FlashDiskte otomatik autorun dosyaları oluşuyor..

LeroanZ
19-05-2009, 22:39   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
164 mesaj

arkadşalar bir flashdiskim var ben bunu tam 3 bilgisayarda denedim malesef olmadı. içinde sürekli olarak 3 tane dosya otomatik olarak oluşuyor bunu engelleyemiyorum... formatlıyorum formatlıyorum aynı...

dosyalar:
autorun: ( WinZip Self-Extractor 7.1 )
autorun: inf dosyası
drv: icon dosyası...

nasıl kurtulabilirim bunlardan ?

Kapalı Hesap (128220)
19-05-2009, 22:42   |  #2  
Kapalı Hesap
395 mesaj

Merhaba,
Bu virüsü Bir malware temizleme yazılımı olan Combofix ile temizleyebilirsiniz.

Amvo.exe Nedir?
Popüler antivirüs yazılımlarının neredeyse hiçbirinin tam çözüm sunmadığı bu zararlı uygulama kendini system32 klasörünün altına atıyor. En tehlikeli özelliği ise sisteminize bulaştıktan sonra kendini kopyalaması ve gizlemesi.

Amvo.exe'nin Zararları Nedir?
Yerleştiği sistemin performansını fazlasıyla düşüren bu zararlı uygulama aynı zamanda "Gizli" durumda olan klasörlere erişilmesini engelliyor, yazılım bulaştıktan sonra "Klasör Seçenekleri > Görünüm" bölümünden tüm klasörleri görünür yapsanızda sonuç değişmiyor.

Amvo.exe'den Nasıl Kurtulurum?
ComboFix'i bilgisayarınıza indirin ve masaüstüne aldıktan sonra çalıştırın (Vista kullnıcıları programın üzerine sağ tuş ile tıkladıktan sonra "Yönetici Olarak Çalıştır" seçeneğini kullanmalıdır). Eğer bilgisayarınız "Güvenli Kip"te değilse aktif olan tüm güvenlik yazılımlarını ve pencereleri kapatın. Karşınıza çıkan yönergelere "Evet/Yes" diyerek ilerleyin, hızlı bir taramadan sonra ComboFix gerekeni yapacak ve sonuçları C:'nin içerisine attığı log dosyasında size bildirecektir.

LeroanZ
19-05-2009, 22:49   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
164 mesaj

bildiğim kadarıyla bu combofix programı bilgisayarın bazı bölümlerine ya zarar veriyordu ya da bazı özelliklerini safdışı bırakıyordu

720p
19-05-2009, 22:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
480 mesaj

Flash belleğin U3 özelliğine sahipse dosyaların tekrar tekrar oluşması doğaldır. Sanırım o dosyalar Flash belleğine U3 özelliği sağlayan dosyalar

Son Düzenleme: 720p ~ 19 Mayıs 2009 22:58
Fatih_ARMAĞAN
19-05-2009, 23:39   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
LeroanZ
bildiğim kadarıyla bu combofix programı bilgisayarın bazı bölümlerine ya zarar veriyordu ya da bazı özelliklerini safdışı bırakı
abartılı bi zarar oluşturmaz Dos ortamındaki Türkçe karakter sorunu oluşturuyor.

birde tarihsel ve bölgesel seçeneklerde ufak bir sorun oluşturuyor onuda denetim masasındaki bölge ve dil seçenklerinden bir kereye mahsuz dil ve bölge seçeneğini ingilizce ve abd yapın ve sonra tüm değişiklikleri türkiye ve türkçe ye alın sorun kalmaz. fakat ms dos sıkıntısına net bir çözüm söylemek güç.

Mustafa Can
20-05-2009, 15:31   |  #6  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

bloguma bak bütün çözümlerim orda

loganwolverine
20-05-2009, 22:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

bu virüs taktığın pc lere de bulaştığı için flaşı formatladktan sonra pc den yine flaşa bulaşıyor önce pc lerde temzielemen grekiyor combofix i kullan

ADEM-KAYA
20-05-2009, 23:30   |  #8  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

bende sana hp usb disk storage yi öneririm...onunla biçimlendir..

aynisi bende de olmuştu..bunla düzeldi..istersen.başlat/çaliştir/cmd/chkdsk yap bir de öyle biçimle...umarim işe yarar..

Fatih_ARMAĞAN
20-05-2009, 23:43   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

CHKDSK ile format işlemi yapılmaz bilginize.

CHKDSK diskte inceleme yapar bozuk dosya sistemini onarır.

CHKDSK /F   yapılırsa geniş kapsamlı olarak yapılır.