Facebook yaşamak için nasıl değişmeli?

CHIP Online
22-09-2009, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Facebook artık rakipsiz değil. Peki rakiplerine boyun eğmemek için neler yapmalı? İşte 5 öneri...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/face ... egismeli_15113.html

Facebook zarar ediyor ve bir kayıp giderse MySpace gibi zora düşebilir. Facebook, kullanıcıların da da istediği doğru değişiklikleri yaparsa internetteki en önemli şirket haline gelebilir. Nasıl mı? İşte bu konuda ortaya konulan fikirler:

Dahili spam probleminin çözülmesi
Kullanıcılara gelen türlü daveti otomatik olarak reddetme seçeneği verilmeli. Posta kutusuna yağan reklamlar kadar rahatsız edici olan bu ıvır zıvır uygulama davetleri, kullanıcıların her gün sürüyle uyarıyla karşılaşmasına yol açıyor. Bu özellik ile Facebook kullanımındaki en büyük sıkıntı giderilebilir.

Tek tuşta dost eklemek
Facebook'un cep telefonları için olan uygulamasında ki bir tuşla, Bluetooth üzerinden odadaki insanları Facebook'a eklemek mümkün olmalı. Karşılıklı olarak birer tuşa basarak Facebook üzerinden kolayca arkadaş olunabilmesi, kartvizitin yerini alabilecek bir uygulama olur.

Bu tarz bir uygulama iş toplantılarında ve partilerde, sosyal her türlü buluşmada insanların birbirini hemen ekleyebilmesini sağlayacaktır. Herkesin birbirini böyle eklemesi de Facebook hesabı olmayan kullanıcıları bir hesap açmaya zorlayacaktır.

Tüm konu: Facebook yaşamak için nasıl değişmeli?

İzleyin: Mucize çocuk Connie Talbot

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Facebook sizce ne yapmalı?

nonpasaran
22-09-2009, 10:00   |  #2  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

???
EDİT:Bu konu forumda en üstte takılıp kalmıştı birisi cevap vermedikçe de orada kalcaktı.Sırf o yüzden cevap yazdım.Yoksa konu ile bi alakam yok Ağzı kulaklarına varıyor<

Son Düzenleme: nonpasaran ~ 22 Eylül 2009 12:48
ismet35
22-09-2009, 13:50   |  #3  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

Zaten Facebook'u sevmiyorum ve nadir giriyorum,bence Facebook yasaklanmalı...

Qromodynmc
22-09-2009, 14:00   |  #4  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

ben kullanıyorum,başlı başına arıza ya,ilk üye olduğumda böle deildi,artık başka amçlarda kullanılmaya başladı,saçma sapan şeyler oluyor,insanı sıkıyorlar..

Fattur
22-09-2009, 22:55   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Tek tuşta dost eklemek
Facebook'un cep telefonları için olan uygulamasında ki bir tuşla, Bluetooth üzerinden odadaki insanları Facebook'a eklemek mümkün olmalı. Karşılıklı olarak birer tuşa basarak Facebook üzerinden kolayca arkadaş olunabilmesi, kartvizitin yerini alabilecek bir uygulama olur.

Bu tarz bir uygulama iş toplantılarında ve partilerde, sosyal her türlü buluşmada insanların birbirini hemen ekleyebilmesini sağlayacaktır. Herkesin birbirini böyle eklemesi de Facebook hesabı olmayan kullanıcıları bir hesap açmaya zorlayacaktır.

Bu iyi olur da Face kullanmıyorum ki pek fazla :)

SpunK3
23-09-2009, 15:18   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Diğer 3 başlık mantıklı olmakla birlikte aşağıdaki 2 tanesi 5'e tamamlamak icin yazlımıs heralde.Bence facebook üzerinde yapılması gereken en önemli şey saçma sapan grupların kurulmasını engellemk olr :)
Dahili spam probleminin çözülmesi
Bu konuda zaten facebook güzel çalışmalar yaptı size gönderilen herhangi bi app davetlerini engellediğiniz zaman size bir daha böyle bir notification gönderilmiyor.
Mesajlaşmanın geliştirilmesi
Buda dahili spam problemine girio ancak msj actıgınız zmn hemen sağ üst köşede spam olarak bildir butonuna tıklarsınız ve ordan gelen msjları daha görmezsiniz.

loseface
23-09-2009, 22:42   |  #7  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

face eğer amacına uygun kullanılırsa çok iyi bir site ama artık orasıda izdivaç sitelerine dönmüş ben paylaşılan komik videolar için giriyorum=)ama oradan edindiğin arkadaşlarımda oldu hemde çok iğyi arkadaş oldum gerçek hayatta görüştüm bıçağı insan öldürmek içinde kullanabilirsin ekmek kesmek içinde diyesim geldi

Ciim
24-09-2009, 10:18   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
454 mesaj
Alıntı: ismet35  
Zaten Facebook'u sevmiyorum ve nadir giriyorum,bence Facebook yasaklanmalı...
hocam kimse sev diye zorlayamaz ama ben sevmiyorum yasaklansın... demekte çok bencilce değil mi?