FLV PLAYBACK BİLEŞENİ İÇEREN SWF DOSYASI

HPQ-User
07-03-2010, 19:43   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

KALE034 sormuş:
FLV UZANTILI VİDEO DOSYALARIMI TAŞINABİLİR HARD DİSKE YERLEŞTİRDİM. FLASH CS4 İLE PLAYBACK BİLEŞENLERİ EKLEDİM. SWF ŞEKLİNDE YAYINLADIM. ÇALIŞTIĞIM BİLGİSAYARDA BİLEŞENLER VİDEOLARA ERİŞEBİLİYORKEN HARD DİSKİ FARKLI BİLGİSAYARA TAKTIĞIMDA BİLEŞENLER VİDEOLARIN KAYNAĞINI BULAMAĞI İÇİN BOŞ GÖRÜNÜYOR. BU SORUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİM?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
P DUAL CORE 2.50 3GB RAM ATI RODEON HD 3600

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; GTB6.4; InfoPath.2; AskTB5.6)

asevim
08-03-2010, 01:24   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Bence video converter programları ile flv dosyalarınızı her bilgisayarın açabileceği avi,mpeg gibi formatlara çevirin.

cbilgen13
08-03-2010, 01:39   |  #3  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

sorunun video formatıyla bir alakası yok...taşınabilir dis taktığın her bilgisayarda aynı sürücü harfini almaz... örnek senin bil. c ve d sürücülerinden oluşuyordur...sabit diski takınca otomatik e harfini alıyordur...başka bir bilgisayarda d sürücüsü yoktur otomatik d harfini alıyordur...daha önce denememiş olmamla beraber sana tavsiyem taşınabilir disk'e bir isim ver normal c veya d sürücülerine verebildiğin gibi sonra flv playerda yol dizin olarak disk'in adını kullan belki bir işe yarar..

aslında videoları nasıl yayınladığını biraz daha açıklasan daha detaylı yardımcı olabilirdik... mesela her video için ayrı bir swf mi var onlarımı tıklıyorsun...yada yada tanıtım cd'si tarzı bişeymi hazırladın disk üzerinden onları gösteriyorsun...çünkü eğer o tarz bişey yaptıysan CHIP DVD'lerinin çalışma prensibinide örnek alabilirsin bir autorun var var index.htm'le bağlı DVD içeriğine bu index.htm üzerinden ulaşıyorsun..sende buna benzer birşey yapabilirsin...web sitesinde olduğu gibi html içine göndüğün swf ve flv uzantılı dosyalarını aynı klasör altında toplaman yeterli olur...bu şekilde istediğin pc'de sorunsuz videolarını gösterirsin...

Son Düzenleme: cbilgen13 ~ 08 Mart 2010 01:45
kale03
08-03-2010, 12:08   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

kale034 isimli kullanıcıyım. çözüm önerileriniz için teşekkürler. cbilgen13 ün tespitleri doğru. kesinlikle sürücü adından kaynaklanıyor. Ancak chip içeriklerindeki gibi olursa daha iyi olur. Yapmak istediğim bir swf dosyası içinde 4 tane video çalıştırmak. Her bir video denetleme butonuyla play/pause, fullscreen yapılabilsin. Videolar flv uzantılı. autorun olarak çalıştırabilmem için ne yapmalıyım?