format atmadan önce yardım

history83
19-02-2009, 00:20   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
758 mesaj

arkadaşlar format atacam ama birkaç takıldığım nokta var.mesela msn nin son versiyonunu yüklemiştim.haliyle formatla silenecek.tekrar kuracağim.genelde indirdiğim yada yüklediğim programların setuplarını silmem ama arşivimde bazılarının setuplarını bulamadım.örn.msn nin.kotalıyım hepsini tekrar indirmek tuzlu olcak.format atmadan önce yedeklemem mümkün mü?
birde en son format attığımda sistem geri yükleme diye birşey bulamadım sistem araçlarında.disk birleştirme de yüklü değil yazıyordu.bunlar formattan sonra mı ayarlanıyor?kurarken hata mı yapmışım?

ismailmazi
19-02-2009, 02:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
368 mesaj

kardeş nasıl format atmışın bilmiorum.programların setuplarını nereye arşivledin bilmiyorum.format attığında masaüstünde belgelerimde ve C diskinde ne varsa formattan sonra silinir.belki setuplar bu belirttiğim alandadır.formattan sonra silinmiş olabilir.sen setupları bulabilirsen onları cd ye yazdır.yoksa tekrar internetten indir.sistem geri yükleme vardır.bilgisayar sistem geri yüklemeyi otomatik kendi ayarlar.formatı attıktan sonra sitem geri yükleme noktası oluşmaz.sen formattan sonra program yükledikçe veya windows kendi güncelleştirmelerini yükledikçe v.s kendi otomatik ayarlar.ona göre sende önceki tarihlere geri yükleme yapabilirsin.ama benim tavsiyem sistem geri yükleme yapmaktansa tekrar format at.çünkü tam performanslı çalışmaz.hardiski c ve d diye ikiye bölersen hiç değilse setup dosyalarını d ye arşvleyebilirsin.kesinlikle format atarken biçimlendirmeyi normal yap hızlı biçimlendirme yapma.

history83
19-02-2009, 13:48   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
758 mesaj

benim 80+80 olarak 2 hddm var.biri sata biri pata.pataya nevar ne yok yedekledim.sata tamamen boş.sadece sistem kurulu.o da 3-5gb bişey.70 gb boş.benim amacım imkanım varken c diskini genişletmek.yetmiyo çünkü.neyse setupların kimisini  dvdye ye çektim kimisini pataya attım.ama sanırım en işime yarıcak olanlar kaynadı arada,kayıp.yani zaten format atacam geri yüklemecem.benim takıldığım sistem geri yükleme noktası neden yok?eğer format sırasında ayarlamam gerekiyosa atmadan önce yapayım diye sordum

FCWARE
19-02-2009, 19:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

flash diske telefon kartına yada 20 gb lık bir hdd e yedekleyeblirsin msn setupları fln ztn bişey tutmaz

mancukya
20-02-2009, 02:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

windows live messenger toplu paketini bulman cok zor arkadasim eski bir versiyonu nette 1 2 saat arayarak ulasabilmistim ama yenilerine hic rastlamadim.

GRaNZaT
20-02-2009, 13:26   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,234 mesaj

Her ay CHIP dergisi al, en çok işine yarayan programların kurulum dosyaları mevcut... Bu sorununu da halletmiş olursun :)