Format sorunu

Kapalı Hesap (105749)
13-02-2010, 09:06   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
280 mesaj

Slm;
Arkadaşlar pc'mi kardeşime vericem kendime yeni bi pc alıcam ben bu pc'ye format attim fakat 2 türlü windiws vista oluştu yani şöyle pc;yi acarken 2 şık çıkıyor 2sindede windows vista cıkıyor aşağıdakinde benim eski pcmde olan herşey var ama oyunlari fln çalistirmiyor yukardakinde baska bi windows ondada format attiim yani icinde hicbisey yok ben benim eski windows vistami yok etmek istiyorum nasil yapabilirim?
Yazanlara teşekkürler...
Bir önceki açtığım konudan fayda alamadim inşallah yardım edebilirsiniz...

ez99
13-02-2010, 09:55   |  #2  
Taze Üye
8 mesaj

aynen bizimki de öğleee

bektash
13-02-2010, 10:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

kaldırmak istediğin eski windows sürümünün yüklü olduğu sürücüyü silip yeniden oluşturacaksın.
fakat sana alternatif bir çözüm sunayım.
diskini çıkarıp farklı bir bilgisayarda almak istediğin tüm dosyalarını kopyala
diski tamamen biçimlendirip yeni sürücüler oluştur. tekrar eski verilerini yükleyip temiz bir şekilde kullanabilirsin.

ErKaN-23
14-02-2010, 01:38   |  #4  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj
Alıntı: bektash  
kaldırmak istediğin eski windows sürümünün yüklü olduğu sürücüyü silip yeniden oluşturacaksın.
fakat sana alternatif bir çözüm sunayım.
diskini çıkarıp farklı bir bilgisayarda almak istediğin tüm dosyalarını kopyala
diski tamamen biçimlendirip yeni sürücüler oluştur. tekrar eski verilerini yükleyip temiz bir şekilde kullanabilirsin.
no stop

VistaBootPRO diye bir program var iki saniyelik iş bu anlattıklarınız riskli ve uzun işler

WolfTurk
14-02-2010, 02:44   |  #5  
WolfTurk avatarı
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Ek programlarla uğraşmadan basitce şu yolu izleyebilirsin:
Çalıştır ı aç(WindowsLogo+R) msconfig yazıp sistem yapılandırmasına gir.
Buradan önyükleme sekmesine gelip yeni kurduğun vistayı seç ve "varsayılan olarak ata" seçeneğini tıkla
Ardından eski vistayı seç ve "sil" buttonuna tıkla.Şimdi Bilgisayarımı aç ve eski vistanın kurulu olduğu bölümün üzerinde sağ tıklayıp "biçimlendir" seç.Dosya sistemi olarak "NTFS" seç ve başlat buttonu tıkla işlem bittiğinde eski vistanın kurulu olduğu bölüm temizlenmiş olacak.
Bilgisayarı yeniden başlattığında direk olarak yeni kurduğun Windows açılacaktır.