FireFox cular ne oldu :) :D Chrome'u örnek alın!?*

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Qromodynmc
12-01-2010, 13:59   |  #26  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

bugüne kadar ie,netscape,opera,safari,mozilla,chrome kullandım şu iyi bu kötü demeye hiç kimsenin hakkı yok
1.ie;bende stabilitesi en iyi tarayıcı,hızlı ve az sorunlu çalışıyor
2.netscape;biraz eskidi ama yinede sorunsuz çalışıyor,hata verme oranı çok düşük
3.opera;arada arıza çıkarıyor ama yinede hızlı ve göze hoş geliyor
4.safari;stabil,hızlı ve downloadda kendini gösteriyor,rapiddeki download stabilitesi hiçbi indirme yöneticisinde yok ve arayüzüde süper.
5.mozila; uzun bi süre kullanmak zorunda kaldım,stabil diyemem,sıfır kurulu olduğunda pek bi halta yaramıyor,eklentileri yükleyincede performansı düşüyor,açılışı yavaş, bunu övemedim çünkü bi eklentileri var onlarıda yapan firefox değil,programcılar.
6.chrome;chromeyi öyle çok fazla kullanmadım ihtiyacım olmadı ama kullandığım süreçte hiçbir sorunla karşılaşmadım,gayet hızlı orasını biliyorum.

ismet35
12-01-2010, 16:15   |  #27  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
merak ediyorum ie8 i adam akıllı kaç kişi kullanıyor.
birçok özelliği var ama fanatiklik başka canım.
Beeen Serdar Abi I.E. 8'den vazgeçilir mi ??? ;)
Varsayılan ve favori tarayıcım IE.

@Erhan Tiryakioğlu

O Chrome'da takılmalar bende de oluyor uyuz ediyor.
Alıntı yapıyorum birinden cevap vericem bi ton yazı yazıyorum gönder diyorum,seçme işaret parmaklı olan simge takılı kalıyor hep.Ve yanıt vermeyi kesiyor.
O Yüzden alıntı olarak ne yazsam Chrome'da önce kopyalıyorum,sonra gönderiyorum.

uGuR.uK
12-01-2010, 16:15   |  #28  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

en hızlı ve güvenilir olanı IE, kimse kusura bakmasında firmaların laflarına inanmayın. kapalı kapılar ardında ne görüşmeler anlaşmalar geçiyor kim bilir... Google değilmiydi her haltta FF'i öneren mozilla'yla beraber çalışan, tuttu tak diye chrome'u çıkardı, şimdi yüzüne bakmıyor eski dostununGülümseme. ancak kullanışlılık ve rahatlık açısındanda FF, o kadar fonksiyonlar vs. tarayıcıya kademe atlatıyor resmen...

Mustafa Can
12-01-2010, 18:05   |  #29  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj
Mustafa Can
12-01-2010, 18:06   |  #30  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

Gülümseme

ugpa7
12-01-2010, 18:12   |  #31  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
275 mesaj

Oha!

Alıntı: Mustafa Can  
Gülümseme
Erhan Tiryakioğlu
12-01-2010, 18:54   |  #32  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj
Alıntı: ugpa7  
Selam genç ve incinmesi kolay kırılgan arkadaşım...Biraz daha kibar olalım ropa...da degilde Chrom'u övme de istersen yazarken düz kalıp cümleler kuralım vs Ben kendimi göstermeye çalışmıyorum öyle olsa farklı şeyler yapardım hacker saldırısı gibi falan favori cümlemi,logomu bir siteye falan koyardım dimi.Zaten millet benim dememle Firefox'u bırakacaksa Google'ın beni forum ajanı olarak işe alması gerekir(yüksek bir maaşla) ki müşteri toplasınlar.Dediğin sorunlara gelince Firefox'ta yaşadım burda hiç yaşamadım ayrıca Firefox güncellemeleri bana soruyorduda ne oluyordu İngilizce yazılar okumadan yüklüyordum hatırı sayılır miktarda kişininde böyle yaptıgına şahitde oldum... vs vs neyse zaten senin sayende amacımada ulaşmış oluyorum degilmi sen msj yazdıkça ben cevap verdilçe gözükmüş olacagım ama amaç bu değil...
Akıl Yaşta Değil Baştadır Göz kırpma

Sen Hacker'sın Anladık Ooo Herkes Sana Aşık !
 Ne Kırılacakmışım, Chorome Fanatiğisin Anladık Bu Kadar Şiddetle Mozillacılara Laf Atıyorsun ?
Anladık Sen Çok Artist Gayet Akıllı Birisin, Süpersin...

