Flash Bellek görmüyor

HPQ-User
26-03-2008, 18:33   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Selcuk862005 sormuş:
Flash belleğimi makinama (ya da herhangi bir makinaya) görmüyor. Ürünü alalı daha 1 ay bile olmadı. Üstelik bu ikinci flash belleğim. Öncekide arıza yüzünden vermiştim, arıza giderilmediğinden yeni bir tane verdiler,ama dediğim gibi 1 ay geçmeden bu da çalışmamaya başladı. Acaba bendemi bir sorun var anlamadım.Hatta içindeki ledi de yanmıyor,çalıştığı zamanlar yanıyordu. Flash belleğime genelde olmazda olmaz 1.6 GB. boyutunda "araçalar&programlar" dosyası (rarlı) ve portable program kullanıyorum (özellikle firefoxu her gün mutlaka). Neden yapıyor acaba !? Şimdi tekrar flash belleği götürmeye utanıyorum açıkcası :( Adamlar "bunu nasıl bozuyorsun,anlamıyorum..." diye terslemelerinden çekiniyorum açıkcası. Ne yapmalıyım !?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İntel Core2Duo 1.86,Gigabyte DS4,320GB hdd,2GB ram,512MB sparkle ekran kartı,samsung 206BW,16GB A-Data...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

slevin
26-03-2008, 21:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
160 mesaj

Senin yapabiliceğin birşey yokki sen sorunlu bir seriye denk gelmiş olabilirsin:) Fiziksel bir sorun varsa ki anlattıklarından öyle gözüküyor bence geri götür senin utanmanada hiç gerek yok burda madur olan sensin;)

mixer_7
01-01-2009, 00:46   |  #3  
Taze Üye
10 mesaj

aynen dostum pc de sorun olcanı sanmıyorum benim bi usb ucu ters mesela belleği takınca görmez içten düzeltmek lazım kaç sefer ona taktım ama bellek yanmadı bişe olmadı çalıştı yani bence bellekte sorun vardır çin malı mı :)))) gerçi onlarda sağlam yapıyor saka maka bende kide çin ama seneyi geçti

megaloman
01-01-2009, 00:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
588 mesaj

tam tersine sen değil satıcı utanacaktır,nasıl ürün satıyorum,adamada ayıp oldu.tüh nasıl gönlünü alsak gibisinden.bencede hiç çekinme ve götür.hatta tepkini ortaya koy.hatta yapabilirsen aynı ürün değilde başka model-seri al.kingston öneririm..

Metal_Milita
01-01-2009, 01:56   |  #5  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

Utanacak bişey yok hocam ben 5 ay önce almıştım sonraki her ayda onu yeniledim bozuldu garantiye olay bu kadar basit 6.cı flash belleği yakmak nasip olur herkese inşallah. Doğru düzgün yapsınlar banane.bu benim kötü kullanıcı olmam kadar ürününde kalitesizliğini çıkarır. ben ne kadar yanlış kullansamda o ürünü eğer sağlamsa bozulmaması lazım diye düşünüyorum

Recep Baltaş
01-01-2009, 02:12   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Kasada eletrik kaçağı varsa belleğin ömrünü azaltıyor olabilir. Bir defasında belleğimi bir kasaya takmıştım. O belleği o kasaya ilk takışım ve belleği de son kullanışım olmuştu.