FireFox cular ne oldu :) :D Chrome'u örnek alın!?*

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ugpa7
11-01-2010, 15:44   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
275 mesaj

https://www.chip.com.tr/konu/herk ... ek-alsin_17565.html 
BeğendimFİREFOXUN BİZİM ÇAGIMIZA YAKLAŞMASI 2011 DE BELKİ MÜMKÜNSinsi

Son Düzenleme: ugpa7 ~ 12 Ocak 2010 19:10
Fr.AndreBerks
11-01-2010, 15:51   |  #2  
Üye
84 mesaj

Chrome'un Firefox kadar kullanıcı sayısına ulaşması 2011'de belki mümkün :D

ugpa7
11-01-2010, 15:54   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Alıntı: Fr.AndreBerks  
Chrome'un Firefox kadar kullanıcı sayısına ulaşması 2011'de belki mümkün :D
Ondan banane önemli olan benim memnun olmam ve güvende olmamız sizin gibi açıkta degiliz bence sende geç chrome'a!!!ANTİ FİREFOX TEAM TİLKİ AVCILARI

Toxic
11-01-2010, 15:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

chrome şimdi geçtim ve çok beğendim.bence firefox tan daha güzel

yalcinkurt
11-01-2010, 16:43   |  #5  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj

Kim ne isterse kullanır buna karışmaya hakkımız yok. Burada programların aleyhine propaganda yapmamanızı öneririm. KİS dedi diye Mozilla veya diğer tarayıcıların Chrome'u örnek alacakları yok. KİS kendi işine baksın derim ben.

ismet35
11-01-2010, 17:09   |  #6  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

Alıntı: yalcinkurt  
Kim ne isterse kullanır buna karışmaya hakkımız yok. Burada programların aleyhine propaganda yapmamanızı öneririm. KİS dedi diye Mozilla veya diğer tarayıcıların Chrome'u örnek alacakları yok. KİS kendi işine baksın derim ben.</
Aynen..KIS kendi yarışına baksın..Birisi öneriyor diye anki herkes hemen ona geçecek de...

ugpa7
11-01-2010, 17:12   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Alıntı: Toxic  
chrome şimdi geçtim ve çok beğendim.bence firefox tan daha gü
bencede aynen katılıyorum firefox eklenti yapıyorda ne oluyor dahada yavaşlıyor,pencere daralıyor,ram kullanımı artıyor,güvenlik azalıyor,anti firefox

yalcinkurt
11-01-2010, 17:14   |  #8  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj
Alıntı: ugpa7  
bencede aynen katılıyorum firefox eklenti yapıyorda ne oluyor dahada yavaşlıyor,pencere daralıyor,ram kullanımı artıyor,güvenlik azalıyor,anti
Her konuda Mozilla Firefox'u sevmediğinizi söylemeye gerek yok. Ama biz seviyoruz.

Son Düzenleme: yalcinkurt ~ 11 Ocak 2010 17:14
ismet35
11-01-2010, 17:17   |  #9  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj
Her konuda Mozilla Firefox'u sevmediğinizi söylemeye gerek yok. Ama biz seviyoruz.
Bende Mozilla sevmiyorum ama bu kadar da anti değilim :)
Valla Chrome'a da bi girdin mi çıkamıyorsun.
I.E. 8 'e ayıp oldu :D :D

yalcinkurt
11-01-2010, 17:19   |  #10  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj
Alıntı: ismet35  
I.E. 8 'e ayıp oldu :D :
Internet Explorer'ı hiç sevmedim sevmeyeceğim de. Ama bir düşmanlık beslemem ve insanların da birtakım şeyler hakkında propaganda yapmalarını doğru bulmuyorum. İsteyen istediğini kullanabilir. Bizim yapabileceğimiz sadece; öneride bulunmak olur.

ugpa7
11-01-2010, 17:25   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Internet Explorer'ı hiç sevmedim sevmeyeceğim de. Ama bir düşmanlık beslemem ve insanların da birtakım şeyler hakkında propaganda yapmalarını doğru bulmuyorum. İsteyen istediğini kullanabilir. Bizim yapabileceğimiz sadece; öneride bulunmak olur.<
ne propagandası kardeşim chromda hissem mi var:) yada google ın forum ajanı degilim:)sadece firefoxcular da böyle agzı olan konusur misali ayaklanınca boynumuzun borcu olarak chroma borcumuzu ödedik bu abartma yani kelimeleri dikkatli seç 10düşün 1yaz propaganda nedemek agzı olan konusuyor bu memlekette:)

ismet35
11-01-2010, 17:26   |  #12  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj
 İsteyen istediğini kullanabilir. Bizim yapabileceğimiz sadece; öneride bulunmak olur.<
Beğendim

gokhan38
11-01-2010, 17:34   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

firefox un arkasında google un milyar dolarları yok : )

