format atmak istemek ama olmamak

bubble
17-09-2007, 22:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Ağlıyormerhaba ben ilk kez bilgisayarıma format atmaya çalışıyorum ve hala başaramadım forumlara girip resimli anlatımlara baktım ama bende en başta o bi tuşa basın durumu gerçekleşmiyo...cdyi taktım çalışmaya başladı ve "zaten çalışan bi kopya mevcut" diye bi uyarı çıktı.buna ragmen devam ettim ve işlem bir saat sonra tamamlandı ama bilgisayarımdaki hiçbi sorun hallolmadı.format sonrası hayalini kurdugum pırıl pırıl bi windows beklerken benim çöplüğe dönmüş eski windowsum karşıma geldi.:(hangi aşamada bu harddiskteki eski bilgileri silebilirim?bütün ihtayacım olan şeyleri cdye yazdırdım...bitsin istiyorum artık bu işkence....Üzgün

ufuks
17-09-2007, 22:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Sen format atmamışsın ki.Windowsun ustune windows kurmuşsun.Az önce birine format atmaktan döndüm.Taze taze anlatayım sana.Önce cdyi tak.Sonra bilgisayarı açıp "del" tuşu ile biosa gir.Anakartının menusune göre First Boot Device yazan yeri bul ve onu Cdrom yap.Sonra çık.Bilgisayarın tekrar açılınca Boot From Cd gelecek Cdden onyukleme yapmak için bir tuşa bas.Mavi ekran gelsin.Sonra aşağıda bişeyler dolacak onları bekle.Sonra  Xp kurmaya devam etmek için entera basın dicek devam et.Hdd bölünmüş ise o parçalar gelecek karşına hangisinde windows kurulu ise o bölümdeki windowsu sil.Nasıl silecegini komutlarla sana gösterir.L ile siliniyor.Sildikten sonra seçili bolgeyi biçimlendirirsin.Normal biçimlendir çabuk değil.Sonra secili bölüme Xp kur de ve xpyi kur.Orda dosyaları kopyalayacak.Bu işlem bittikten sonra Pc restart atacak.Biosa gir ve boot menusunden first deviceı yine Harddisk yap.Sonra devam et.Dil ayarları zaman ayarları derken masaüstüne gelirsin.Sonra donanımlarının sürücülerini yuklersin.Tertemiz bilgisayarın olur.

bubble
17-09-2007, 23:04   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

offf ya çok teşekkür ederim şimdiden...dedim ya ilk denemem acemiyim tabi çok saol