fiyasko...

altayburak
15-09-2010, 10:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Değerli arkadaşlar dün işlemcinin ve ekran kartının çok ısındığını fark ettim  ve birkaç değişiklik yapmaya karar verdim. zerotherm core92, thermaltake tg2 termal macun ve
thermaltake thunderblade 120mm kasa fanı aldım. değişiklik yapmadan önce everest ile sıcaklıklara baktım. daha sonra işlemcinin stok fanını söktüm kurumuş macunu temizledim ekran kartının kurumuş macununu temizledim yeni macunu birgüzel sürdüm yeni aldığım soğutucuyu(zerothermcore92) yerine tam olarak taktım, ekran kartına yeni macunu sürdüm orjinal fanını tekrar taktım. 120 mm fanı kasanın ön tarafına taktım tabi bu arada psu'nun içine kadar heryeri köşe bucak temizledim.... 

Şimdi soruyorum sizlere bu kadar emeğin ve paranın karşılığı kaç derece olmuştur??
Hemen söyleyeyim 1C evet arkadaşlar gözlerime inanamadım bilgisayarı açıp everestle sıcaklıklara baktığımda sadece 1 derece fark ettiğini gördüm çıldırmamak elde değil nerede yanlış yaptım birtürlü çözemedim sizce nedir problem?

Kapalı Hesap (153334)
15-09-2010, 11:02   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Demekki her kuşun eti yenmez reklamlar falan filan hikaye işlemcin çok ısınıyorsa yapacak bişey yok bir işlemci alırken ısısına ve ghz nin düşük olmasına dikkat edin tavsiyem 2.4 ghz den yukarılarını satın almayın isterse 100 çekirdek olsun.Bazı insanların kafasında hep şu var çok çekirdek çok önbellek çok ghz işte öyle değil.Bende p3 celeron 1.100 vardı işlemciye fan bile takmıyordum.Ve p4 lere görede çok seri idi çünkü işlemci ısınınca tam performanslı çalışmıyor ve yeni çıkan sistemler işlemci ısınmasın diye sürekli ghz düşürüyor çekirdek kapatıyor böylece makineniz celerondan bir farkı kalmıyor.Alırken çok 12mb ch 3.2 ghz li 6 core + 6 th li 12 çekirdekli alıcanız 70 dereceden aşşagı düşmeyecek.Zaten şu sanal çekirdek çıktıktan sonra işlemci ısıları 2 ye katlandı.Özellikle p4 presscodan sonra.deneme şansınız varsa celeron ile core leri test edin göreceksiniz celeronlar daha stabil ve performanslı çalışacak çünkü ısındırıcak bişeyler yok herşeyi çıkarmışlar içinden.Oyun falan oynuyacaksanız crysis 2 onu bilemem.Film müzik oyun için celeronlar çok ideal hemde az ısınıyor ve çok kararlılar.

http://forum.donanimhaber.com/m_39309113/tm.htm

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (129435) ~ 15 Eylül 2010 11:20
altayburak
15-09-2010, 11:07   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

ilginç bir yorum olmuş :) yinede sağol