Artık İstersen Forumu Karıştırma ;)

ugpa7
12-01-2010, 19:12   |  #33  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Alıntı: ~~€zgi~~  
Chorme daha iyi firefoxtan...
Bencede yakında dahada iyi olacak İngiltere'den duyumlar aldım çok yakında...<

ugpa7
12-01-2010, 19:14   |  #34  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  

Ne Kırılacakmışım, Chorome Fanatiğisin Anladık Bu Kadar Şiddetle Mozillacılara Laf Atıyorsun ?

Akıl yaşta değil baştadır ben sana akılsızsın demedimki sen neden öyle düşünüyorsun anlamadım...<

Erhan Tiryakioğlu
12-01-2010, 19:14   |  #35  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Ezgi hanım Hiç Kullndınızmı NERESİNİ BEĞENMEDİNİZ BİLMEDEN KONUŞMAYIN LÜTFEN !

Hayatınızda Bir İnternet Explorer (İE) Birde Chorome Kullanmışınız Heralde, Hıı Tabii Siz Şöyle Düşünüyorsunuz Hangisinin Görüntüsü Güzelse O ! Değilmi ?

Biz Şöyle Yapıyoruz;
1: Stabillik
2: Hızlılık
3: Basitlik
4: Güvenlilik

Kis Kimmş Kendi İşini Bile Tam Yapamayan Bir Şirket !

PcMaKeR
12-01-2010, 19:50   |  #36  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Erhan tamam canım boşver.

Şimdi şöyle birşey var.

Firefox u en çok sevdireni nedir ?
Cevap basit: Eklentiler.

Google Chrome da şuana kadar eklenti çıkartmamıştı baktı firefox aldı başını gidiyor akıllandılar tabi.

Peki Eklenti yüklemek çok mu güvenlidir.

Cevap yine basit: Hayır.

Şunu unutmayın! Bir program eklentilere destek veriyorsa o programdaki açık sayısı maksimum seviyededir! Heleki Firefoxun eklenti sistemi opera gibi çok sakıncalı.

Nasıl yani?
Firefox ve Operada eklentiler javascript tabanlı eklentilerdir. Javascript html de olmazsa olmazlardan biridir hayatımızda. Javascript client tabanlı yani sizlerin pc sinde çalışan bir kodtur.

Bir program ne kadar dışardan müdehaleye açıksa o program güvenlik riski açışından sakattır.

İnternet Explorer 6 da microsoftun başı çok çok ağrıdı. Çünkü activex açıkları(activex firefox taki eklentinin microsoftçası kısaca) tarayıcıyı ordan da işletim sistemini etkiler.

MS ne yaptı ie 7 de eklentileri daha fazla kontrol etmeye başladı. 8. sürümde maksimum koruma sağlandı. IE8 de sadece eklenti güvenliği değil javascript ve html açıklarına karşı maksimum koruma sağlanıyor.

IE8 i yavaşlatan güvenliğidir. Çünkü her kod satırı ve eklenti denetleniyor! mesela javascript kullanan bir siteye örnek verelim: Facebook herşey javascript. Facebooktaki viruslerden etkilenen en güvenli tarayıcı IE8.

Google Chrome un Hızlı olmasının en büyük etkisi V8 motoru dediği Javascript motorudur. Ben hayatımda  o kadar hızlı bir tarayıcı görmedim. ama chrome da eklentiler sayesinde güvensiz bir hal alacak. Yakında haberler başlar!

Şimdi IE8 ile Chrome u karşılaştırılalım.

Tab modları ikisinde de aynı. Her tab birer exe olarak çalışıyor ve arkaplanda sizin görmediğiniz bir exe bu tabları denetliyor eğer çökerse tab firefoxtaki ve operadaki vedee safarideki gibi tak diye çökmüyor. Çöküyor diyen varsa pc kullanmasın ben hiç şuana kadar ie8 in göçtüğünü görmedim. çöken tab otomatik kurtarılıyor.

Chrome da bazen kurtarılmıyor. E daha çocuk sayılır. Adamlar hergün geliştiriyor ama.

