Flash Bellek Okunamıyor :(

sertalpbilal
05-08-2007, 20:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Daha düne kadar flash belleğim bilgisayarıma taktığımda sorun çıkarmadan çalışıyordu. Bugün bilgisayarıma taktığımda explorer'ın donduğunu farkettim. Diğer uygulamalar (firefox vb.) çalışmaya devam ediyordu. Sorun, Bilgisayarım'ı açınca ortaya çıkıyor. Aslında bir adı olmasına rağmen flash bellek "Çıkarılabilir Disk (F:)" olarak görüntüleniyor ama üzerine tıklayınca ekran donuyor. Bayağı bekledikten sonra flash'ı çıkarınca şu hatayı alıyorum:
"Windows-Gecikmeli Yazma Başarısız
Windows, F: dosyasının tüm verilerini kaydetmeyi başaramadı. Veri kaybı oldu. Bu hataya bilgisayarınızın donanımındaki veya ağ bağlantınızdaki bir arıza neden olmuş olabilir. Lütfen bu dosyayı başka bir yere kaydetmeyi deneyin."
Sorun ne olabilir? Flash içinde önemli dosyalar var, yardımcı olursanız çok sevinirim...

keshkesh
05-08-2007, 22:18   |  #2  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
910 mesaj

içerisindeki dosyalar bozulmuş olabilir.... şunu yapmayoı bir dene...

Başlat >>>> Çalıştır gelen ekrana

CHKDSK X: /F

X: yerine senin flash diskin sürücü harfini yaz

tarasın bakalım bozukluk varsa düzeltir

sertalpbilal
05-08-2007, 22:53   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

abi Allah razı olsun ya gerçekten de işe yaradı inanamıyorum ya :))
babam da şaşırdı noldu bizim oğlan delirdi galiba diyo ben flash bellekle dans ederken.. evet bu yöntemi bir kenara not edeyim ben. çok sağolasın abi gerçekten...

ekleme: bozuk olan kısımlar silindi galiba onları recovery ile kurtarabilir miyim acaba?

Son Düzenleme: sertalpbilal ~ 05 Ağustos 2007 22:55