Format attım 2 tane windows 7 oldu

eagen_91
17-06-2010, 19:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Merhabalar...

Bilgisayarımda windows7 yüklüydü format attım yine windows 7 yükledim ama yüklediğim disk farklı idi formatım bitti şimdi bilgisayar acılırken işletim sisteminizi secin altında 2 tane windows 7 yazıyor biri eski sistemim dieri format sorası , eski windows7 yüklü olan diski bicimlendirdim ama hala açarken 2 işletim sistemini gösteriyor nasıl yok ederim?? Teşekkürler..

Atilla Sarıtaş
17-06-2010, 20:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Eski windows'u silmemişsin üstüne kurmuşsun :)

qudin
17-06-2010, 20:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
351 mesaj

onun için win 7 cd takın sonra sistem onarmak için r ye basın der basın komut isteminde bootrec.exe yazıp entere basın sonra /fixmbr ve /fixboot komutlarını verin

Son Düzenleme: qudin ~ 17 Haziran 2010 20:23
Mert_06
17-06-2010, 20:17   |  #4  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
1,082 mesaj

Bilgisayar a sağ tıkla, özellikler i seç. Sol taraftan 'gelişmiş sistem ayarları'na tıkla. 'Başlangıç ve kurtarma bölümü altındaki ayarlara tıkla. Açılan bölümde 'işletim sistemleri listesini gösterme süresi'nin işaretiini kaldırıp tamamla. Artık gereksiz yere 2 işletim sistemi listesi gösterilmeyecek, pc direkt açılacak ve az da olsa zamandan kazanacaksın.

noleafclover
17-06-2010, 20:42   |  #5  
Yıllanmış Üye
311 mesaj

Alıntı: qudin  
onun için win 7 cd takın sonra sistem onarmak için r ye basın der basın komut isteminde bootrec.exe yazıp entere basın sonra /fixmbr ve /fixboot komutlarını
Alıntı: -Mert06  
Bilgisayar a sağ tıkla, özellikler i seç. Sol taraftan 'gelişmiş sistem ayarları'na tıkla. 'Başlangıç ve kurtarma bölümü altındaki ayarlara tıkla. Açılan bölümde 'işletim sistemleri listesini gösterme süresi'nin işaretiini kaldırıp tamamla. Artık gereksiz yere 2 işletim sistemi listesi gösterilmeyecek, pc direkt açılacak ve az da olsa zamandan kazanacaksın.
Bilmiyorsanız sağdan soldan duyduklarınızla cevap yazmayacaksınız kimseyi de yanıltmayacaksınız

Arkadaşım arama satırına msconfig yaz
açılan pencerede ön yüklemeyi seç ardından kaldırmak istediğin işletim sistemi kaydını seç ve sil de ardından tüm önyükleme ayarlarını  kalıcı yap ı işaretledikten sonra tamam de ve yeniden başlat 

Birdaha ki sefere de aklında bulunsun önce bu işlemi yap sonra diski biçimlendir yoksa mbr kaydına zarar verebilir ve sistemini açılmaz hale getirebilirsin.

Atilla Sarıtaş
17-06-2010, 21:54   |  #6  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Temiz format atmak en güzeli olur çift windows kurmuşsun bazı dosyalardan 2 tane olmuş olabilir. Format aşamasında sanırım sürücüleri silmemişsin silip tekrar sürücü oluşturman gerekirdi.

qudin
17-06-2010, 22:24   |  #7  
Yıllanmış Üye
351 mesaj
Alıntı: noleafclover  

Bilmiyorsanız sağdan soldan duyduklarınızla cevap yazmayacaksınız kimseyi de yanıltmayacaksınız

Arkadaşım arama satırına msconfig yaz
açılan pencerede ön yüklemeyi seç ardından kaldırmak istediğin işletim sistemi kaydını seç ve sil de ardından tüm önyükleme ayarlarını  kalıcı yap ı işaretledikten sonra tamam de ve yeniden başlat 

Birdaha ki sefere de aklında bulunsun önce bu işlemi yap sonra diski biçimlendir yoksa mbr kaydına zarar verebilir ve sistemini açılmaz hale getirebilirsin.

Ne alakası var kardeşim dene bakalım söylediğimi 50 kere pardus kurdum aynı hataları hep bu yolla çözdüm sen bahçeden kapıdan çıkıyorsun ben camdan sonuçta ikimizde dışarıdayız söylediğim yolu sen bilmiyorsan ayrı kimseyi de bilmemekle suçlama sen nereden okudunda öğrendin ayrıca okumadan öğrenen mi var bu çağda merak ettim??

eagen_91
17-06-2010, 23:55   |  #8  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Teşekkür ederim herkeze ikinizinde yöntemini uyguladım oldu..

qudin
17-06-2010, 23:58   |  #9  
Yıllanmış Üye
351 mesaj
Alıntı: eagen_91  
Teşekkür ederim herkeze ikinizinde yöntemini uyguladım oldu..
Sizin sorununuz çözülsün gerisi boş bu aralar milletin üzerinde bir tek benim bildiğim doğru diğerlerinin bildiğini bilmesem bile yanlıştır havası var.