Şuan için önerilecek iki tarayıcı: Chrome ve IE8. Extra güvenlik ve tutarlılık isteyenler : IE8. Ben bankacılık ve diğer güvenli işlemleri IE8 dışındaki bir tarayıcıda yapmam mesela.

Safariyi kullanmayın: Ram hastası. Hoş Firefoxunda ondan arda kalır yanı yok!

Seçim sizin...

Mustafa Can
12-01-2010, 20:08   |  #37  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  

AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendim

Mustafa Can
12-01-2010, 20:10   |  #38  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj
Erhan tamam canım boşver.

Şimdi şöyle birşey var.

Firefox u en çok sevdireni nedir ?
Cevap basit: Eklentiler.

Google Chrome da şuana kadar eklenti çıkartmamıştı baktı firefox aldı başını gidiyor akıllandılar tabi.

Peki Eklenti yüklemek çok mu güvenlidir.

Cevap yine basit: Hayır.

Şunu unutmayın! Bir program eklentilere destek veriyorsa o programdaki açık sayısı maksimum seviyededir! Heleki Firefoxun eklenti sistemi opera gibi çok sakıncalı.

Nasıl yani?
Firefox ve Operada eklentiler javascript tabanlı eklentilerdir. Javascript html de olmazsa olmazlardan biridir hayatımızda. Javascript client tabanlı yani sizlerin pc sinde çalışan bir kodtur.

Bir program ne kadar dışardan müdehaleye açıksa o program güvenlik riski açışından sakattır.

İnternet Explorer 6 da microsoftun başı çok çok ağrıdı. Çünkü activex açıkları(activex firefox taki eklentinin microsoftçası kısaca) tarayıcıyı ordan da işletim sistemini etkiler.

MS ne yaptı ie 7 de eklentileri daha fazla kontrol etmeye başladı. 8. sürümde maksimum koruma sağlandı. IE8 de sadece eklenti güvenliği değil javascript ve html açıklarına karşı maksimum koruma sağlanıyor.

IE8 i yavaşlatan güvenliğidir. Çünkü her kod satırı ve eklenti denetleniyor! mesela javascript kullanan bir siteye örnek verelim: Facebook herşey javascript. Facebooktaki viruslerden etkilenen en güvenli tarayıcı IE8.

Google Chrome un Hızlı olmasının en büyük etkisi V8 motoru dediği Javascript motorudur. Ben hayatımda  o kadar hızlı bir tarayıcı görmedim. ama chrome da eklentiler sayesinde güvensiz bir hal alacak. Yakında haberler başlar!

Şimdi IE8 ile Chrome u karşılaştırılalım.

Tab modları ikisinde de aynı. Her tab birer exe olarak çalışıyor ve arkaplanda sizin görmediğiniz bir exe bu tabları denetliyor eğer çökerse tab firefoxtaki ve operadaki vedee safarideki gibi tak diye çökmüyor. Çöküyor diyen varsa pc kullanmasın ben hiç şuana kadar ie8 in göçtüğünü görmedim. çöken tab otomatik kurtarılıyor.

Chrome da bazen kurtarılmıyor. E daha çocuk sayılır. Adamlar hergün geliştiriyor ama.

Şuan için önerilecek iki tarayıcı: Chrome ve IE8. Extra güvenlik ve tutarlılık isteyenler : IE8. Ben bankacılık ve diğer güvenli işlemleri IE8 dışındaki bir tarayıcıda yapmam mesela.

Safariyi kullanmayın: Ram hastası. Hoş Firefoxunda ondan arda kalır yanı yok!

Seçim sizin...
ekleyecek başka bir şey bulamıyorum Alkış

Ahmet Ertuğrul
12-01-2010, 20:13   |  #39  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Opera'nın Fx kadar eklentiye ihtiyacı, ya da bağımlılığı mı desem, yok. Ayrıca uzun bir süredir Opera kullanıyorum, arada alfa, pre-alfa, beta sürümlerini de kullandım. Hiç çöktüğünü hatırlamıyorum. Çökerse IE gibi kurtarıyor, aslında böyle demek de yanlış..ne de olsa bu özellik Opera'da IE'den önce vardı. Birçok özelliğin eklentisiz bu tarayıcının içinde olduğu ve bu tarayıcının diğer tarayıcılara yeni özelliklerde öncülük yaptığı gibi.

