FATİH Projesi'nin Altyapısında Huawei imzası

CHIP Online
09-02-2013, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bu önemli teknoloji şirketi, FATİH Projesi'nin altyapısına sağlayacağı katkının ilk adımını duyurdu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fat ... i-imzasi_38528.html

Huawei, FATİH Projesi'nin altyapısına çözümleri ile sağlayacağı katkının ilk adımını duyurdu.


Milli Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞITEK) tarafından yürütülen FATİH projesinin donanım ve yazılım altyapısı kanadında 3.362 okulda ağ altyapısının kurulması için yapılan ihale geçen ay sonuçlandı.


Coğrafi bölgelere göre eşit sayıda okula hizmet sağlanacak şekilde üç lot olarak yapılan ihalenin ilk iki lot'unu Türk Telekom A.Ş. kazanırken üçüncü lot'u ise Sentim Bilişim A.Ş. kazandı.


Huawei ürünleri, her iki firma tarafından sunulan tekliflerde altyapıda seçilen tek çözüm olarak yer aldı. Projenin bu ilk fazı kapsamında 3.362 okulda 15 bin adetten fazla Huawei ağ anahtar cihazı kurulacak.


Huawei teknoloji destekli, etkileşimli eğitimin alt yapısını kuruyor.


Kullanılacak Huawei anahtarlar, merkezden sunulacak içeriğin genişbant ile okullara ve okul içerindeki tablet ve etkileşimli tahta gibi bileşenlere dağıtılmasını sağlayacak. Proje kapsamında okullarda kurulacak Huawei ağ anahtarları, daha önce de büyük ölçekli pek çok projede başarı ile kullanılmış, yüksek verimlilik, gelişmiş güvenlik ve yönetilebilirlik özellikleri ile güvenilirliği kanıtlanmış ürünler olarak öne çıkıyor.


Huawei Türkiye Genel Müdürü Wu Congcheng, "Huawei olarak dünya genelinde telekom sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda çözümler geliştirmedeki deneyimimizi ve yüksek teknoloji ürünlerimizi Türkiye'nin ihtiyaçlarına göre konumlandırarak kurumsal çözümler alanında en büyük oyuncu olmak için hızlı adımlarla ilerliyoruz." dedi.


Congcheng şunları ekledi: "Hem Türkiye'deki eğitim sisteminin dönüşümü hem de bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü açısından son derece önemli olduğunu düşündüğümüz FATİH Projesi'nin altyapısı için işleyen sürecin sonraki aşamalarında Huawei olarak sadece ağ anahtarları ile değil, ağ yönetim çözümü ve kablosuz ağ cihazlarımızla da eğitime en yüksek teknoloji ürünleri ile hizmet vermeye hazırız."

Tüm Konu: FATİH Projesi'nin Altyapısında Huawei imzası

Kaynak: www.chip.com.tr