FileZilla Bağlantı Kopma Sorunu

HPQ-User
13-08-2010, 10:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Doancan sormuş:
Linux sunucum var. FTP ye filezilla programı ile giriyorum. Dosya yükleme işlemi bittikten kısa bir süre sonra bağlantı kesildi yazısı çıkıyor ve alt veya üst klasöre gitmek istediğim zaman 5-10 sn bekliyorum buda sürekli birşeyler denediğim zaman çok zaman kaybı yapıyor. Diğer ftp programlarında denedim bu şekilde bir sorun olmadı ama hem ücresiz hemde kullanımı kolay olması ve alışmam nedeniyle başka programa alışamıyorum. Bu bağlantı kesme sorununu herhangi bir ayarlar düzeltmemiz mümkün mü?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
ASUS P5Q3
İntel Q9450
OCZ 4 GB
ATI HD 4870

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; tr; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8

VOY
13-08-2010, 19:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj

Ayarla alakalı bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü bir ara aynı problemi bende yaşadım. FTP sunucusuna yüklemelerin yarısında bağlantı kesiliyordu. Şu yöntemleri deneyin;

1.) Firewall programı kullanıyorsanız FilleZilla kullanırken devre dışı bırakın.
2.) Programı Revo Uninstaller programı gibi programla FilleZilla'yı tüm kayıt defteri kayıtlarıyla, izleriyle beraber silin. Sonra FilleZilla'nın kendi sitesinde programı indirip kurun.

Bunlarda olmazsa sürekli bağlanmayı deneyin.