Burak Torun
11-01-2010, 20:29   |  #14  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Kum Havuzu :) Her şey hız değildir arkadaşlar. Ne alaka burdaki konu güvenlik diyebilirsiniz. Firefox'a iki eklenti yüklediğinizde hiçbir şey olmaz zaten. Tabiki girdiğiniz siteleri dikkate alarak. Hele bir şu Firefox 4 çıksın o zaman görün tarayıcı neymiş.

evolution35
11-01-2010, 22:57   |  #15  
evolution35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
373 mesaj

bu taryıcı okadar ii mi ben kendimim bildim bileli opera kullanırım ama bi ara deniyecem, ama yinede operadan vaz geçeceğimi pek zannetmiyorum.....

ugpa7
11-01-2010, 23:22   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj

arkadaşlar bazılarınız gibi bir hafta öncesine kadar mozilla kullanıyordum sizin gibi (mozillacılar) çok memnundum chrome'u yükleyip denedim firefox u anında sildim...chrome bir başka insan hiç internetten çıkmak hiç istemiyor butonları,sekmeleri tıpkı bir egzotik araba satın almak gibi motorun sesi,boyası,jantlar,gaza dokunmak vs aynen o hesap 
İşe arabayla gidenler bilir veya müzik sesini açıp çevrede tur atanlar birde bir gallardo'yla ertesi gün işe gittiğini düşleyin her halde adam işten eve dört kez gidip gelir her devasında aynı zevkle ama işede geç kalmaz çünkü altında gallardo vardır vede aynı çıtada güvenlidir hislerimi çok net anlattıgımı düşünüyorum deneyin...Sinsi<

Son Düzenleme: ugpa7 ~ 11 Ocak 2010 23:26
Radiance
11-01-2010, 23:26   |  #17  
Taze Üye
9 mesaj

Bende chrome kullanıyorum.Gayet kullanışlı ve sade.Firefox açılana kadar Chrome da açmak istediğim sayfaya giriyorum.Chrome deneyince diğer tarayıcalardan soğudum.

samsamsa
12-01-2010, 00:07   |  #18  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

bende birşey var sandım.. Meyve Veren Ağacı Taşlarlar Bizde O ağacın Meyvesini Yeriz ..

CarL CoX
12-01-2010, 00:09   |  #19  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj

adam doru söylemiş aslında çünki google gibi dünya devinin güvenlik açığı pek olmaz bendemi chrome a geçsem napsam yaaw ;)

Ali34
12-01-2010, 10:19   |  #20  
Üye
54 mesaj
Alıntı: ~~€zgi~~  
netscape navigator diyorum kalasik olduğu için seviyorum ama favorim elbette chorme firefoxtan bin kat daha iyi.
Ne alaka şimdi?
Netscape kullanıp, Chrome firefoxtan bin kat iyi demek ne alaka. Netscape Firefox'un motorunu kullandığını gözönünde bulundurusak alakasız bir durum ortaya çıkıyor. hatta firefox eklentilerini bile netscape'de kullanabilirken.
Alıntı: ugpa7  
https://www.chip.com.tr/konu/herk ... ek-alsin_17565.html 
BeğendimFİREFOXUN BİZİM ÇAGIMIZA YAKLAŞMASI 2011 DE BELKİ MÜMKÜNSinsi
Bir çok fanatik gördüm ama Chrome'un bu denli fanatiğinide ilk kez gördüm :)

Tamam, kum havuzu önemli bir özellik (bu özelliğin ne demek lduğunu kaç kişii biliyor acaba, oda ayrı bir konu); ama önemli olman daha bir çok özellikde  var mesela Multi-touch özelliği, mesela Htlm5 uyum özelliği. Firefox bu özelliklerin çalışmalarına devam ettiği gibi listesinde Kum havuzu özelliğide mevcut. Kısaca Yenilik, Teknoloji nerde varsa Firefox'da orada var manasına geliyor..

Firefox  küçümsenecek değil takdir edilecek, örnek alınacak  bir tarayıcı. Öyle olmasaydı Chrome eklenti işine girmezdi :)

Ayrıca arama motoruyla bizden bilgileri depolayan Google bu seferde aynı işi Chrome ile yapıyor, güncellemeleri bile bizden habersiz yapan bir tarayıcıya ne kadar güvenmek gerek :)

PcMaKeR
12-01-2010, 10:22   |  #21  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

merak ediyorum ie8 i adam akıllı kaç kişi kullanıyor.
birçok özelliği var ama fanatiklik başka canım.

