Format Attım PC ye Yine Virüs Giriyor. YARDIM!

KnowinG
08-10-2008, 06:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

S.a
Bilqisayarımda C:\ ve D:\ diskleri bulunmakta. C:\ diskine yeni windows xp profesyonel kuruyorum.
güncellemelerini javası nı vs. şeylerini yüklüyorum ama bu zarf içinde D:\ diskine qirmiyorum.
Oyunlarımı Masa üstüne kısayol Yapmak için D:\ Diskine qiriyorum. Hepsinin Kısayolunu attıktan 5 10 dk sonra. cmd komut satırı açılıyor kapanıyor en az 10 defa kadar yapıyor.
onlar olurken Görev Yöneticisini Açık işlemlere baktığımda. 01.cab 02.cab..... 99.cab Arası 10-15 tane kadar açılıyorlar kayboluyorlar sonra bilmediğim uzantılar qeliyor. bilqisayarı tarattığımda virüs çıkıyor. hatta. D:\ diskini bi kere biçimlendirdim. Acaba Yüklediğim Oyunlardan birinde virüs vardamı böyle oluyor. Çünkü Arşivime buLaştıysa Silmek istiyorum. ve Bütün pc Lere Ağ üzerindende bulaşıyor. YARDIM istiyorum Lütfen!!!.

sah1n
08-10-2008, 08:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Senin yerinde olsam diski tamamen formatlarım formattan sonra ilk iş bir antivirüs yüklemek daha sonra tüm işlemlerini yap.Virüs ya flash bellekden yada yüklemeye çalıştığın oyun cd lerinden birinden geliyordur tahminim.

piRe_
09-10-2008, 02:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj
sah1n
Senin yerinde olsam diski tamamen formatlarım formattan sonra ilk iş bir antivirüs yüklemek daha sonra tüm işlemlerini yap.Virüs ya flash bellekden yada yüklemeye çalıştığın oyun cd lerinden birinden geliyordur tahminim.
Aynen katılıyorum. Windows yüklediken sonra istersen ilk olarak Malwarebytes' Anti-Malware yükle (güncelle) ve tüm sürücüleri tam taramadan geçir eminim bir şeyler bulacaktır.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 09 Ekim 2008 02:02
Yavuz Taşcı
09-10-2008, 13:09   |  #4  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

fdisk ile diskindeki sürücüleri kaldırıp formatlamanı öneririm
kola gelsin

KnowinG
13-10-2008, 23:32   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşım 7 Tane Makina var eLimde. ve Hepside birbirine bağLantıLı ve Hepsinin PayLaşımında Şifre var.

ve 2 Makinayı C: diski ve D: disklerini BiçimLendirdim.(C,D disklerinden başka disk yok)
ve biLqisayara Kaspersky kurdum. biLqisayar tam taramada yaptırdım.
Sonrasında Kendi Arşivimden Oyunları aLdım. Herşeyi Ayarladım. ve DeepFreeze yi YükLedim.

MakinaLardan ikisinden de KAspersky 'ı kaldırdım. kaLdırdıklarımdan birinin D: diskinde değişklik YapıLabiLiryor ve şuanda Onda ??.cab(?? 01,02,03... 17.cab ~) diye qidiyor. diğer 5 makinada da bu Sorun var. Sıkılmaya başLAdım pc leri çöpe atacak dereceye qeldim. onun için ellemiyorum daha.

ReFeRaNSs
13-10-2008, 23:35   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

bir virüs türü vardı(adını çıkartamadım şimdi) ağdan bulaşıyordu elinizdeki tüm makinaları elden geçirmek gerekir durum vahim ise tüm makinaları formatlamak gerekebilir