FORMAT ATMAMA RAĞMEN MSNDE WEBCAM SORUNU

HPQ-User
26-05-2009, 17:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Mehmet sormuş:
Arkadaşlar Web Kameram Modeli
Piranha M Tpye
Tak çalıştır özellikli bir webcam...

Sorunuma gelince !

Web kameramın MSN sohbet penceresinde görülmemesi

Tekkiklerim :

1- Web Kameramı Hertürlü Kamera programları ile çalıştırabiliyorum...
Hatta MSN deki Ses Görüntü Kurulumunda da ayarları rahat rahat yapabiliyorum...
2- Tek bir web kamerası ile denemedim bir kaç web kamerası ile denemeler yaptım...
3- Hatta sanal webcam uygulamaları kullandım...
4- Defalarca Format attım

SONUÇ :

HÜSRAN

Windows 7 de sorun var demeyin çünkü ben WINDOWS 7 de kullanıyordum webcamı
Artık kullanamıyorum...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
İntel Core Duo 2.5 Ghz İşlemci
4 GB Kingston 667 Mhz RAM
1 GB POWERCOLOR 256 BIT 750 Mhz Ekran Kartı
320 GB x 2 SATA2 Segate HDD
Gigabyte 945 modeli Anakart
WINDOWS 7 ULTIMATE 64 BIT TÜRKÇE 7100 RC

Sizin verdiğiniz linkten indirdim...

İnternet Tarayıcı: Opera/10.00 (Windows NT 6.1; U; Edition Turbo; tr) Presto/2.2.0

mustafaasil66
26-05-2009, 18:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
373 mesaj

msn sohbet penceresinde görünmemesi derken neyi kastettiniz eğer tahminim ise msn penceresinde araçlar>seçenekler>kişiselden en altta bulunan web kameramı göster onay kutusunu işaretleyip tamam deyin

ExTReMerT34
26-05-2009, 19:27   |  #3  
Yeni Üye
39 mesaj

ARKADAŞLAR KONUYU AÇAN BENİM
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM...

Son Düzenleme: ExTReMerT34 ~ 26 Mayıs 2009 19:51
farock
11-12-2009, 18:49   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

aynı sorunu bende yaşıyorum arkadaşlar yardım edebilecek birileri varmı  ....

farock
11-12-2009, 18:59   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar sorun giderildi denedim...  aynı sorunu yaşayan arkadaşlar buyursun....

1- MSN ana penceresinde menüde bulunan ARAÇLAR >>> SES GÖRÜNTÜ KURULUMU na girin.
2-Hoparlör/Mikrofon veya Hoparlör ayarlarını yaptıktan sonra "İleri"seçeneği ile webkamerası ayarları aşamasına ulaştığınızda, "DEVRE DIŞIBIRAK" şeklinde değiştirip " SON" diyin.
3- Daha sonra tekrar anapenceredeki menü çubuğundan ARAÇLAR >> SEÇENEKLER >>KİŞİSEL adımları ile "Web kameramın olduğunu başkalarının görmesineizin ver" seçeneğinin aktif olduğundan emin olun. Değilse kutuyuişaretleyin ve "uygula" diyip kapatın.
5- Tekrar menu çubuğundanAraçlar >> Ses ve Görüntü Kurulumuna girin. Mikrofon /hoparlörayarlarını geçtikten sonra bu sefer kullandığını web kameranızı seçip"SON" diyin.
6- Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonralistenizdeki herhangi bir çevrimiçi kişinin penceresini açıp kendiwebcam simgenize tıklayın ve "Web kameramı göster" seçeneğinin aktifolup olmadığından emin olun. Aktif ise onu tıklayarak görüntünüzünaçılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz.
Zaten bu sorunuyaşarken dikkat ettiyseniz "Web cameramı göster" seçeneğiniz aktifdeğildir. Eğer ki aktif hale getirebilirseniz sorunu hallettinizanlamına gelir.Umarım bu bilgiler işinize yarar...

Semih Özyurt
11-12-2009, 21:58   |  #6  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,748 mesaj

dostum sanırım msn 9 kullanıyosun aynı sorunu ben ve arkadaşlarım bir çok kere yaşadık ve bu sorunları bir blog haline getirip yazdım çözümü aşağıdadır