Firefox yardım Chrome kupa istiyor...

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ugpa7
06-01-2010, 20:27   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
275 mesaj

Firefox kullanırken mesela chip'te gezinirken sayfayı aşşagı/yukarı indiriken takılmalar,kesilmeler,yavaşlamalar oluyor.Chrome'da ise jet gibi sorunsuz.İki tarayıcıda son sürüm neden böyle yavaş anlamıyorum.Mesela konuya yanıt yazarken ifadelere tıklıyorum abartısız bir dakikada açıyor,Chrome'da ise saniyeler sürüyor.Hani ekran kartı düşük bir bilgisayardan gta,pes,shıft oynarken takılmalar olurya aynen o hesap.İki tarayıcıda yüklüydü Chrome'dan denemeyi şimdi akıl ettimAğzı kulaklarına varıyorFirefox resmen Chip'ten ve internetten soguttuNasıl yani?Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler</

Son Düzenleme: ugpa7 ~ 12 Ocak 2010 18:18
recycle bin
07-01-2010, 02:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
284 mesaj

firefox için scroll tuşu ayarları yapabileceğin eklentiler var, ayarı yaparsan istedğin gibi olur.

ugpa7
07-01-2010, 10:03   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Alıntı: recycle bin  
firefox için scroll tuşu ayarları yapabileceğin eklentiler var, ayarı yaparsan istedğin gibi olur.
Dediğinizi ayrıntılı yazabilirmisiniz.

Hayalet 26
07-01-2010, 10:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Firefox 3 sürümünden beri yavaş ama fanatikler bunu asla kabul etmiyorlar.Şimdi nerdeyse 3 günde bir yeni sürüm çıkartıyorlar.Bence nafile firefox un bu çabaları.Eklentiler ise komediden başka bişey değil.Faydadan çok zararları var denebilir.Chrome oldukça hızlı bir tarayıcı fakat onunda çok eksikleri var ama hızla kapatıyorlar arayı.Bence chrome dan memnunsan devam et.Firefox la falan hiç uğraşma...

ugpa7
07-01-2010, 11:19   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Alıntı: Hayalet 26  
Firefox 3 sürümünden beri yavaş ama fanatikler bunu asla kabul etmiyorlar.Şimdi nerdeyse 3 günde bir yeni sürüm çıkartıyorlar.Bence nafile firefox un bu çabaları.Eklentiler ise komediden başka bişey değil.Faydadan çok zararları var denebilir.Chrome oldukça hızlı bir tarayıcı fakat onunda çok eksikleri var ama hızla kapatıyorlar arayı.Bence chrome dan memnunsan devam et.Firefox la falan hiç uğraşma...
Dediklerinize katılıyorum,hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

Hayalet 26
07-01-2010, 16:08   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Sürekli kullandığım tarayıcı opera ama diğerlerini de zaman zaman kullanıyorum.İe 8i ise neredeyse hiç kullanmam.Firefoxa dönersek scrool tuşu ile yapılabilecekleri buradan inceleyebilirsiniz:

ugpa7
07-01-2010, 17:27   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj

Teşekkürler ancak hız konusunda bir artı yok aşagı yıkarı çıkarken sayfa titrşiyor şimdilik Chrome diyorum ancak Chrom da bazı siteler seri ama yavaş şekilde sayfayı oluşturuyor bazen hızlı anlamadım gitti...

Ali34
07-01-2010, 21:16   |  #8  
Üye
54 mesaj
Alıntı: Hayalet 26  
Neden kabul etsinler ki?
3.X sürümleri, 2.X sürümlernden daha hızlı olduğu gerçeğini bildiklerinden olsa gerek bu yüzdende etmeleri içinde bir sebeb de göremiyorum açıkçası.

Hangi sürümün 3 gün içinde çıktığını gördünüz ki. Hem çıksa bile (öyle birşey yok ama) bu Firefox'ın hiç durmadan çalıştığının kanıtı olsa gerek.

Eklentiler konusuna gelirsek Ram kullanımı dışında pek bir sorunu yok, olanlarda sürümler arası geçişlerde halledilmeye çalışılıyor ve çoğu sorununda önüne geçildi.

Chromede 4.0 beta sürümüyle birlikte eklentiler işinde girdi bakalım o işin işinden nasıl çıkacak :)
Ayrıca güncelleme konusunda Chrome'un daha hızlı olduğunuda söyleyebiliriz ama herşeyde olduğu gibi güncellemeleride sizin haberiniz olmadan yapıyor ve o yüzden güncellemeden haberiniz bile olmuyor. Firefox haber verince (daha doğrusu aktarım yapanlar fazla olunca) işte böyle 3 günde sürüm güncelliyor yazılarını okuyor oluyoruz.

