Fan Çok Sesli Çalışıyor Ve Ram %50 Kullanılıyor !

karankula98
19-07-2013, 01:00   |  #1  
karankula98 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Merhaba Arkadaşlar Ben Mehmet BARTAN 

Casper Marka Bilgisayara Sahibim  Bilgisayarımın Özellikleri ; 

İntel Core 2 Quad Cpu (4 Çekirdek ) İşlemci   Atı Readıon 4550HD 1 Gb Ekran Kartı    Realtek Ses Kartı  4 Gb Ram   500 Gb HDD

Arkadaşlar Pc Normal Çalışıyor Yalnız Bazen Leri Açıldığında Fan Çok Sesli Çalışıyor Bir Hızar Gibi Ses Çıkartıyor Kasayı Sallayınca Düzelir Gibi Oluyor Lakin Yine Hızlanıyor Kasayı Sert Bir Biçimde Yere Vurunca Ses Kaybılıyor ! Ayrıca Advantege System Care 6 Kullanıyorum Ram Göstergesi Sadece Crome Açık Olduğu Halde %55 civarı Cpu ise %35 Civarında Bunun Sebebi Ne Olabilir ! Key Logger Tarzı Kötücüllerden Şüpheliyim Lakin Elimde Eset Smart Securuty 5 2 Yıllık Lisanlı Var Tarattığımda Bir Sorun Gözükmüyor Kayıt Defteri Hataları 0 ! Acill Yardımınız Olur İse Sevinirim !

murat5038
19-07-2013, 01:57   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

chrome yeni süürmleri yayınladıkça ram yemeyi ve işlemciden sömürmeye devam ediyor :D Sorun yok yani.

Kasada ki sesleri arındırmak için ilk başda temizli sonra macunların yenilenmesi sonra Fanların pinlerinin yağlanması ve Kasa yan fanlarının arasına plastik bir pul veya ona benzer bişey yerleştirilirse sesden eser kalmıyacaktır. Tabi 1/2 ay içinde sesler artmaya devam edecektir :D Hagi fandan ses geliyorsa onu teker teker bu şekilde sürdürebilirsiniz.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
karankula98
19-07-2013, 03:36   |  #3  
karankula98 avatarı
OP Yeni Üye
22 mesaj

Öncelikle Yorumunuz İçin Teşekkür Ederim Kasa Sanırım Clima Cool Dediklerinden 3 Adet Fan Bulunmakta 2 Arka 1 Yan Fan !

Fanların Temizliğini Yaptım Zaten Dediğiniz Gibi Yağlama İşinide Yaptırdım ! Birde Ekran Ve Kasa Arasındaki Bağlantı Kablosu Mavi Renkte Olan O Kablonun Girişinde 2 Yanda Vida Var O Vidalardan Birisi Kırık Yani Tam Oturmuyor Yuvaya Askıda Acaba O Kısa Devre Gibi Bir Şey Yaptırıp Aksamı Isıttığından Dolayı Fanlar Aşırı Dönmeye Başlıyor Olabilirmi ?  Birde Kasanın Hava Akımı Tam 4 Bir Yandan Hava Türbilasyonu Var ! Tekrar Değerleri Yorumunuz İçin Teşekkür Ederim !

murat5038
19-07-2013, 19:31   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Kablo dediğinizi tam anlayamadım hangi yerden bahsettiğinizi !.  Eğer Ekran kartı slotu tam oturmuyorsa sıcaklık şu şekilde eder bilgisayar açıldığında ekranda titreme, karıncalanma veya arada gidip gelme yapabilir. Bu durumlar varsa ısınma ortaya çıkabilir ve bu durumlarla beraber BSOD(mavi ekran) veya bilgisayarın kendi kendine kapanmasına yol açar(ısıdan dolayı olmayan kapanmalar).

Rica ederim.

karankula98
19-07-2013, 21:33   |  #5  
karankula98 avatarı
OP Yeni Üye
22 mesaj

Tekrar Değerli Yorumun İçin Minnetlerimi Sunarım Bahsettiğim Kablo Hani Monitörden Çıkıp Kasaya Giren Kablo Var Ya Görüntü Almak İçin Olan Ondan Bahsediyordum Lakin bu Gün O Kabloyu Değiştirdim ! Sanırım Sorun Ondan İdi Ki Artık  Fandaki Ses Gelmiyor ! 

Yeni Gelen Arkadaşlar Şimdiden Teşekkür Ederim ( KONU ÇÖZÜLDÜ ! )

Son Düzenleme: karankula98 ~ 19 Temmuz 2013 21:33
murat5038
20-07-2013, 00:58   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Genellikle o VGA kablosundan sorun çıkarmaz ancak fandaki sorun ilerde yine çıkacaktır en başda dediğim önerileri uyguladı isen çoğunlukla bunlardan çözülmüş olabilir. Kabloda hasar olması sadece görüntüye etki eder ve elektriksel Sorunlar varsa Kablo ve ekran kartının ısınmasına sebep olabilir belkide kabloda sıkıntı vardı ve ekran kartı ısındığından bilgisayar zorlanıp fan hızlarını otomatik artırıyor olabilir. neyse sorun şuanlık düzeldi ise güle güle kullan sorun devam ederse bu başlık altından devam edersen bilgi kaybı olmaz. Aida64 ile sıcaklıkları arada bir kontrol edin Hangi parça ısınıyorsa o parçaya yoğunlaşın her türlü nedenlerine.

karankula98
20-07-2013, 17:17   |  #7  
karankula98 avatarı
OP Yeni Üye
22 mesaj

Teşekkür Ederim En Başından beri Yardımlarınızı Esirgemediniz İYi Forumlar Dilerim :)

murat5038
20-07-2013, 18:37   |  #8  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Rica ederiz kolay gelsin.