Format Atarken Sorun Cıktı

Name
17-09-2009, 23:25   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
234 mesaj

Arkdaslar DVD RW ımda Problem Vardı O Problemı Duzelttım Format Atmak Istedım Bılgısayarım a İlk Once Formata Gırdı Instal Now Yaptım C yi Formatladım Sonra Yuklemeye Basladı En Usttekını Yukledı 2. Ye Gectı Orda Hata Aldım % 0 Da Iken Sonra Cd Yı Cıkarttım Ama Formatladıgım Icın Windows U Ne Yazıkkı Bılgısayar Acılmadı Press ctrl alt del Restart Yazısı Cıktı Hep Sonra Baska Cd Taktım Yine Olmadı 2 Cd ıle Denedım 2 Sındede Soyle Bır Hata Aldım A Required CD/DVD Drive Device Driver İs Missing. If you Have a Driver Floppy Disk CD,Dvd,Or Usb Flash Drive,Please İnsert İt Now.

Note: If The Windows İnstallation Media İs İn The CD/DVD Drive You Can Safetın y Remove İt For This Step.

Cıkan Yazı Bu Arkdaslar Problem Dvd Rw Dan Galıba Onun Icın Sıze Dwd Rw Ile Yasadıgım Poblem Icın Actıgım Konu nun Lınkınıde Buraya Koyuyorum Burdan Bakarsanız Belkı Bır Bag Kurabılırsınız https://www.chip.com.tr/forum/dvd ... umuyor_t128538.html

Bu Arada Arkdaslar Konunun Burada Acılmaması Gerektıgını Bılıyorum  Forumda Nerde Acabılcegım Hkkında Bır Bolum Goremedım(Yada Farketmedım) Kusura Bakmayın Arkadaslar Buraya Actıgım Icın Konuyu .

Son Düzenleme: Name ~ 18 Eylül 2009 20:12
melen
17-09-2009, 23:28   |  #2  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj
Adanalı.
1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.

2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.

3. Şu adresi bulun: HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Control/Class/{4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

4. Dosya menüsünde, Ver'i tıklatın.

5. Dosya adı kutusuna, savedkey yazın ve ardından Kaydet'i tıklatın.

6.REG_MULTI_SZ veri türü olan UpperFilters'ı tıklatın ve sonra da Düzenmenüsünde Sil'i tıklatın. Silme işlemini onaylamanız istendiğindeEvet'i tıklatın.

7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Son Düzenleme: melen ~ 17 Eylül 2009 23:29
Name
17-09-2009, 23:45   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
234 mesaj

Sagol Kardes Ama Ben Biostan Ayarları Yaptım Yıne Olmadı

OnlyMann
17-09-2009, 23:53   |  #4  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

post aşamasında DVD sürücüyü görebiliyor musunuz? eğer göremiyorsanız DVD sürücünüz sorunlu ve farklı bir sürücü ile denemelisiniz. eğer medyayı da (win 7 DVD sini) bu sürücüde yapmışsanız sorunlu yazdığı için açılış yapamıyor ve yüklemeyi sürdüremiyor olabilir. 

önerim DVD sürücünüzün bios kontrolleri (post) aşamasında görüp görmediğini farklı açılış CD/DVD ler deneyerek sorunlu olup olmadığını test etmelisiniz. eğer fiziksel sorun varsa ki muhtemelen var burada da görmemelisiniz. 
bir diğeri de indirdiğiniz iso dosyasını farklı bir makinada düşük hızda (önerilen 4x) olarak yazdırıp işlemi tekrarlamanızdır.

Name
18-09-2009, 00:00   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
234 mesaj

Evet Arkdasım Bende Dedıgın Gıbı Bır Yola Basvurdum Suan %82 de Vısta Cd Ile Attım Formatı

zxsel
18-09-2009, 00:20   |  #6  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

pc vısta yumlumuydu ?ılk oncekı sıstem eger oyleyse  vısta recovery cd sı ıle once vısta bas  sıstem bıos sorunlarını duzletır o sonrada xp ıse xp bas basarken xp cd ıcınde hdd nın drıverı yuklumu onu ogren

ahcı raıd suruculerınden ıse sorun  yanı xp cd lerınde yoktur  sata ıse hdd den tabıı   raıd denetlıyıclerı bıostan kapat dene ...

eger tam sorunu su ıse yukardakılerı unut   
Aygıt Yonetıcısınde Bıle Gorunmuyor Dvd Rw  Bu Sorunu Nasıl Cozebılırım

kasa ıcını ac  cd rw  baglantı ayarlarını kontrol et bırde  bıostan cd rw etkılnıgı kapanmıs olabılır

onu duzelt cd rw yı gor modu var orda  bıosun forog rafını cekıp koy nerde oldugunu yazayım sana cunku her bıos farklı ok  jumper ayarlarıda yanlıs baglı olabılır bazen bı donem calısıyor bazen calısmıyor yanlıs baglı ıse  :::