Gelelim sürekli kullandığınız operaya. Arka arkaya sürüm güncellemeleri Operada yok mu?
Daha 10.10 sürümünün özellikleri tam çözemeden kasımda 10.20, Ocak Ay'ında 10.50 sürümünün alfasını yayınlayan Opera değil miydi?

Sürekli sürüm güncellesesi yapması kötü birşey değil aksine iyi birşey. bu şekilde açıklar daha kısa sürede kapanıyor, sorun varda daha hızlı çözülüyor. yeniliklerle daha kısa sürede tanışıyoruz. kazanan kulanıcı oluyor. ama derseniz ki biz kaybetmek istiyoruz ozaman aynı sürümü yıllarca kullanın.

Opera kullandığınızı söylüyorsunuz ama Chromeyi öneriyorsunuz. Bence Opera Chromeden kat kat iyi, kullanışlı, özellikleri fazla bir tarayıcı. Ben hiç çekinmeden Chrome yerine Opera gibi kaliteli bir tarayıcıyı önerebilirim.
Sanırım sizde Operanın özelliklerini tam mansıyla kullanamayan kullanıcılardansınız.

@ugpa7
Hangi tarayıcı hoşuna gidiyorsa, sana kullanımı kolay geliyor, işini görüyorsa onu kullan ama unutma sendeki hataların sebebi tarayıcından kaynaklanmıyorda olabilir. bunuda bir yere not alırsan sevinirim.

İyi Sörfler.

Ali34
08-01-2010, 09:15   |  #9  
Üye
54 mesaj
Alıntı: ugpa7  
Neden bu kadar ciddi bir şekilde firefox'u savunduğuna anlam veremiyorum doğrusu iyi sörfler.
Çünkü hata Firefox'da değilde ondan. Diğer kullanıcıları istemeyerek yanıltmanın doğru olmayacağını düşündüğümden.

Opera için bu sözler söylense onun içinde aynı şeyleri söylerdim.Buna inanın.

ugpa7
08-01-2010, 23:30   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Aslında bu sayfada gözüme o kadar çok çarpan kelime varki ama en çarpanı bu oldu ondan buna cevap yazmayı karar kıldım. Acaba bu zararlarını bana örnekleyebilirmisin..

Misal bir Adblock'un nasıl bir zararı olabilir.
Veya "Download Helper" , DownThemAll , Fast Dial , Firebug , Noscript , gibi firefox eklentileri faydalarından çok nasıl zararları var benim sistem bunu derleyemedi birde senin derlemeni görmek isterim bakalım ...

Benim için web tarayıcısında konfor çok önemlidir bu yüzden eklentilerinde yeri apayrıdır ama senin için eklenti yazısından başka bir anlam ifade etmiyorsa böyle bir cümle tarzınada bişey diyemem tabikide..

genel tarayıcılar için konuşuyorum eklentileri nasıl kullanıyorsunuz anlamıyorum bir kere inglizce neye yaradıgını nasıl ögreniyorsunuz nasıl kullanıldıgını?

ugpa7
09-01-2010, 16:23   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj

sen anlatabilirsin ama anlamayacagın veya anlamadıgın kesin sen olayı bambaşka anlamışsınHa?Nasıl yani?

Son Düzenleme: ugpa7 ~ 09 Ocak 2010 16:24
hargun
09-01-2010, 16:27   |  #12  
hargun avatarı
Yıllanmış Üye
192 mesaj

Hepsi ingilizce değil, Türkçe olarnlar da var fakat ingilizceeklentilerin neye yaradığını ve nasıl kullanıldığını öğrenmekistiyorsan tabii ki  biraz ingilizce bilmelisin.

Adanalı.
09-01-2010, 20:51   |  #13  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Kullanıcıya göre tarayıcı değişebilir. Kimsenin tarayıcısı daha iyi değildir. Mesela ben Chrome'u sade tasarımı ve hızı için kullanıyorum. Diğer tarayıcılarda ekranın yarısını yukarıdaki çubuk kaplıyor. Kendimi daralmış hissedyorum. Benim görüşüm ise Chrome uzun vadede en iyi tarayıcı. Özellikleri her sürümde artıyor. Stabil ve hızlı.

Son Düzenleme: Adanalı. ~ 09 Ocak 2010 20:51
Constantine81
09-01-2010, 21:00   |  #14  
Constantine81 avatarı
Yıllanmış Üye
212 mesaj

Opera kullanmaktan memnunnum tek diyeceğim bu polemiğe girmeye gerek yok

ugpa7
09-01-2010, 21:52   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
=)  Gördüm'de böyle yazanını ilk defa görüyorum..

Ama senin anlaman için açıklayacağım.

