Firefox Ciddi Problem Yardim : (

harfbaz
08-09-2009, 10:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Selam, dün bilgisayarımı formatladım ve Vista kurdum neyse sonra klasik programlar falan derken Firefox'da kurdum ve her açışımda şu hatayı alıyorum ;

Could not initialize the applications security components.The most likely cause is problems with files in your applications directory .Please check that this directory has no read write restrictions and your hard disk is not full or close to full.....gerisi blablabla

Not :  SSL açık ama ek olarak bu hatayıda veriyor.
 An error occurred during a connection to login.facebook.com.
Can't connect securely because the SSL protocol has been disabled.

2. Not : Internet Explorer bunların hiç birini yapmıyor :S

Googledan araştırdım ve profile klasörünün permisonları gibi ufak tefek çözümler yazmışlar, herşeyi denedim ama bir türlü olmuyor en kötüsü google chromeda kursam oda TEMP klasörü üstüne yazmıyor gibisinden bir sorun veriyor...Galiba win profile da bir promlem var çünkü direkt user klasörüm altında application data klasörü görünmüyor, farklı bir şekilde çıkartıyorum çalıştırdan ama oradanda ayarları yapmama rahmen aynı problemi yaşıyorum firefox ile sil kur ve bilimum çözümü denedim ama bir sonuç alamadım...
  Açıkcası format atmak istemiyorum, konu ile bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim en son çareyi buraya yazmakta buldum, sevgiler.

RemagX
08-09-2009, 11:33   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Firefoxu C:/ sürüsücünden başka bir sürücüye mesela D:/ sürücüsüne kur ya da klasör özelliklerinden o anki kullanıcıya yama okuma izni ver.

Kal-El
08-09-2009, 16:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
816 mesaj

Bilgisayarında yönetici hesabında mısın?

OSMAN BAĞÇEVAN
09-09-2009, 14:03   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

öncelikle  proxy kullanıyorsunuz bu gibi hataların çıkması gayet normal !!!proxy derken mozillanın kendi ayarları var...araçlar/seçenekler/gelişmiş/ağ/ayarlar kısmında vekil sunucu yok seçili olmalı...

sonrasında bu gibi hatalar çoğunlukla dns ayarından kaynaklanıyor..dns ayarını otomatik yapıp öle denesen sorunun çözülebilir..
eğer mozilla firefox hiç bağlanmıyorsa o zamanda  ayarlarını  oynamış , çevrimdışı çalış tikini işaretlemiş olabilirsiniz..

ek bilgi : mozilla firefox u 50 defa kurup kaldırsanız da mozilla nın ayarları silinmez..
xp : 
C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Application Data\  
vista , windows7  :
C:\kullanıcılar \admin \app date \roaming 
(admin : kullanıcı adınız )

yolunu izleyin ve en sonda Mozilla adlı klasörü silin.. (mozilla kapalıyken silin ) , sonra mozilla firefox u tekrar açın ve 
''içe bir şey aktarma'' yı işaretleyip mozilla nın hata verip vermediğine bakar mısınız ?