format sorunu( pek klasik değil = ) )

anglikan
09-04-2011, 23:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Şimdi arkadaşlar. açıkçası benim sorun baya bana karışık geliyor ve uzun gibi. Şöyle açıklamaya başlıyım ; 

Bende LG netbook var. Windows 7 Starter işletim sistemi yüklü. Starter dan son derece şikayetçiyim . İnternette forum ve benzeri paylaşım sitelerinde yaptığım kısa yollu bir araştırma sonucu , xp pro yüklemeye karar verdim. Cd sürücüsü olmadığından mecburen usb den boot ederek format atmak lazım geliyor. usb yi oluşturdum her şeyi yaptım.  benim hdd ikiye bölünük durumda.(C ve D) olarak. 7 starter dan windows ortamında direk xp ye geri dönüş yapamayacağım için biostan format atmam gerekiyor. bu yüzden xp setup a usb den girdim . kur açıldı. ilk adımları atladım . Windowsun yükleneceği dizini seçin adımında takıldım arkadaşlar. çünkü farkettim ki bios benim D sürücüsünü görmüyor . 98gb lık olan c sürücüsü var sadece , onun boyutu da 15 gb olarak gözüküyor . 

1. sorun bu..

2. si ise ; 
ona da rağzı oldum = ) . O c sürücüsüne de format atmaya çalışırken , c sürücüsü zarar görmüş ve onarılamaz ibaresi aldım. Arkadaşlar kaç senedir bilgisayar kullandığımı bile hatırlamıyorum fakat şu küçücük netbook beni 3 gündür uraştırıyor . Konuyu biraz uzattım ama bu ayrıntıları vermem gerek diye düşündüm . 

Üstadlar veya yardımı dokunabilecek arkadaşlar bi el atarsanız çok makbule geçer. Şimdiden teşekkür ediyorum..