Flash Player Sorunu

bmw70
01-03-2011, 04:47   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

Facebook oyunlarına girdiğimde başlangıçta sorun olmuyor. Ama 1-2 saat sonra oyununa göre iki türlü hata veriyor:

1. Mesela Mynet çanak okey oynarken 1-2 saat sonra aşağıdaki hatayı veriyor;
""Bu filmdeki bir komut dosyası. Adobe flash player uygulamasının yavaş çalışmasına neden oluyor.Bu komut dosyası çalışmaya devam ederse bilgisayarınız yanıt vermeyebilir. Komut dosyasını iptal etmek istiyormusunuz?""
evet veya hayır demek birşey değiştirmiyor ve tarayıcı donuyor

2. Facebook ta teksas holdem pokerde 1-2 saat kalınca Error uyarısı çıkıyor. Flash görüntüler yüzünden donmalar oluyor. Sonrada internet explorer tamamen kitleniyor. “C:\WINDOWS\Downloaded Program Files” klasörüne baktığımda Flash Player ActiveX zarar görmüş diye yazıyor.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista ve Windows XP Professional
Sistem Özellikleri: Acer Aspire 5535 Laptop ve Eski masaüstü bilgisayarım (İkisinde de aynı sorun var)

İnternet Tarayıcı: IE8, Firefox beta olmayan son sürüm ve Google Chrome son sürüm
Ayrıca flash player da son sürüm.

Yüklü programların hepsi ana sitelerinden indirilmiştir. Bilgisayarlarımda virüs yoktur. İkisi de yeni formatlanmıştır.

Başka tarayıcıları da denedim fark etmiyor ve aynı olay tekrarlanıyor. Laptopta 3GB ram var. Bellek sorunu olamaz.

Forumlarda çözüm bulabilecek bir yazıyla karşılaşmadım. Forumlarda şu cevaplar vardı:

• Sanırım bir çeşit Spy olabilir. Belki de Flash Player 10.2.152.26 (IE) sürümünden kaynaklanıyordur.
  • Sorun sitedeki reklamların flash kodlarından kaynaklanıyordur.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son Düzenleme: bmw70 ~ 01 Mart 2011 04:51