama, çok ilginç yeteneklere sahip...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fac ... asi-poke_37704.html

Resimlerle: En ilginç 10 Facebook hayran sayfası!

Geçtiğimiz sene boyunca Messenger, Camera gibi farklı mobil uygulamalar geliştiren Facebook, yeni uygulaması "Poke"u iOS cihazları için sundu.


Newsroom sayfasında Poke özelliğini duyuran Facebook, uygulama ile 2004'den beri Facebook'da bulunan "dürtme" işlevini öne çıkarıyor. Bunun yanında geçtiğimiz günlerde dedikodusu yapılan "kendiliğinden silinen mesajlar", Poke uygulamasında yer alıyor. İşte Facebook'un sözleriyle Poke'un tanımı:


"Poke uygulamasıyla Facebook arkadaşlarınızı dürtebilir, onlara mesaj, fotoğraf veya video gönderebilir, istediğiniz şeyi çok kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Sadece bir arkadaşınızı dürtebilir veya birden çok arkadaşınızı aynı anda dürtebilirsiniz. Gönderdiğiniz her mesaj, belirlediğiniz süreden sonra otomatik olarak silinir; 1, 3, 5 veya 10 saniye sonra. Süre bittiğinde mesaj, uygulamadan yok olur."


Snapchat'e benzediği söylenen Poke uygulaması, şu an sadece iPhone ve iPad gibi iOS cihazlarına sunuluyor. Android ve diğer platformlara ne zaman geleceğiyle ilgili herhangi bir bilgi şimdilik mevcut değil.


Apple App Store bağlantısı: Facebook Poke

Tüm Konu: Facebook'un yeni mobil uygulaması: Poke!

Resimlerle: En ilginç 10 Facebook hayran sayfası!

Kaynak: www.chip.com.tr

Altan_duzcal
22-12-2012, 16:05   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2012

teşekkürler