Erhan Tiryakioğlu
12-01-2010, 10:25   |  #22  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Evet 1-2 Ay Öncesin Kadar Bende Chorome Kullanıyordum Ne Oldu ?

Chip Onlineye Onlarca Mesaj Attım 1000 Tanesi Belkide Chorome'dur, Ama Bu 1000 Mesajı Nasıl Yazdım Brde Bana Sorun. Tam Uzun Uzun Özene Bezene Yazıyordum ve Gönder Butonuna Basınca TAK Kalıyor Öyle Ondan Sonra Chorome Hata Veriyor Sekmelerde Bilmem ne Oluştu Kapatılmsını İstermisiniz ?

Hadi Diyeceğim Benim Bilgisayarımda Var Sorun, ama Çoğu Chorome Kullanıcısından Duydum Böyle Olduğunu İnternette Gezerkn Bile Yapabiliyor, Mozilladada Aldım Ama Her Gün Değil Haftada 1 Kez bile Yapmıyor Şu an...

Siz İster Tilki Kovalayın, İsterseniz Aptalca Konu Açıp Şu Şöyle Şu Böyle Diyin. Kis'in Bunu Söylemesi Bir Demircinin Pencereciye Şunu Örnek Al Demesi Gibi Olmuş Saçma...

Sana Önerim Propagandaları Bırak İsteyen İstediğini Kullansın Kendini Göstermeye Çalışma Zten Göründüğün Kadar Göründün Burada Göz kırpma

ugpa7
12-01-2010, 12:26   |  #23  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  
Evet 1-2 Ay Öncesin Kadar Bende Chorome Kullanıyordum Ne Oldu ?

Chip Onlineye Onlarca Mesaj Attım 1000 Tanesi Belkide Chorome'dur, Ama Bu 1000 Mesajı Nasıl Yazdım Brde Bana Sorun. Tam Uzun Uzun Özene Bezene Yazıyordum ve Gönder Butonuna Basınca TAK Kalıyor Öyle Ondan Sonra Chorome Hata Veriyor Sekmelerde Bilmem ne Oluştu Kapatılmsını İstermisiniz ?

Hadi Diyeceğim Benim Bilgisayarımda Var Sorun, ama Çoğu Chorome Kullanıcısından Duydum Böyle Olduğunu İnternette Gezerkn Bile Yapabiliyor, Mozilladada Aldım Ama Her Gün Değil Haftada 1 Kez bile Yapmıyor Şu an...

Siz İster Tilki Kovalayın, İsterseniz Aptalca Konu Açıp Şu Şöyle Şu Böyle Diyin. Kis'in Bunu Söylemesi Bir Demircinin Pencereciye Şunu Örnek Al Demesi Gibi Olmuş Saçma...

Sana Önerim Propagandaları Bırak İsteyen İstediğini Kullansın Kendini Göstermeye Çalışma Zten Göründüğün Kadar Göründün Burada Göz kırpma

Selam genç ve incinmesi kolay kırılgan arkadaşım...Biraz daha kibar olalım ropa...da degilde Chrom'u övme de istersen yazarken düz kalıp cümleler kuralım vs Ben kendimi göstermeye çalışmıyorum öyle olsa farklı şeyler yapardım hacker saldırısı gibi falan favori cümlemi,logomu bir siteye falan koyardım dimi.Zaten millet benim dememle Firefox'u bırakacaksa Google'ın beni forum ajanı olarak işe alması gerekir(yüksek bir maaşla) ki müşteri toplasınlar.Dediğin sorunlara gelince Firefox'ta yaşadım burda hiç yaşamadım ayrıca Firefox güncellemeleri bana soruyorduda ne oluyordu İngilizce yazılar okumadan yüklüyordum hatırı sayılır miktarda kişininde böyle yaptıgına şahitde oldum... vs vs neyse zaten senin sayende amacımada ulaşmış oluyorum degilmi sen msj yazdıkça ben cevap verdilçe gözükmüş olacagım ama amaç bu değil...

arpanet
12-01-2010, 13:41   |  #24  
Yeni Üye
37 mesaj

ben firefox tan memnunum.Bu kadar özelleştirilebilir bir tarayıcıdan kolay vazgeçecek değilm.Öte yandan tutucu da değilim.Ama chrome gayet iyi gidiyor fakat yolun başında.daha çok gelişmesi gerkli.Herşey hız demek değil zira.

Karub
12-01-2010, 13:54   |  #25  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Her ne olursa olsun IE'ye güvenirim :) Chrome gerçekten çok kullanışlı ama IE 8 bana göre daha kullanışlı ve diğer tarayıcıların açamadığı sayfaları açabiliyor şahsen hepsini kurup test ettim ama chrome hepsinden hızlı :)