1.Eskiden Winamp'ın eski sürümlerinde "Türkçe" desteği yoktu değil mi ? Peki insanlar Winamp'ı indirdiğinde Nasıl Kullanıyorlardı ? Oda ingilizceydi =)  Yani bir proğramın çalışma mantığını ingilizce olsada en fazla 1 saat kurcaladıktan sonra anlamayacak kadar anlamasında sorun olacağını sanmıyorum kimsenin.

2. Senin ingilizcen zayıf olabilir =) Peki benim ingilizcemin ne durumda olduğunu nerden biliyorsun sen ?
Benim bilgisayarımda kullandığım proğramların %90 ı ingilizcedir. Hatta kullandığım hazır cms sitelerinin web admin panelleri bile ingilizce kullanıyorum.

3. Hiç bir şey anlamayan biri bile eklentilerde "Fast Dial" yazılımı indirdiğinde karşısına cıkan küçük kareciklere link ekleneceğini anlaması çok zor değildir.
Güvenlikle ilgilenen birininde Noscript 'i bilmemesi komik olur , Wot 'da öyle  ..

Bilmem anlatabiliyormuyum..

Görmüşte böyle ilk yazanını bende senin gibi birini ilk defa gördüm bir yazıya bakarım yazımı diye birde yazana bakarım Ha?Oha!Nasıl yani?diye

Ahmet Ertuğrul
09-01-2010, 22:46   |  #16  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Kişisel yorumum;

Eklentiler nasıl zararlı olabilir? Ram tüketimi, güvenlik açığı, gereksiz karmaşa, nedeni belli olmayan tarayıcı çökmeleri, garip hatalar. Bunların hiçbiri Fx kullanıcılarını rahatsız etmiyor olabilir. Ramim var, güvenlik açığı bana işlemez; ben ne tür sitelere girdiğimi biliyorum, bence hiç de karmaşık değil, ben bütün hataların nedenini tespit edebilecek bilgiye sahibim vs. gibi savunmalar olabilir ama benim için bunlar birer sorun.

ismet35
09-01-2010, 22:53   |  #17  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj
Alıntı: Adanalı.  
Kullanıcıya göre tarayıcı değişebilir. Kimsenin tarayıcısı daha iyi değildir. Mesela ben Chrome'u sade tasarımı ve hızı için kullanıyorum. Diğer tarayıcılarda ekranın yarısını yukarıdaki çubuk kaplıyor. Kendimi daralmış hissedyorum. Benim görüşüm ise Chrome uzun vadede en iyi tarayıcı. Özellikleri her sürümde artıyor. Stabil ve hızlı.
%100 katılıyorum.
+Rep'i hakettin Kahkaha
Bence de Chrome iyi ama IE 8'den de vazgeçmem ;)
FX desen başa dert.Haftada 1 - 2 kere açıyorum desem yeridir :)

ugpa7
09-01-2010, 23:19   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Alıntı: Serafin  
Doğru söze ne denir sadece alkışlanır AlkışAlkış

Ahmet imzanda Operanın kararlı sürümü için tıklayın demişsin ama ortada bir link yok maalesef ya da var ama ben göremiyorum Gülüş

al işte biri daha geldi sizi bulmak hiç zor olmuyorZonk

Ahmet Ertuğrul
09-01-2010, 23:19   |  #19  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
Alıntı: Serafin  
Doğru söze ne denir sadece alkışlanır AlkışAlkış

Ahmet imzanda Operanın kararlı sürümü için tıklayın demişsin ama ortada bir link yok maalesef ya da var ama ben göremiyorum Gülüş

Ok işaretinin ucundaki resme tıklayacaksın :)

ugpa7
09-01-2010, 23:21   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Alıntı: Ahmet Ertuğrul  
Kişisel yorumum;

Eklentiler nasıl zararlı olabilir? Ram tüketimi, güvenlik açığı, gereksiz karmaşa, nedeni belli olmayan tarayıcı çökmeleri, garip hatalar. Bunların hiçbiri Fx kullanıcılarını rahatsız etmiyor olabilir. Ramim var, güvenlik açığı bana işlemez; ben ne tür sitelere girdiğimi biliyorum, bence hiç de karmaşık değil, ben bütün hataların nedenini tespit edebilecek bilgiye sahibim vs. gibi savunmalar olabilir ama benim için bunlar birer sorun.

aynen katılıyorum kur kur Chrome daha iyi geniş fx kur ekran boşlugu 10cm den azalıyor nasıl sörf yapılır

ugpa7
10-01-2010, 16:16   |  #21  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
=)  Gördüm'de böyle yazanını ilk defa görüyorum..

Ama senin anlaman için açıklayacağım.

