format atma

HPQ-User
20-05-2009, 10:35   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mdogan51 sormuş:
arkadaşlar vista işletim sistemim var ve format atarken benden lisans istemio acaba kendi otomatik oluo bana yardımcı olun

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
intel core 2 dou işlemci2.60 ghz
3 gb ram
1024 mb ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.1)

SAİNT
20-05-2009, 10:43   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

etkinleştirme yapıldığında ilk başta gerek kalmıyor diye biliyorum biliyorsun ilk kurulım olduktan sonra ilk başta çevrim içi etkinleştirme soruluyor büyük olasıık bu yüzden olabilir eğer vista orjinalse.
ama yok orjinal değilse krırlmıştır biliyorsunuz xp 3 çeşidi var ama nette o kadar çok sürüm mevcutki bunların hepsi revizyon edilmişlerdir tanımadığımız bilmediğimiz kişiler tarafından ve isimlendirilmiştir oysaki gerçekle hç bir alakası yoktur ve içlerinde casus yazılımlar mevcuttur ve bunları yalandan 3,5 görsel tema ile süsleyerek yada daha az ram veyahut hızlı çalıştığını söyleyerek bilmeyenlerin yada sistemin ağırlığından bunalanların yada aç gözlülüğün sonucunda arka kapı dediğimiz sisteme ulaşma imkanı tanıyor.

Süleyman.
20-05-2009, 10:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Eğer dizüstü veya marka masaüstü bilgiayar aldıysanız, aldığınız firma lisansını da kurtarma DVD'lerinin içine gömüyor. Yeniden lisans anahtarı girmenize gerek kalmıyor. Sürücülerle beraber lisansınız da yükleniyor.

Mustafa Deniz
20-05-2009, 12:14   |  #4  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj
eltahir
Eğer dizüstü veya marka masaüstü bilgiayar aldıysanız, aldığınız firma lisansını da kurtarma DVD'lerinin içine gömüyor. Yeniden lisans anahtarı girmenize gerek kalmıyor. Sürücülerle beraber lisansınız da yükleniyor.
Aynı fikirdeyim.
Saint arkadaşımız'ın yorumuda doğrudur. Ama CD'nin nereden geldiği önemli; Bilgisayar ile birlikte verildiyse Lisans kodu Katılımsız kurulum olarak ayarlanmıştır.
Yok herhangi bi yerden temin edilmişse Saint bey'in dediği gibidir maalesef.