Facebook Yapay Zekaya Tam Destek Veriyor

ancient30
04-10-2018, 13:01   |  #1  
ancient30 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
21 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2018

Facebook Yapay Zekaya Tam Destek Veriyor

 Arkadaşlar herkese merhaba bugünkü konumuz yapay zeka ile ilgili.Yapay Zeka artık birçok sektörde hızlı bir şekilde kullanılmaya başladı.Sosyal medya da bunlardan birisi.Bugün sizlere  Facebook Tarafından Yapay Zekaya Tam Destek Veriyor.Başlıklı yazımımda yapay zekanın sosyal medya üzerindeki etksinden söz edeceğim.Güzel vakit geçirmeniz dileğiyle

 Facebook eskiden sadece bir sosyal medyada iken günümüzde adeta bir teknoloji firması haline geldi. Günümüzün en iyi sosyal medyalarından olan Facebook herkes tarafından oldukça dikkat çekerken son zamanlarda meydana getirdiği yapay zekaya tam destek vermesi oldukça dikkat çekiyor. Teknoloji alanında yatırım yapmaya önem veren Facebook tarafından yapılmakta olan destekleri son zamanlarda yapay zeka olarak karşımıza çıkıyor. Hemen hemen herkes tarafından çıkmaya başlayan yapay zeka haberlerinden sonra Facebook şirketi tarafından da yapay zekaya destek verilmesi herkesin oldukça dikkatini çekti. Amerikan şirketi 2011 Fransa'nın Paris merkezinde çalışmaların meydana geleceği bir merkez açmıştı. Merkezin büyüyebilmesi için Facebook tarafından yaklaşık olarak 10000 euroluk bir bütçe ayrıldı.


 Bu Merkez 5 yıl içerisinde çalışan sayısını artırmayı planlarken bunun yanında Facebook merkezi bu yıl değil ilerleyen yıllarda da bu merkeze destek yapacağını duyurarak çeşitli yatırımlar yapmayı planladığını açıkladı. Financial Times dergisine açıklama yapan yapay zekâ firması tarafından yapılan açıklama şöyledir Yapay Zeka merkezi olarak Fransa ülkesini seçtik. Uluslararası ilk yapay merkezi olarak Fransa’nın bu anlamda oldukça önemli bir ülke olduğunu düşünüyoruz ve bu konudaki yatırımları sürekli hale getirmek istiyoruz ‘’ denildi. Facebook tarafından yapılmakta olan bu destek kampanyası pek çok Facebook kullanıcısı tarafından oldukça beğenildi sosyal bir proje olarak ortaya çıkan destek kampanyasında Facebook'un yapay zeka gelişiminde katkı sağlayacak sağlık ve teknoloji her alanda destek olacağını bildirerek insanlığın gelişmesine dair ellerinden geleni yapacaklarını bildirdiler. Facebook'un bu araştırma merkezine yaptığı bağış sayesinde pek çok platformda Facebook hakkında çeşitli haberler yayınlandı.

Yayınlanan bu haberler sesi sayesinde ise Facebook kullanıcı sayısında belli bir artış meydana geldi. Diğer sosyal platformlarına oranlaFacebook medyasında artış gösterilmesinin temel sebebi ise gerek Türkiye'de gerekse dünya çapında insanlar için bağışlar yapılması yapay zekası sayesinde hastalıklara karşı çeşitli çareler bulunmasına yardımcı olması gibi çeşitli nedenler yer almaktadır. Son zamanlarda Facebook tarafından yapılan açıklamalar sonucunda pek çok kişi bu haberleri çok yakından takip ediliyor.

Facebook tarafından yapılan bağış kapsamında sadece yapay zeka alanında değil Facebook şirketinin kendini daha da geliştireceğini dair de söylentiler ortaya çıkmış durumda. Şu anda bu konu hakkında yayınlanmış tüm bilgiler bu kadar fakat ilerleyen günlerde Facebook tarafından yeni açıklamalar yapması ve yapay zeka merkezi'nde meydana gelen gelişmeler hakkında bilgi verilmesi bekleniyor.

Facebook Yapay Zekaya Destek VeriyorTeknoloji Haberleri