Fiber İnternet

Van.Spronsen
09-04-2012, 20:47   |  #1  
Van.Spronsen avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
345 mesaj

Arkadaşlar ben ilk başta turkcell süperonline geçmeyi düşünüyordum. ama kocaeli de bizim oturdugumuz yerde fiber yokmuş. Yani http://www.superonline.net/ bu siteden bakarsınız orda oturdugunuz yeri işaretleyip fiber varmı yokmu söylüyor. Bizim okulda falan bana herkes bunu önerdi. Şu an internetim 8 mpbs ( daha 6 yı geçtiğini görmedim ama :D ) TTnet var. ama çok fazla oyun indiren biri oldugum için çok bekliyorum ve hızlı internet lazım. Turkcell Super online yok bizim yerde ama ttnet olur mu ? yani arayıp bilgi almadım daha ama Süper online yok  ise ttnet de yoktur mu yani ? size sorayım dedim. Şuan hiç bi limit falan yok sınırsız 8 mbps fiyatı tam bilimiyorum ama galba sabit 59 lira olması lazımdı. ve 2 sene taahütü vardı 8 ay falan oldu yani. ben geçsem zarardamı olurum ? taahütün parasını alırlarmı ? ttnet çekermi bizim burda ?

nacker
09-04-2012, 21:22   |  #2  
nacker avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
285 mesaj

taahhütü alırlar sanırım. (24-8=16.59=944 tl). bence alma. kalan 16 ay bitsin. hem o arada geçen zamanda fiyatlar ucuzlar ve fiber çoğu yere ulaşır.

edit=parantez içinde verilen hesap eklendi..

Son Düzenleme: nacker ~ 09 Nisan 2012 21:23
LENO7
09-04-2012, 21:24   |  #3  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Superonline'ye geçme pişman olursun..TTNet ile devam et...orda Kablonet varsa Kablonet bağlat..

AmbaSSadoR
09-04-2012, 21:29   |  #4  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
400 mesaj

taahhütü ve uygulanan indirim modem gibi şeylerde varsa alırlar fiyat farkını arkadaşın dedikleri doğru yani bence bekle ne demişler "ttnetle herşey mümkün " C=

dabbe1
10-04-2012, 18:30   |  #5  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: LENO7  
Superonline'ye geçme pişman olursun..TTNet ile devam et...orda Kablonet varsa Kablonet bağlat..
numaranı taşıt işte asıl o zaman farkı görürsün... ADSL ile kıyas olmaz... SUPERONLINE fiber optik çok iyi...

artık tamamen fiber optik kullanıyorlar apartmanın merdiven otomatiğinden elektrik alma devri bitti cat60 kablo devri bitmiş...

Son Düzenleme: dabbe1 ~ 10 Nisan 2012 18:33
black_flood
10-04-2012, 19:11   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: dabbe1  
numaranı taşıt işte asıl o zaman farkı görürsün... ADSL ile kıyas olmaz... SUPERONLINE fiber optik çok iyi...

artık tamamen fiber optik kullanıyorlar apartmanın merdiven otomatiğinden elektrik alma devri bitti cat60 kablo devri bitmiş...

sen öyle sana dur superonline için evet dediğin geçerlide telekom malesef fiber çekmiyor fiberin ucunu bina girişine bırakıp gidiyorlar başvurur olursa telefon hattı gibi uç çıkarıp bırakıyor sorduğundada çıkan uçtan ilerisi size aittir cat-6 kablo ile evinize çekip kullanın. telekom facia facia ne kadar amele okuma yazması olmayan varsada çok kıt onların aracılığı ile yapılan iştende ne hayır gelir anlamak hiçte zor değil.

dabbe1
10-04-2012, 19:16   |  #7  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: black_flood  
sen öyle sana dur superonline için evet dediğin geçerlide telekom malesef fiber çekmiyor fiberin ucunu bina girişine bırakıp gidiyorlar başvurur olursa telefon hattı gibi uç çıkarıp bırakıyor sorduğundada çıkan uçtan ilerisi size aittir cat-6 kablo ile evinize çekip kullanın. telekom facia facia ne kadar amele okuma yazması olmayan varsada çok kıt onların aracılığı ile yapılan iştende ne hayır gelir anlamak hiçte zor değil.
SUPERONLINE varken TTNET asla kullanılmaz... aklı başında kimse önermez...