format bi kaç soru

coozz4242
01-04-2012, 22:04   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
105 mesaj

netbuka flash diskden format atıp starterı xpye çevirmeyi düşünüyorum fakat xpyi kurdukdan sonra driverları cobra driver pack driver pack solutiıons gibi programlarla hepsini yükleyebilirmiyim birincisi bu 
ikinciside formattan sonra artık kendi recovery seçeneği tarih mi olur yani recovery ile yine startera dönüş yapabilirmiyim
üçüncüsüde bunu üstteki kısayol tuşları yine kullanılabilirmi yoksa onlardamı bozulur?

esbilisimm
01-04-2012, 23:33   |  #2  
Yeni Üye
36 mesaj

recovery cd leri genelde kurtarma diski olarak verilir. yani sistem açılmaz hale geldiğinde o cd ile önyükleme yapıp onarma yapabilmek içindir. Geri dönüş yapabilirim diye düşüncen varsa acronis ile bilgisayarın imajını al xp işini görmezse 15 dk ya esli windows 7 haline geri gelir.
www.esbilisim.org

coozz4242
02-04-2012, 13:04   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
105 mesaj

yanlız recovery cdden değil kendi yazılımından oluyor yani formattan sonra kendi recovery yazılımıdamı kullanılamaz olucak xpde bi şey ters olursa açılışında f11 to run recovery seçeneğine yine basılıp ilk günkü haline getirilebilicekmi sorun bu

esbilisimm
02-04-2012, 19:07   |  #4  
Yeni Üye
36 mesaj

Öncelikle F11 mantığını anlatayım.

İşletim sistemi yüklendikten sonra harddiskte bir bölüm oluşturulur, bu bölüme recovery denilen çalışır durumda ki imaj koyulur. Üretici ye göre bir de kısayol tuş eklenir sende F11 mesela. İşletim sistemi açılmadığında f11 e basarak bu imaj harddisk üzerine yazılır ilk gün ki hale gelir. Sen bu bölümü biçimlendirirsen tabiki o özellik silinir. Ama o bölüme dokunmazsan silinmez. Oda hafif bir kurulum tecrübesi gerektirir. 
www.esbilisim.org