Fare ve Klavyem Çalışmıyor..

HPQ-User
02-03-2010, 07:47   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Gmz43 sormuş:
Merhaba..
Bilgisayarıma bulaşan autorun virüsünü silmek için baya çaba sarfetmiştim. Ve virüsü tamamen yokettim. Aynı zamanda ctrl+alt+del yaptığımda " görev yöneticiniz yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" uyarısını alıyordum.. Bunların da çözümlerini araştırarak buldum.Ve ertesi gün bilgisayarı açtığımda mouse ve klavyemin yaklaşık 1 dk boyunca çalışıp devre dışı kaldığını gördüm.Yani tüm işlemler donuyor kitlenmesi ile birlikte.Bi hafta boyunca araştırdım ve kimseden net bi çözüm bulamadım.Bios ayarlarını default yaptım..Ama hiç bir sonuç alamadım..Bazı aklıselim vatandaşlarımızın "klavye ve mouseın bozulmş" uyarısını da reddediyorum cünkü madem bozuk biosa girerken calısmaması lazım.Acaba sorun nerede? Ayrıca ek bir bilgi vermek istiyorum.. İlk başlarda usb hubları bi pencerede devre dışı bırakmıştım..Acaba mouse ile klavyeyi mi iptal etmişim? Ama dediğim gibi iptal etsem,hiçbirinin baştada çalışmaması gerekmez mi? Lütfen yardım edin..

[Eğer format gerekiyorsa, cd sürücüm açılmıyor..ne yapmalıyım..Umarım açıklayıcı olmuşumdur..İlginize teşekkürler..]

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
-

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)