Font Klasörüne Girince Mavi Ekran Hatası Alıyorum

byloxol
16-06-2013, 09:07   |  #1  
byloxol avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

Windows 8 Pro kullanıyorum işletim sistemim tamamen güncel ancak şöyle bir sorun oldu Windows/Fonts klasörüne girerken sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Ayrıca photoshop gibi uygulamaları kullanırken yazı tipleri listesini açınca da mavi ekran alıyorum. Sadece bu yazı fontları ile ilgili mavi ekran oluyor. Başka zaman hiç olmadı. Nasıl çözebilirim acaba ?

Sistem Bilgilerim
  • Exper Karizma
  • Windows 7 Ultimate 32-bit
  • Intel Pentium
  • Intel
  • Google Chrome
  • Norton AntiVirus (Symantec)
  • 2048 MB
  • Windows Phone
  • - Tabletim yok -
murat5038
16-06-2013, 11:59   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Antivirüs kullan. Güvenli moddan fonta girip Font harici birşey varmı kontrol et varsa sil.

byloxol
17-06-2013, 02:01   |  #3  
byloxol avatarı
OP Üye
84 mesaj

Antivirüsüm var zaten ve sürekli güncel. Bilgisayarımda zararlı hiçbir şey yok tertemiz. Ve 2 tane işletim sistemim var. Diğerinden girdim Windows 8 deki fonts klasörünü tamamen sildim ve ilk kurulduğu andaki orjinal fontlarını yükledim sadece ancak durum yine aynı.

murat5038
17-06-2013, 11:10   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

sfc /scannow yap. Fontları sil demedim Yabancı bişey varsa sil dedim. Antivirüs'üne fazla güvenme Silip Kaspersky IS kur güncelle full scan yap, Disk birleştirmesi yap. Düzelmez ise Format atman lazım, Formattan sonra hala aynı şeyi yapıyorsa Format dvd ni değiştir.

C:windows/minidump klasöründe ki Dosyaları rarlayıp Mediafire yada rghosta upload edip burda paylaş.

byloxol
17-06-2013, 20:00   |  #5  
byloxol avatarı
OP Üye
84 mesaj
Alıntı: murat5038  
sfc /scannow yap. Fontları sil demedim Yabancı bişey varsa sil dedim. Antivirüs'üne fazla güvenme Silip Kaspersky IS kur güncelle full scan yap, Disk birleştirmesi yap. Düzelmez ise Format atman lazım, Formattan sonra hala aynı şeyi yapıyorsa Format dvd ni değiştir.

C:windows/minidump klasöründe ki Dosyaları rarlayıp Mediafire yada rghosta upload edip burda paylaş.

Hiç bunlarla uğraşmadım sağlam ve temiz olsun dedim format atıp yeniden kurdum. Şu anda bir sorun yok yinede önerilerin için çok teşekkür ederim. Bu fonttan dolayı mavi ekran hatası windows 8 ilk çıktığı zamanlarda da alıyordum. Nedenini çözemedim ama neyse şu anlık sorun yok.