Film CD si Nasıl yapılır ?

world_pc
17-06-2010, 13:04   |  #1  
world_pc avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,357 mesaj

Arkadaşlar Windows 7 Kullanıyorum ama bi türlü PC de ki Filmi CD e döküp, VCD Player da izleyemedim. Nasıl oluyor PC de ki Filmi CD e döküp VCD Player da izlemek  ? Yardımcı olurmusunuz ?

700 MB Boyutunda ki bir film i atıyorum böyle oluyor. Min olarak değilde Boyut olarak düşünmüyor Nero Her halde.

Son Düzenleme: world_pc ~ 17 Haziran 2010 13:10
uGuR.uK
17-06-2010, 18:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

o olay öyle atıp yazdırmak değil, veri diski gibi basit şekilde işlemiyor. video diski yarat dediğin zaman eklenen videolar nero tarafından otomatik olarak VCD'lerin açabileceği formata dönüştürülür ki buda biraz eski olduğu için senin elindeki 700MB'lık sıkıştırılmış rip'in dosya boyutu artar cd üzerinde. yazmak istediğin videonun kalite, çözünürlük vs. boyutunu düşürük tekrardan nero'ya atmayı deneyebilirsin(nero vision varsa bunu direk ordan yapabilirsin, yoksa bicok video düzenleme yazılımı mevcut zaten). bundan ziyade o filmi direk windows explorer üzerinden kopyala-yapıştır ile cd'ye at ve windows'un kendi disk yazma yazılımı ile olduğu gibi yazdır; bu şekilde açılma ihtimali var. yanlız ASLA nero'nun veri diski yazdır komutu ile YAZDIRMA. böyle yazdırılan diskler eski vcd playerlarda açılmaz.