Firefox'un Metro sürümünün sekmeleri...

CHIP Online
20-09-2012, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Mozilla'nın Windows 8'e özel hazırladığı yeni Firefox'tan yeni haberler var!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fir ... ekmeleri_36003.html

Resimlerle: Firefox OS'lu cepler 2013'de geliyor

Mozilla, web tarayıcısı Firefox'un metro sürümü hakkında bilgiler vermeye devam ediyor. Mozilla geliştiricisi Brian Bondy, projenin durumu hakkında yeni bilgiler paylaştı.


Bondy'nin &lt;span style="text-decoration: underline;">blog yazısında</span> Firefox'un Windows 8 sürümünün arayüzünden ve gelişiminden bahsediliyor: "Birkaç klavye kısayolu eklendi, yeni sekme sayfası ise şimdi varsayılan giriş sayfası. Arayüzdeki çok sayıda küçük sorun ise şimdi onarıldı. Metro Firefox arayüzü için 2 sekme modu bulunuyor. İsterseniz sekmeleri yukarıdan aşağı kaydırarak onları ön-izlebilirsiniz. Veya sekmeleri klasik stilde, sürekli olarak gösterebilirsiniz. Bu mod seçimi artık kalıcı oluyor."


Firefox'un Windows 8'de nasıl varsayılan tarayıcı olarak ayarlanabileceğinden de bahseden Bondy, şunları söylüyor:


"Web tarayıcınızı varsayılan olarak ayarlamanın tek yolu, bunu işletim sistemine yaptırmaktan geçiyor. İşletim sistemi, bunu kullanıcıya soruyor. Bu nedenle tarayıcıyı varsayılan olarak ayarlama işini Windows 8'in kendi işlevine bırakıyoruz. Bununla beraber bu işlev, sadece HTTP varsayılanlarını ayarlayabiliyor."


Mozilla her ne kadar Metro Firefox'dan bahsetse de, onu ne zaman bitireceğine dair ipucu vermiyor. Ancak şirketin geçmişte "Eylül ayının sonu" gibi bir tarih verdiği biliniyor.

Tüm Konu: Firefox'un Metro sürümünün sekmeleri...

Resimlerle: Firefox OS'lu cepler 2013'de geliyor

Kaynak: www.chip.com.tr