Firefox donma sorunu

xXTaZXx
01-10-2009, 02:23   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
73 mesaj

Firefox 1-2 aydır sık aralıklarla dona dona çalışıyor 1 ay önce format atmama rağmen hâlen düzelmedi.Yabancı bi forumdaki bilgilerden anladığım kadarı ile Firefox'un Applications Data içerisindeki dosyalarını sildikten sonra Firefox'u kaldırıp tekrar yükledim fakat 5-10 dk düzgün çalıştıktan sonra tekrar donmaya başladı.Çözümü bilen varsa lütfen söylesin.

Not:Benzer konunun var olduğunu biliyorum fakat konu 1 yıllık olduğu için yeni konu açtım umarım problem olmaz.

Ahmet Ertuğrul
01-10-2009, 20:00   |  #2  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Bilgisayarınızda zararlı olabilir. Başka bir internet gezgini programı deneyin. Onda da donma oluyorsa büyük ihtimalle makinenizde zararlı vardır. Durum öyleyse güncellediğiniz internet güvenlik programınızla tam tarama yaptırın.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 01 Ekim 2009 23:21
ahmetsen7
01-10-2009, 20:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
334 mesaj

eklentileri kaldır kardeş hç bir eklenti kurma çok güzel çalışır

xXTaZXx
02-10-2009, 01:01   |  #4  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
73 mesaj

Problemi hallettim antivirüs'ün güvenlik duvarında Firefox sekmesindeki tik'i kaldırınca problem düzeldi...

Nicoll
02-10-2009, 23:37   |  #5  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Aynı sorunla bende karşılaşmıştım... Evet, antivürüsü durdurunca problem çözülmüş gibi duruyor ama aslında daha tehlikeli bir boyut kazanıyor.

Sorunu tamamen çözebilmen için önce Firefox'u Revo Uninstaller gibi bir program ile kalıntılarıyla birlikte sisteminden tamamen kaldırman ve Applications Data bölümündeki mozilla/firefox klasörünü tamamen ortadan kaldırman gerekiyor... Bu klasörü Windows ortamında silsende yeniden başlatmada tekrar eski haline geliyor. O yüzden Windows'u açmadan canlı bir linux cd ile başlatarak ilgili klasörü silmeni öneririm. Ben bu şekilde kurtuldum... Mozilla/firefox'a ait hiçbir kalıntının olmadığından emin olduktan sonra Firefox'u resmi sitesinden en son sürümünü indirip kur. XP kullanıyorsan en az SP 3 olmalı...
Ayrıca sistemini güncel ve farklı bir antivirüs/spyware programı ile taramanı öneririm. Olası gizli rootkitler içinde HijackThis + RootkitBuster raporlarını incelesen iyi olur...

Alıntı: xXTaZXx  
Problemi hallettim antivirüs'ün güvenlik duvarında Firefox sekmesindeki tik'i kaldırınca problem düzeldi...
Son Düzenleme: Nicoll ~ 02 Ekim 2009 23:45