Son Düzenleme: zxsel ~ 18 Eylül 2009 00:27
Name
18-09-2009, 00:35   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
234 mesaj

Ben Problemı Cozdum Kardes Sagol Kasayı Acmaya Gelıce Bılgısayar Garantılı Oldugu Icın Acmıyorum Bır Problem Olursa Kasa Acılıp Kurcalanmı Demesınler Dıye

Kapalı Hesap (90304)
18-09-2009, 03:13   |  #8  
Kapalı Hesap
646 mesaj

ne hatasi vermiştin acaba

Name
18-09-2009, 03:53   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
234 mesaj

Arkdaslar Tekrar Windows 7 Kurmaya Calıstım Yıne Aynı Problem
Soyle Bır Hata Kodu Aldım

hata kodu 0x80070003

Arkdaslar Lutfen Bana Bu Konuda Yardım Edın Cıldırıcam Bır Insanın Sansı Bu Kadarmı Kotu Olur Ya

Mustafa@PC
18-09-2009, 20:41   |  #10  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Anakart marka model nedir ?

Name
18-09-2009, 21:45   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
234 mesaj

Foxconn G31MX-K

Son Düzenleme: Name ~ 18 Eylül 2009 23:02
Name
18-09-2009, 23:33   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
234 mesaj

Arkdaslar Yardım Edıcek Yokmu

melen
18-09-2009, 23:45   |  #13  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj
Alıntı: Name  
Arkdaslar Yardım Edıcek
Beğenmedim

Name
18-09-2009, 23:48   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
234 mesaj

Neyı  Begenmıyorsun Melen Soylermısın 2 Gundur Sorunum Var Bılgısayarımı Kullanamıyorum Sence Normalmı Olmalıyım

Kı Anormalde  Degılım.

Son Düzenleme: Name ~ 18 Eylül 2009 23:48
Mustafa@PC
18-09-2009, 23:48   |  #15  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Siz nerden Windows 7'yi indirdiniz ? Açıklanan SHA-1, MD5 ve CRC değerleri ile tutuyormu değerler ?

Nasıl yazdırdınız ISO'yu DVD'ye ?

Name
18-09-2009, 23:54   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
234 mesaj

CD Lerle Daha Onceden Format Attım Problem Dvd Rw Da Galıba Formata Gırmıyor Hep Hata Alıyorum

Son Düzenleme: Name ~ 19 Eylül 2009 00:46
OnlyMann
19-09-2009, 00:53   |  #17  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj

isoyu tekrar düşük hızda (4x) ile yazdırıp denemelisiniz. sorun muhtemelen kullandığınız DVD de yüksek hızla yazdırmış olmanızdandır. ayrıca yazdırmadan önce güvenlik kodlarını da mutlaka kontrol etmelisiniz.

bu arada nerden indirdiğiniz de önemli, bozulmuş veya tam indirilmemişte (iso sorunlu olabilir) olabilirsiniz.

K.A.Y.A.H.A.N
19-09-2009, 08:24   |  #18  
Yıllanmış Üye
672 mesaj

Mrb Arkadaşlar daha Win7 Piyasaya çıkadan oturmadan ne avrd a şu nalet windowslarla uğraşıyorsunuz
Tak XP yi bas formatı vıınnn.
Kardeşim byle boş şylerle uğraşmayın tak xp cdni bitir işi

Name
19-09-2009, 23:12   |  #19  
OP Yıllanmış Üye
234 mesaj

Sen Cok Mu Iyı Bılıyorsun Dvd Rw Bozuk %99 Ben Formatladıktan Sonra Bılgısayar Geldı Bu Hale Ben Suan Abımın Bılgısayarından Yazı Yazıyorum O Xp Ye Gelınce Sp3 Ile Ancak Wındows 7 Ile Yarısır

Bana Sorsan Sp2 Daha Iyıydı Ama Nese Sonucta Xp Gıbı Salak Bır Isletım Sıstemı Degıl windows 7

Bu Arada Bos Bos Seylerle Ugrasmam Bos Konusanıda Sevmem

OSMAN BAĞÇEVAN
20-09-2009, 00:44   |  #20  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: KAVAS33  
Mrb Arkadaşlar daha Win7 Piyasaya çıkadan oturmadan ne avrd a şu nalet windowslarla uğraşıyorsunuz
Tak XP yi bas formatı vıınnn.
Kardeşim byle boş şylerle uğraşmayın tak xp cdni bitir iş
geri kafalılık yapmanın ne alemi var !!!Kızgın

siz geri kafalılık yapmakla kalmıyor, diğer arkadaşlara da bu geri kafalılığınızı tavsiye ediyor öneriyorsunuz..!!
windows 7 forumunda tak xp yi geç xp en iyisi , demenin mantıklı bir yeri var mı , açıklar mısınız ?

size önerim :
bu windows 7 forumunu baştan sona okuyun..xp den ne kadar iyi olduğunu görün..görmekle kalmayın kendi sisteminize de kurun..sonra bir karşılaştırma yapın...bakalım hangisi iyi.