1.Eskiden Winamp'ın eski sürümlerinde "Türkçe" desteği yoktu değil mi ? Peki insanlar Winamp'ı indirdiğinde Nasıl Kullanıyorlardı ? Oda ingilizceydi =)  Yani bir proğramın çalışma mantığını ingilizce olsada en fazla 1 saat kurcaladıktan sonra anlamayacak kadar anlamasında sorun olacağını sanmıyorum kimsenin.

2. Senin ingilizcen zayıf olabilir =) Peki benim ingilizcemin ne durumda olduğunu nerden biliyorsun sen ?

Benim bilgisayarımda kullandığım proğramların %90 ı ingilizcedir. Hatta kullandığım hazır cms sitelerinin web admin panelleri bile ingilizce kullanıyorum.

3. Hiç bir şey anlamayan biri bile eklentilerde "Fast Dial" yazılımı indirdiğinde karşısına cıkan küçük kareciklere link ekleneceğini anlaması çok zor değildir.

Güvenlikle ilgilenen birininde Noscript 'i bilmemesi komik olur , Wot 'da öyle  ..

Bilmem anlatabiliyormuyum..

Amacın ne onu anlamadım ben. ya bende şizofren belirtileri var yada sen P ise Q dur bütün aslanlar hayvansa bütün hayvanlarda aslandır diyorsun. yada benim anladım bir akıl hastanesinin önünden geçerken camda gördüğüm silüetin kimin olduğunu düşünürken o camda, yoldan geçen bana bakan ben olduğumu varsayıyorum. senin reset e değil sağlam bi formata ihtiyacın var. gerçi ondan da şüpheliyim. HDD çizmiş senin yada içine su kaçmış nem kapmış yenisi lazım  Ben buraya firefowxun yaptığı abuk sabuk insan sövüşlemesini yoluna yoluna kazda tüy bırakmamasından bahsediyorum sen bana tenekeden aslandan kaplandan bahsediyorsun. Mesajı yazdığın saate bakınca sana hak veriyorum... Biraz uyursan geçer...bir lafa bakarım lafmı diye birde söyleyene bakarım adammı diye

ugpa7
11-01-2010, 11:58   |  #22  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj

adama sormuşlar niye küfür ediyorsun adam şöyle demiş ben zaten küfürüm...Nasıl yani?adremit ve yandaşlarına anti firefox team tilki avcılar
boş tenekedende ses çıkar ama boş insandan adremitiden sadece pislik çıkar

Son Düzenleme: ugpa7 ~ 11 Ocak 2010 13:56
ugpa7
11-01-2010, 15:56   |  #23  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj

o kuda laflarını yala https://www.chip.com.tr/konu/herk ... ek-alsin_17565.html

ugpa7
14-01-2010, 09:04   |  #24  
OP Yıllanmış Üye
275 mesaj
Bana bak çocuk...  Elmalı şekerini al bas git..
Lafları yala mala haddini bil...

Bi trojanlık zekan var burada gelmişsin dangalak,dangalak konuşuyorsun.Sana nedenleriyle birlikte açıklıyorum sen bana yok aslan bilmem nese öküz vs.vs'dir diyorsun.
Burada filozofluk yapacağına teknik bilginle konuş bana , konuşamıyorsan kapa çeneni seni 1 haftadır takip ediyorum ya konuların kitleniyor yada saçma,sapan cevaplar yazıyorsun..

Bak kardeşim sana en basit örnek veriyorum trojen yidiğin anda o kum havuzunda senin kumdan kaleni yaparlar üstünden baku ceyhan boru hattı geçirip verilerini halaylı zurnalı aktarırlar o boru hattından..
İsterse en baba tarayıcı olsun farketmez 400 kb'lık bir boyuta sahip dosya seni tepetaklak yapmak için yeterlidir..

Eğer halen anlamakta zorluk yaşıyorsan adramiti@gmail.com ekle ben sana anlayacağın dilde anlatırım translate.google.com'da bile öyle anlatım bulamazsın..

Bu arkadaşta kendi çapında egleniyor hani hayvanat bahçesinde gezerken rehber evet buradada pelikanları görüyoruz buradada adramiti adında yeni keşfe.... neyse senin gibi magra bob olamayacagım msj yazdıgı saate bakarmısın gecenin ikisi hiç şaşmadım o bakü ceyhanı sana geçirmişler zaten merak etme,ya beynine ne demeli trojanmış seninki 1kb lık not defteri,sen beni ekle  valla google translate yi bilmem ama ben sana hayatının anlatımını yaparsam harvard a bırak 98 ciltlik ansiklopedide yada wiki de bile bulamazsın lütfen şehir eşkiyası üslubunuza bir son vererek hipnozdan çıkınız yoksa ben çıkarırım ok anladınmı istersen translate.google.com da çevir ama not defteri 1kb beynine sıgmaz winziple okursun

Son Düzenleme: ugpa7 ~ 14 Ocak 2010 09:04