fikirlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum...

emrecem
15-08-2009, 14:19   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

merhaba arkadaşlar ben telefon almayı düşünüyorum... ama her alıcı gibi kararsızım malum birini alınca aradan zaman geçmeden daha üst model çıkıyor...

acaba iphone 3gs 16 gb mı yoksa nokia n97 mi almalıyım ???

değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.... :)

emre305
15-08-2009, 14:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
303 mesaj

bu telefonlar karşılaştırılmıştı
https://www.chip.com.tr/konu/cep- ... hone-3gs_14047.html

emrah33
15-08-2009, 14:35   |  #3  
emrah33 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
802 mesaj

iphone 3gs 16 gb

emrecem
17-08-2009, 01:40   |  #4  
OP Yeni Üye
34 mesaj

çok teşekkürler yardımlarınız için sanırım iphone alıcam =)

EbRaR ErDeM
17-08-2009, 14:52   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,217 mesaj

iPhone 3G [S] henüz bir çok eksiği var. N97 alın bence.

emrecem
17-08-2009, 17:33   |  #6  
OP Yeni Üye
34 mesaj

ne gibi eksikler EbRaR ErDeM açarmısın bunları rica etsem ???

Feel Good
17-08-2009, 18:02   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

iPhone'a o kadar para vereceğinize N97 almanızı öneririm. Tabii karar sizin.

kenzita
17-08-2009, 20:24   |  #8  
Yıllanmış Üye
233 mesaj

ben donanıma takılma derim
kardeşim sen telefonu kağıt üstünde kullanmayacaksın.elinde cebinde kullanacaksın. Her nekadar iphone 3gs nin eksiklikleri de olsa kullanıca deneyimi çok yüksek. ABD de iphone kapış kapış satılıyor. En büyük neden kullanıcı deneyimi, konrat yöntemi ve geniş iphone ağı.
zaten şöyle bir bakınca mms gelmiş cut copy paste gelmiş video çekme gelmiş harika oto fokus var
600 mhz canavar işlemci var. manyetik dijital compass var, harika menüler, 12 mm kalınlığında scolp dizayn kapasitif,geniş,mükemmel,harika çözünürlüklü ekran ve daha fazlası var.
eksikliklerin çoğu çözüldü.
tabiki batarya süresi bluetooh üzerinden dosya trasferi ve hafıza yönetimi gibi çok önemli üç eksik var
ama bunları güvenlik,bazı politikalara ve canavar gibi bir aletin yediği elektriğe bağal

he tabi nokia seviyorsan illa gerçek qwerty klavye kullancam diyorsan n97 olabilir

emrecem
17-08-2009, 21:20   |  #9  
OP Yeni Üye
34 mesaj
Alıntı: kenzita  
ben donanıma takılma derim
kardeşim sen telefonu kağıt üstünde kullanmayacaksın.elinde cebinde kullanacaksın. Her nekadar iphone 3gs nin eksiklikleri de olsa kullanıca deneyimi çok yüksek. ABD de iphone kapış kapış satılıyor. En büyük neden kullanıcı deneyimi, konrat yöntemi ve geniş iphone ağı.
zaten şöyle bir bakınca mms gelmiş cut copy paste gelmiş video çekme gelmiş harika oto fokus var
600 mhz canavar işlemci var. manyetik dijital compass var, harika menüler, 12 mm kalınlığında scolp dizayn kapasitif,geniş,mükemmel,harika çözünürlüklü ekran ve daha fazlası var.
eksikliklerin çoğu çözüldü.
tabiki batarya süresi bluetooh üzerinden dosya trasferi ve hafıza yönetimi gibi çok önemli üç eksik var
ama bunları güvenlik,bazı politikalara ve canavar gibi bir aletin yediği elektriğe bağal

he tabi nokia seviyorsan illa gerçek qwerty klavye kullancam diyorsan n97

yoq arkadasım nokia delisi deilim eed bugune kadar nokia dan başka kullanmadım ama dokunmatikte daa çoq çalışması gereq nokia ' nın iphone 3gs ama görüntülü konuşma yapamıosun ne dimi ?

kenzita
18-08-2009, 00:05   |  #10  
Yıllanmış Üye
233 mesaj
Alıntı: emrecem  

yoq arkadasım nokia delisi deilim eed bugune kadar nokia dan başka kullanmadım ama dokunmatikte daa çoq çalışması gereq nokia ' nın iphone 3gs ama görüntülü konuşma yapamıosun ne dimi ?
abi doğru diyosun görüntülü konuşma yok
ama sana çok garip bir gerçek söyleyecem belki dalga geçeceksin ama iphone 3g s de görüntülü konuşma olmaması kasıtlı ve çok düşünülmüş bir mesele zaten bakıldığında olay olan çok özel tasarlanmış telefonlar görüntülü konuşmaya sahip değiller.
blackberry storm, blackberry bold, ,iphone, palm pre, google androidli g1 ve g2   abi bunlar gerçekten çok pahalı çok özellikli telefonlar ama hiçbirinin görüntülü konuşması yok .

