Firefox eklentileri bu kadar kez indirildi

CHIP Online
31-07-2012, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Popüler web tarayıcısı Firefox, en başarılı olduğu bu alanda yepyeni bir aşama daha kaydetti!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fir ... ndirildi_35056.html

Resimlerle: Firefox OS'lu cepler 2013'de geliyor

Firefox, eklentileriyle öne çıkan bir web tarayıcısı ve kullanıcılar, çoğunlukla güçlü eklenti desteği nedeniyle onu tercih ediyorlar. Mozilla'nın yayınladığı yeni bilgiler ise tarayıcının eklentilerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi.


Mozilla'nın perşembe günü &lt;span style="text-decoration: underline;">blog'unda</span> yayınladığı son verilere göre Firefox eklentisi indirmeleri, geçtiğimiz hafta 3 milyar sınırını geçti. Mozilla, tarayıcının eklentileriyle ilgili önemli noktaları gösteren sağdaki infografiği yayınlarken, şirketten Erica Jostedt "bu kilometre taşına dünya çapındaki yüzlerce milyon Firefox kullanıcısı ve 25.000 Firefox eklenti geliştiricisi sayesinde ulaştık" dedi.


2004'de eklentileri internete taşıyan &lt;span style="text-decoration: underline;">Add-Ons Gallery</span>, Firefox'un özelliklerini kişiselleştirmeye yarayan eklentileri sunuyor. Eklentiler 2009 yılında cep telefonlarına da sunulmaya başlanmıştı.  Mozilla'ya göre bugün Firefox kullanıcılarının yüzde 85'i en az bir eklenti kullanıyor ve tüm kullanıcılar, ortalama olarak 5 eklenti kullanıyor.


En sık kullanılan eklentiler arasında ise Firebug, NoScript, Personas Plus, Adblock Plus ve Video DownloadHelper var. En popüler kategoriler ise gizlilik, güvenlik, arama araçları, yer imleri ve temalar.

Tüm Konu: Firefox eklentileri bu kadar kez indirildi

Resimlerle: Firefox OS'lu cepler 2013'de geliyor

Kaynak: www.chip.com.tr