Fiberin 5. yılını kutluyor

CHIP Online
24-03-2013, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Türkiye'yi fiber internet teknolojisi ile tanıştıran Turkcell Superonline, 5. yılını kutluyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fiberin-5-yilini-kutluyor_39347.html

Türkiye'yi 2008 yılında dünya ile aynı anda fiber internet teknolojisi ile tanıştıran Turkcell Superonline, "ışık hızında" 5. yılını kutluyor. Geçen 5 yılda abone sayısını 38 kattan fazla artırarak 425 bine çıkaran Turkcell Superonline, yüzde 66'lık abone payıyla fiber internet pazarının lideri oldu. Toplam 1,8 milyar TL'lik yatırım ile 31 bin kilometrenin üzerinde güçlü bir fiberoptik şebekesi kuran Turkcell Superonline, 5 yılda 6 kat büyüdü.


Turkcell Superonline, 5. yılını 2013 boyunca çeşitli kampanya, etkinlik ve sürprizlerle kutlayacak. Pazar lideri Turkcell Superonline, bu kapsamda ilk olarak fiber internette hız çıtasını minimum 25 Mbps'ye yükseltiyor.


Turkcell Superonline, Türkiye'yi dünya ile aynı anda mevcut en hızlı internet teknolojisi fiber ile tanıştırmasının beşinci yıldönümünü kutluyor. 2008 yılından bu yana abone sayısını 38 kat artırarak 425 bine çıkaran Turkcell Superonline, Türkiye'deki toplam 645 bin abonelik fiber pazarında yüzde 66'lık payla lider haline geldi.


"Işık Hızında 5 Yıl" kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen basın toplantısında, Turkcell Superonline'ın geçtiğimiz 5 yılda izlediği yol haritası, operasyonel performansı ve müşterilerine sunduğu hizmetler değerlendirildi. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan'ın ev sahipliği yaptığı toplantıda, şirketin bireysel ve kurumsal segmentlerde elde ettiği başarının yanı sıra, Türkiye'yi küresel telekom ağının kesişim merkezi haline getirmek amacıyla üstlendiği rol ele alındı.


Tüm Konu: Fiberin 5. yılını kutluyor

Kaynak: www.chip.com.tr