format hatası yardım lütfen !!!

ka4n
25-04-2011, 17:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2011

Merhaba Arkadaşlar Sizlere çok Önemli bi sorunumdan bahsetmek istiorum 

Arkadşlar Benım laptopum da Win 7 home yuklüydü. Ben buna format atmak istedim win 7 format cd si ile açtım formatı atmak için sabit diskleri sildim yeniden kurdum. sonra win7 ile daha da ilerleyemedim açıkcası beceremedim. sonra baktım win7 ile beceremiorum ( çnkü win 7 ile ilk denememdi ) dedim en iyisi her zaman yaptıgım gibi xp ile fortmat atıyım. 

Sonra xp ile formatı denedim açtım kur dosyalarını yukledi daha sonra daha sabit disk ekranını glicekken MAVİ EKRAN geldi ve aynen şu hatayı yazıordu : " bilgisayaranızda virüs taraması yapın. yeni yuklenen sabit diskleri veya sabit disk yardımcılarını kaldırın. sabit diskinizin düzgün şekilde yapılandırıldıgını yada sonlandırıldıgını denetleyin. " 

işte bu tarz bi hata alıorum sanırım disk biçimlendirilmediği için sorun alıorum. Biostan yapabilme imkanım warmı acaba ? çnkü ben şuan pc mi açamıorum ve o yuzden de normal olarak disk biçimlendiremıorum. bu konuda yardımcı olursanız çok çok sevinirim. 

ilgilenen herkese şimdiden sonsuz teşekkürler... 

Nicoll
25-04-2011, 17:55   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2009

CD'den çalışan GParted isimli bir araç var. Şuradan indirip kalıbı diske yazdır: http://sourceforge.net/projects/ ... .8.0-5.iso/download

Veya elinde Ubuntu çalışan CD/DVD varsa gparted programını synaptic'ten yükleyerek aynı şeyi onunla da yapabilirsin.

Format türü olarak ntfs seç.