Çökmüyorsa kurtardığını nasıl gördün diyeceksiniz. Elektrik kesildiğinde ya da Windows çöktüğünde de Opera'nın oturumunuzu kurtardığını unutmamak lazım.

PcMaKeR
12-01-2010, 20:20   |  #40  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: Ahmet Ertuğrul  
Opera'nın Fx kadar eklentiye ihtiyacı, ya da bağımlılığı mı desem, yok. Ayrıca uzun bir süredir Opera kullanıyorum, arada alfa, pre-alfa, beta sürümlerini de kullandım. Hiç çöktüğünü hatırlamıyorum. Çökerse IE gibi kurtarıyor, aslında böyle demek de yanlış..ne de olsa bu özellik Opera'da IE'den önce vardı. Birçok özelliğin eklentisiz bu tarayıcının içinde olduğu ve bu tarayıcının diğer tarayıcılara yeni özelliklerde öncülük yaptığı gibi.

Çökmüyorsa kurtardığını nasıl gördün diyeceksiniz. Elektrik kesildiğinde ya da Windows çöktüğünde de Opera'nın oturumunuzu kurtardığını unutmamak lazım.

Onu bütün tab destekli tarayıcılar da yapıyor Ahmet. Operaya özgü değil. Elektrik gidince opera çökmüş olmuyor mu oluyor sonuçta...

Ahmet Ertuğrul
12-01-2010, 20:39   |  #41  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
Onu bütün tab destekli tarayıcılar da yapıyor Ahmet. Operaya özgü değil. Elektrik gidince opera çökmüş olmuyor mu oluyor sonuçta...
Doğrudur, bütün tab destekli tarayıcılar yapıyordur. Sen önceki mesajında sanki Opera çökünce ayvayı yiyormuşuz gibi anlatmışsın da o yüzden öyle yazdım ben de.

Yalnız elektrik kesilince Opera'nın suçu ne onu anlamadım ya da Opera'nın ona da bir çözüm bulup her şeye rağmen çökmemesini mi bekliyordun anlamadım :)

PcMaKeR
12-01-2010, 20:47   |  #42  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Nasıl anlıyorsan öyle anla Ahmet.

matrax551
12-01-2010, 20:51   |  #43  
Yıllanmış Üye
801 mesaj

chrome daha hızlı diyenlere helal olsun..2-3sn nin hesabını yapıyosunuz şurda..

ugpa7
12-01-2010, 20:53   |  #44  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Alıntı: Mustafa Can  
AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışBeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendim
Kafası çok karışmış bir arkadaşımızÖlüŞaşkınAlkışbrovo günlük şamatayı tamamladınız ödülünüz beş nefes degerinde hava:)

Son Düzenleme: ugpa7 ~ 12 Ocak 2010 20:54
ugpa7
12-01-2010, 20:55   |  #45  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Alıntı: matrax551  
chrome daha hızlı diyenlere helal olsun..2-3sn nin hesabını yapıyosunuz şurda..
bırak 2-3 saniyeyi saniyenin milyonda biri bile çok önemlidir küçük detaylar hayatı yaşanır kılar ama hayat bu deteylara baglı olabilir hiç f1 izlemedinmi

Son Düzenleme: ugpa7 ~ 12 Ocak 2010 20:56
ugpa7
12-01-2010, 20:58   |  #46  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Alıntı: Ahmet Ertuğrul  
Doğrudur, bütün tab destekli tarayıcılar yapıyordur. Sen önceki mesajında sanki Opera çökünce ayvayı yiyormuşuz gibi anlatmışsın da o yüzden öyle yazdım ben de.

Yalnız elektrik kesilince Opera'nın suçu ne onu anlamadım ya da Opera'nın ona da bir çözüm bulup her şeye rağmen çökmemesini mi bekliyordun anlamadım :)

pes oyunundaki spikerinde dediği gibi fan-tas-ti-kko süper bir cevap olmuş hiç bir yanıt yazılamaz şah mat kitlemişsin resmenAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

ugpa7
12-01-2010, 20:59   |  #47  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Nasıl anlıyorsan öyle anla Ahmet.
hiç boşuna hamle yapma çünkü mat olmuşsunAlkışAlkışAlkışAlkış