Farklı bir Restart Sorunu

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
hazardous_virus
05-02-2006, 04:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bilgisayar durup dururken resetleniyor bazende mavi bir ekranda hata yazısı cıkıyor ve ekran ole kalıyor(Yazılar aklımda degil) Resetden sonra ilk acılısta bios ve sistem ozellikleri yazan ekranda (ismi aklıma gelmedi) kalıyor bazende uyuz bir ses ve kapkara bir ekran.
Bu sorun 1-2 aydır var. Bilgisayarda 1,5 senelik.
Format attım XP yi kurarken bir yerde hata mesajıyla  gene dondu sonra sorunsuz yuklemeye devam etti gene bir faydası olmadı aynı sorun devam ediyor.
Bu sorunu nasıl cozebilirim yoksa servise mi gotureyim
Winfast A180 VGA BIOS
Geforce4MX
512mb Ram
Pentium 4 2.80Ghz
WinXP H.E. SP1

Banned
05-02-2006, 21:32   |  #2  
Banlandı
1,204 mesaj

kurdugun windows cd sindeki hatalardan kaynaklanabilir.

MKY
06-02-2006, 16:26   |  #3  
Taze Üye
5 mesaj

cevabını biliyorum  ama ismi benimde aklımda değil
kardesim o aklında  değil bu aklında değil  birde çözüm istiyorsun
hadi söylim bakalım
problemin donanımsal orada yazan mavi ekran hatasının adını öğren RAm hatası olabilir ana kart vs . olabilir ama sundan eminim kurduğun Xp cd sin den değil :) Kahkaha

hazardous_virus
14-02-2006, 03:44   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

Resetlenmenin nedeni dedigin gibi ram den olabilir cıkartıp tozunu falan giderip yeniden taktım bidaha restart atmadı ama windows sorunu devam ediyor. Format atmak zorunda kalmıstım xp yeni den kurdugumdan beri hep sorun cıkarıyor markasının arcelik olmasıyla bi ilgisi varmı ki format attım diye.
System32 dosya eksik diye bazan acılmıyor hata ayıklamayı secince acılıyor bazı videoları acarken media player ve divx sorun cıkarıyor.
isin icinden cıkamadım gitti...

Banned
14-02-2006, 18:19   |  #5  
Banlandı
621 mesaj

anakartın biosunu güncelle.