Firewall yardım!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ZaLeX
09-03-2004, 18:25   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj

merhaba,
okuldaki bilgisayarlarda süper hız var ama p2p portları kapalı anca ftp ile dosya indirebiliyorum.
bu firewalu nasıl yıkabilirm???
proxyi işi çözer mi???

ZaLeX
09-03-2004, 18:52   |  #2  
OP Üye
55 mesaj

kendi soruma kendim yanıt buldum fazlamesai.org forumlarında.
eminim işinize yarayacaktır aynen aktarıyorum:

alıntı:
Çalıştı !!!  Çok teşekkürler, arkadaşım. Detaylar ise şöyle:

- Kazaa Lite indirilir ve kurulur. (Kullandığım sürüm 2.1.0)
- Options->KazaaLite Options 'dan Firewall tab'ında "Use Port" girdi alanına port numarası olarak 7000 girilir. Bu şekilde http tunelling kullanılasına gerek kalmıyor.

İlk bağlantı biraz zaman alacaktır. Fakat sonraki bağlantılar daha hızlı gerçekleşiyor.
Bağlı bulunduğum ağdaki firewall NAT kullanıyor, gelen bağlantıların hiçbirine izin vermiyor ve çıkışı ise sadece http ve ftp'ye kısıtlıyor. Buna rağmen yukarıdaki yöntem sayesinde Kazaa'ya bağlanabildim. Bundan sonraki hedef e-Donkey

Micy
21-03-2004, 12:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
171 mesaj

Hangi okuldasın sakıncası yoksa?

aragorntheelessar
27-03-2004, 18:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
268 mesaj

ama yaptığın  oaly pek de ii bir şey değiş yani nettenbir saldırı gelmemesi için kurulan firewall'uy sen kaldırıp hiçe sayıyorsun  umarım fark edilipte başına bir iş gelmez...

Banned
28-03-2004, 03:34   |  #5  
Banlandı
109 mesaj

Ya okulda indirdiğinşey ne işine yarrki, ben amacını  anlayamadım.

ZaLeX
01-04-2004, 14:41   |  #6  
OP Üye
55 mesaj

photoshop plug-inleri,php scriptleri,program kaynak kodları gibi şeyler indirip bunları da cd ye yazıp evime götürüyorum. bunun neresi mantıksız anlayabilmiş değilimKızgın

Banned
01-04-2004, 15:12   |  #7  
Banlandı
109 mesaj

cd,wr varsa o başka.Ama ben mantıksız demedim, dikkat et

kolombo
09-04-2004, 14:20   |  #8  
Taze Üye
8 mesaj

p2p programlarinin icinde casus programlar varmi?yani bunlarin ne gibi zararlari var?

mentor
09-05-2004, 19:29   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

Evet bazılarında mesela bu konuda en belalı p2p yazılımı imesh'tir. Kurduktan sonra internete bağlanıp bir sürü casus yazılım updateleri indirir. Hatta programı uninstall edip spybot search&destroy yada ad-aware ile temizlesen dahi o spybotlar bilgisayarında bulunuyor. Temizlemesi mümkün ama epey uğraştırıyor. Kazaa'da da bulunuyor bu tarz programlar ama Lite versiyonları güvenli ve temizdir. Diğerlerini kullanmadım ama herhangi bir casus yazılım olduğunuda duymadım.

alıntı:
Gönderen : kolombo

p2p programlarinin icinde casus programlar varmi?yani bunlarin ne gibi zararlari var?

Freem@n
16-07-2004, 04:38   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

selam;
ben paylaşım programları kullanıyorum azureus diye torrent programı var.Bu programda 6881 numaralı port u kullanıyor bu portuda modemim koruyor(adsl 512k zoom 4x,kullandığım sistem xp pro)ancak ben port u açarsam ne gibi sorunlarla karşılaşırım. Korunmanın yolları nelerdir. bide modem hup a bağlı vede evimde 3 makina var.3ününde korunması gerekli her bilgisayara ayrı ayrı firewall mu kurmalıyım yoksa tek bi firewall ile tümüne koruma yapabilirmiyim(makinelerden hiç birini ana makine yapmak istemiyorum)Bide makinayı bu koşullarda düzgün koruyacak vede kastırmayacak bir firewall arıyorum. virüs koruması olarak avg kullanıyorum.çok memnunum.
İlginiz için çok teşekkür ederim.
                                                    KoLay geLsin..