1 ay civarında sanırım burada xp ile windows 7 karşılaştırma testleri vs yapılmış ,windows 7 nin ne kadar performanslı olduğu , yeniliklerle dolu bir işletim sistemi olduğu ispatlanmış..ama işte siz halen xp diyorsunuz ya...diyecek bir şey yok size...

Alıntı: Name  
Sen Cok Mu Iyı Bılıyorsun Dvd Rw Bozuk%99 Ben Formatladıktan Sonra Bılgısayar Geldı Bu Hale Ben Suan AbımınBılgısayarından Yazı Yazıyorum O Xp Ye Gelınce Sp3 Ile Ancak Wındows 7Ile Yarısır

Bana Sorsan Sp2 Daha Iyıydı Ama Nese Sonucta Xp Gıbı Salak Bır Isletım Sıstemı Degıl windows 7

Bu Arada Bos Bos Seylerle Ugrasmam Bos Konusanıda
arkadaşım siz windows 7 yi denediniz de mi xp ile kıyaslıyorsunuz..

bu hatayı bizzat arkadaşımın bilgisayarına yüklerken bu hatayı aldım..maksimum hızda yazdırdığım bir dvd de hep bu gibi hata aldım..8x de yazdırdıktan sonrada buna benzer bir sorun oldu..ama 1 saat civarında uğraşlarımız sonucunda formatı atmıştık..
arkadaşımın dvd okuyucusu , kafasına göre okuyup , okumamazlık yapıyordu..1 saate yakın sürede de kafası yerine geldi , okudu  ve yükledik..

windows 7 gibi bir işletim sistemini siz bilgisayarınızı kuramıyorsanız , bu ne windows 7 ile , ne de bilgisayarınızla alakalı bir sorundur !

sizin yapıcağınız şeyleri  Onlyman ilk yorumunda yazmış zaten.8 , 4 x de dvd yi tekrar yazdırın..eğer yine olmazsa , farklı bir dvd okuyucusu takın bilgisayarınıza..nasıl yüklüyor görüceksiniz...

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 20 Eylül 2009 00:52
Name
20-09-2009, 01:14   |  #21  
OP Yıllanmış Üye
234 mesaj

merak etme rc 7100 den berı kullanıyorum cokta memnunum

Name
20-09-2009, 01:22   |  #22  
OP Yıllanmış Üye
234 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
arkadaşım siz windows 7 yi denediniz de mi xp ile kıyaslıyorsunuz..

bu hatayı bizzat arkadaşımın bilgisayarına yüklerken bu hatayı aldım..maksimum hızda yazdırdığım bir dvd de hep bu gibi hata aldım..8x de yazdırdıktan sonrada buna benzer bir sorun oldu..ama 1 saat civarında uğraşlarımız sonucunda formatı atmıştık..
arkadaşımın dvd okuyucusu , kafasına göre okuyup , okumamazlık yapıyordu..1 saate yakın sürede de kafası yerine geldi , okudu  ve yükledik..

windows 7 gibi bir işletim sistemini siz bilgisayarınızı kuramıyorsanız , bu ne windows 7 ile , ne de bilgisayarınızla alakalı bir sorundur !

sizin yapıcağınız şeyleri  Onlyman ilk yorumunda yazmış zaten.8 , 4 x de dvd yi tekrar yazdırın..eğer yine olmazsa , farklı bir dvd okuyucusu takın bilgisayarınıza..nasıl yüklüyor görüceksiniz...

Bana Bılmedıgım Bır Seyı Soyle Kardes Ben 1 Saat Ugrastıktan Sonra O Formatın Degerı Kalmaz.

Dvd Rw In Bozuk Oldugunu Soyledım Goz De Galıba Problem,Garantılı Oldugu Icın Teknık Servıse Vercem Yenısını Taksınlar Ben Kasayı Acarsam Garantıden Cıkar Bılgısayarın Icını Bıle Temızlıyemıyoruz :(

Nese Sagol Yınede

OSMAN BAĞÇEVAN
20-09-2009, 01:27   |  #23  
Denetmen
6,606 mesaj

bozuk bir dvd okuyucunuz varsa  ve para harcamaya gönlünüz yoksa  uğraşıcaksınız 1saat..bizim bilgisayarın garantisi falan yoktu..dvd okuyucu , dvd okumuyor , cd okuyordu ...1 saatte zar zor okuttuk çok şükür..

sorununuz çözülmüş  konu kilit :)