Mantık Şu belki hiç 3gli görüntülü konuşma yaptınız mı bilmiyorum çok da kaliteli değil. hatta bazen (hatta çoğunlukla) kötü kalite bile denilebilir. Diyebilirsiniz ki bu şimdi türkiye'de böyle ama diğer ülkelerde aynı sorundan muzdarip. zaten kafadan hesap yaptığınızda teorikte 3.6   -    7.3    mbts karşılıklı canlı video aktarımına paşa paşa yetecek hızlar değil ayrıca pratikte hızla iyice ölüyor her yerden de çekmiyo  Zaman zaman video görüşmenin tıkancak kesilcek

bu noktada özel telefon üreticileri çekimser davranıyo zaten iphonenin amacı tamamen sıkıntısız kullanım   kontratla gelmesi de bazı eksiklikleri de bundan kaynaklanıyor

tabiki blackberry de apple en azından modelleri arasında bulunsun diye görüntülü telefon çıkarabilirler.
nokia ise bütün bunların yanında daha geniş takılan ve kullanıcıların da böyle takılmasını isteyen bir üretici

sonuç

abi sakın apple veya iphoneyi düşük görmeyin 
aldıkları patentler hep bir numaraya oynamaları 
garip tavırlarıyla gerçekten saygıyı hakediyorlar

not: Ben elma hastası bir adam değilim sadece elmayı seviyorum :D

emrecem
18-08-2009, 01:54   |  #11  
OP Yeni Üye
34 mesaj
Alıntı: kenzita  
abi doğru diyosun görüntülü konuşma yok
ama sana çok garip bir gerçek söyleyecem belki dalga geçeceksin ama iphone 3g s de görüntülü konuşma olmaması kasıtlı ve çok düşünülmüş bir mesele zaten bakıldığında olay olan çok özel tasarlanmış telefonlar görüntülü konuşmaya sahip değiller.
blackberry storm, blackberry bold, ,iphone, palm pre, google androidli g1 ve g2   abi bunlar gerçekten çok pahalı çok özellikli telefonlar ama hiçbirinin görüntülü konuşması yok .

Mantık Şu belki hiç 3gli görüntülü konuşma yaptınız mı bilmiyorum çok da kaliteli değil. hatta bazen (hatta çoğunlukla) kötü kalite bile denilebilir. Diyebilirsiniz ki bu şimdi türkiye'de böyle ama diğer ülkelerde aynı sorundan muzdarip. zaten kafadan hesap yaptığınızda teorikte 3.6   -    7.3    mbts karşılıklı canlı video aktarımına paşa paşa yetecek hızlar değil ayrıca pratikte hızla iyice ölüyor her yerden de çekmiyo  Zaman zaman video görüşmenin tıkancak kesilcek

bu noktada özel telefon üreticileri çekimser davranıyo zaten iphonenin amacı tamamen sıkıntısız kullanım   kontratla gelmesi de bazı eksiklikleri de bundan kaynaklanıyor

tabiki blackberry de apple en azından modelleri arasında bulunsun diye görüntülü telefon çıkarabilirler.
nokia ise bütün bunların yanında daha geniş takılan ve kullanıcıların da böyle takılmasını isteyen bir üretici

sonuç

abi sakın apple veya iphoneyi düşük görmeyin 
aldıkları patentler hep bir numaraya oynamaları 
garip tavırlarıyla gerçekten saygıyı hakediyorlar

not: Ben elma hastası bir adam değilim sadece elmayı seviyorum :

:):):) çoğu anlattığın da haklısın görüntülü konuşma yaptım dediğin gibi berbat zaten ama ilerde düzelir belki dicem de dünya 4g ye girio biz 3g ye yeni girdik her yerde internetten başka bişi işe yaramadı dorusu verdiğin bilgiler içinde sonsuz teşekkürler :)

EbRaR ErDeM
18-08-2009, 21:37   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,217 mesaj

Isınma ve 3.0 ile gelen uygulama hataları.

emrecem
19-08-2009, 16:54   |  #13  
OP Yeni Üye
34 mesaj

n97 alan var mı ?

Nickotin
19-08-2009, 21:32   |  #14  
Yıllanmış Üye
290 mesaj

Benim takıldığım tek nokta nokia'daki o açtığın birşeyi kapatmadan başka bişey yapabilmen menü tuşuna uzun bastığınız zaman o aktif oluyor. akıl var mantık var neden iphone böyle bişey yapmaz demekki bunu patanti nokia'da yoksa diyer markaların hiçbirinde bu özellik yok... nokia'nın bu özelliği işime çok yarıyor.
Yanlız nokia'nın dokunmatik ekranı basınca duyarlı olanmış. yani iphone'daki gibi bi ekran teknolojisine sahip değil... N 97'yi tanıtan bir video'da ismini duymuşdum ama hatırlayamıyorum...