FEEL Hurricane 2 ses sorunu ve YARDIM-ÖNERİ İsteği

Mehmedean
15-10-2006, 15:48   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
95 mesaj

Slm arkadaşlar;

Daha yeni feel hurricane 2 aldım. Ön ve arkadaki 2 büyük fandan şikayetim yok, ama psu'dan gelen ses beni deli ediyor. Uçak gibi yaw, fanı bi durduruyom direk ses azalıyor. Artı işlemci fanından da ses geliyor malumunuz. Bi de yana takılmış bir fan var şu ufak olanlardan, o da çok hızlı döndüğünden çok ses çıkarıyor(gereksiz ama ışklı diye söküp atamıyorum).(Eğer sistemin ne derseniz sistem şu:p5w dh dlx, e6400, 1 dvdrom, 1 samsung 160 gb hdd-1 tane daha raid geliyo-, 1 gb 667 mhz ram-twinmos,1 gblik daha alınacak-,x1600 512 mb (!)..)

1-Gidip seasonic s12 600 watt alayım mı? Bu aletin fanı kasanın içine mi üflüyor? Gerçi tam arka fanın üstüne üflüyecek, bi sorun olmaz herhalde...

2-Aerocool Dominator alacağım ama slotları kapayabiliyormuş, acaba p5w dh dlx'te ram slotlarını kapama ihtimali var mı? Ayrıca yan kapaktaki o işlemciye uzanan plastik parça(çıkabiliyor mu bu parça??) bu soğutucuya engel teşkil eder mi? Olmadı cetvelle tek tek ölçecem...

3- Kasanın yanındaki deli saçması fanı napayım, onun soğutmasına gerek yok aslında ama ışığı yüzünden atamadım dediğim gibiKahkaha.. Ne gibi bi çözüm önerirsiniz?

Cevplarınızı bekliyorum, saygılar, sevgiler....

egemengiga
15-10-2006, 20:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

en basta o kasayi alip hata yapmissin keske bunu alsaydin:

sen bize birkac kasa gostermistin sanki. feel alma diyordu sanki herkes...

turkdogdu
17-10-2006, 04:39   |  #3  
Taze Üye
10 mesaj

kardeş ses konusu bende de var ama ben şikayetci değilim yatarken ninni gibi geliyor tabi zevkler renkler tartışılmaz yandaki fan çok işe yarıyor bakma sen bi kere işlemci üstüne denk geliyor fazladan işlemciye hava üflüyor arkadaki fanlarda sorun yok dedin gibi ama psu fanı konusunda sana tavsiyem psu değiştirmekten çok direk fanı değiştir bende açıkcası sesin nerden geldini bilmiyordum ama senden öğrendim iyi oldu en kısa zamanda sessiz ve cfmsi yüksek bir fanla değiştirecem ama bu işlemi yaparken işi bilen birisine yaptır. kasa çok güzel iyikide almışsın hayırlı uğurlu olsun

Mehmedean
17-10-2006, 09:24   |  #4  
OP Üye
95 mesaj

Sağol ya abi, milletin küfretmediği kaldı feel aldık diye...KahkahaKarizmaKahkaha

Firebal'da silentX'in ixtrema fanı var onu düşünüyorum ben...

freemanf1
27-10-2006, 01:35   |  #5  
Yıllanmış Üye
281 mesaj

Ya beyler bu kasanın yan tarafı saydammı ?

DoriaEMO
27-10-2006, 15:17   |  #6  
Yeni Üye
24 mesaj

slm arkadaslar..
bende feel hurricane II kullanıyorum benim kasamda ses problemi yok ama toz problemi var. özellikle şu meşhur "jet motoru" bir toz canavarı diyebilirimGülümseme
artı olarak işçilik 2. ve yan paneldeki fanın ledlerinden biri söndü geçen gece bakalım daha neler yapacak bana bu kasaKızgın ama görüntü olarak üstüne yok diyebilirim..

onurer007
12-06-2008, 00:59   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar   bir dertten kurtarın beni,

Feel hurricane 2  kasa aldım, bir de gigabyte p35-ds3l anakart aldım.
anakartın bir tane deliğinin kasada  karşılığı yok.
Anakartı dik olarak düşünürseniz , orta kısımın en sağında  2 tane  yanyana vidalama deliği varya, onlardan en sağdakinin yuvası kasada  yok. ne yapmamı önerirsiniz? ayrıca tüm kasalar standart değil mi ?neden  uymadı anakarta? bilgisi  olan varsa ve benle  paylaşırsa  cok sevinirim . teşekkur ederim.

Erim77
12-06-2008, 13:15   |  #8  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

bendede aynı kasadan war yandakı fanı cıkartıp 12 cm lık 2 tane fan taktım diğer fanlarda guruldu yapmıyo 8 fanlı bi sistem için yeterınce sessiz bence bu arada tek sorun powerın uzerındekı yazan değer gercek degıl o değere guvenıpte overclock yapmaya kalkma ;) bu arada yandakı plastık hunı işlemcinin soğutmasını engellermı demısın eger rahatsız olduysan vidaları var sok gitsin ben sökmedim cpu nunsoğutmasında soru yapmıo :)

Son Düzenleme: Erim77 ~ 12 Haziran 2008 13:27
volkan orhan
14-06-2008, 22:23   |  #9  
Yıllanmış Üye
422 mesaj

arkadaşlar feel kasalar sakın almayın psu ları kalitesiz ve gerçek değerleri göstermiyor anakartı yakabilirsiniz işçilği çok kötü ucuz etin yahnisi yavan olur derler ya feel daişte öle :)